Esnaflığın ortası yok mu?

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar arkadaşlar.Birkaç gündür aracım için lastik tercihi ile uğraşıyorum.Arka tekerlerden bir hafif balon yapmış bir çift lastik alalım dedik.Gittiğim her lastikçi farklı bişey söyledi...Bir tanesi boşver hocam 2 tane al öne tak,öndekileri de arkaya atalım dedi.Bir tane usta; lastikler yeni ama yanaklarda çatlak var dört tane al dedi....Neyse biraz da benim pimpirikliliğimden 4 tane lastik alalım dedik.Bir öğretmen abimin aracında (insignia) petlas'ın yeni serisini gördüm ve çok beğendim bugün almaya gittim bayide çalışan usta bu lastik ses yapıyor,yol tutuşu iyi değil falanfilan derken lstiği alma demeye getirdi :( çıktım başka bir bayiye gittim bridgestone 10 numara dedi...Goodyear,continental derken lastiği alamadan eve döndüm :) Ama hala aklım petlas'ta kaldı :) Ustanın söyledikleri de tabiki :) Bu kadar açık sözlü olmasına sevinsem mi üzülsem mi bilemedim :(

veloxsportpt711.png

Continental-premium-contact-5.jpg

OA_2290919.jpg

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pt 515 kullandim mukemmel bir lastikti. Tanesini 150 tlden aldim. Ayni lastigin michelin nokian goodyear gibi markalar 300 liradan basliyordu.
Petlas bana 2 sene bile gitse her turlu kardaydim ;)

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araç daha çok dağda, tarlada yani bozuk zeminlerde kullanılıyorsa mecburen sert hamurlu lastikler, asfalt yani düzgün zeminlerde kullanılıyorsa yumuşak hamurlu lastikler tercih edilmelidir. Bildiğim kadarıyla Petlas sert hamurlu lastikler sınıfında yer alıyor.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
O lastikler içinde continental dışında bir lastik göremedim...

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
petlas aldım ilk yıl mukemmel yumasacık fakat 3. yılda acaip sertlesti, yol tutmuyor. azcık fren yapsam abs giriyor. pt515. 225 45 17 4 tanesi 700 TL almiştim. bidaha petlas almam

dersem yalan olur. :) alirim.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Bir daha lastik alır isem bu markayı denemek amaçlı alacağım o kesin.
Nadir abi vectra a arabamda premium contact 2 vardı.arabayı servise götürmüştüm usta hocam tekerler ömrünü tamamlamış değişelim dedi bende daha sonra dedim.daha sonrasında tam 35000km yol yaptım çakıllı bozuk yollarda sürdüm en küçük bir sorun yaşamadım 90-100km hızlarda ani sert frenlerde dahi güvenle durmayı başardı o bitik lastikler. yanaklarda çatlaklar vardı iz derinliği iyi idi ama tekerler beton gibi sertleşmişti.demek istediğim bu kadar kaliteli ve dayanıklı bir lastik daha önce kullanmadım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim de başıma gelen ön takımdan ses geliyor diye komple tablaları değiştirdim. Ses kesilmedi. Artık işi amortisöre kadar götürmeye karar verdim. Dedim değişmedik bir onlar kaldı. Neyse kışlıkları çıkarıp yazlıkları da yeni aldım arkadaş ses seda kalmadı bu kadar olur. Demek ki sert lastiklerin olmasından dolayı araç ses yapıyormuş şimdi ise pamuk gibi oldu. Bundan sonra sert lastikler benden uzak olsun daha arabaya yedek lastik diye dahi koyarsam bende adam değilim o kadar yani.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanızın lastik ebatı 205-16-55 ise continental alın, fiyatı 200 liraya denk geliyor. Eğer biraz daha düşük fiyat istiyorsanız 180 liraya goodyear efficientgrip var, ikisi de iyi lastiklerdir, ses yapmaz, yol tutuşu çokiyidir, eski lastiklerim continentaldi kesinlikle kefilim. Şimdi KUMHO kullanıyorum, hamur sertliğinden dolayı hafif bir tedirginlik var, keşke tanesi 380 lira olmasaydı da continental alabilseydim, 180 liraya kumho aldım. KU31 dehşet görüntüsü var, petlastansa kumho önerdi lastikçi arkadaşım o yüzden onu aldım, ne kadar para o kadar iyi lastik yani :D