Esnaflığın ortası yok mu?

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi güzelde bu lastiği kullanan bu dünyada tek nadir abi değil.. elbette bmw mercedes takıyor diye iyi lastik olmak zorunda değil... ama biz bunu yıllardır kullanıyoruz, eskisi kadar kalitesiz değil artık gerçekten bunun herkes farkında...
rekabet dolayısıyla fiyatlarının düşük olduğu fikrindeyim, bence gerçekten iyi lastik...

Kusura bakmada Michelin'in 220 TL , Conti'nin 190 TL olduğu yerde gidip 120 TL'lik Petlas'ı takmak bence çok daha mantıklı... Herkesin cebinde lastik için ayırdığı 400-500 TL olabilir ama 900-1000 TL vermek LÜKS'ten başka bişey değildir... (185/65/15 için konuşuyorum)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
:) burada yazılan yorumları firmalar görse sanırım bizlere beleş lastik verir hehehehe boş verin istediğiniz lastiği takın. ;) sıkıntıya gerek yok arkadaşlar.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belediye otobüslerinin üstünde denilen lastik yıllardır inip kalkan uçakların ayağında da var. Burdaki amacımız lastikleri kötülemek değil. Elbette markaya modele kaliteye göre fiyatı var. Elbette kalite farkı var. Birinin hamuru 3 yılda sertleşir diğerininki 5 yılda, biri hafif ses yapar diğeri sessizdir. Tamamen kullanım ve beklentiyle alakalı. Orta sınıf etiket değerlerine göre ihtiyacı karşılıyorsa alınabilir yoksa çok çok iyileri var tabiki. Asıl mesele para ve paraya göre verdiği memnuniyet.

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2 kıştır petlas kullanıyorum.
Görüşlerim nadir abi ile aynı. Bir daha petlası stepmeden başka yerde kullanmam.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu mantaliteyi anlamam ben....adam bile söylüyor uzak durun diye belli birşey yani bu bu lastik lastik değil naylon...kauçuk özelliği yok...yani aynı zamanda bir adam bmw ye passat a corvette e takıyor diye güzel lastik olmak zorundamı ?? Bikere güzel bi lastik olsa ötekilerle arasındaki fiyat farkına bakın...içindeki tel hamuru bunlar fiyata etki eden maddeler...sözün bittiği yer 2 para etmez bi lastik daha bundan 2 sene önce belediye otobüslerinin üstünde gezen bir lastikti...
illede parayı çöpe atayım derseniz gidin bir ihtiyacı olana verip arabanızın üstündeki lastikle 3 sene yürüyün daha iyi...
bu konuda yorumunu alacağınız yegane kişi nadir abi dir...
lastiğin ne olduğunun çok iyi farkında...bir daha öldürsen petlas a para vermez...desene göre lastik beğenmeyin..
nacizane ve azcıkta zoraki tavsiyem...

sattığım vectramda petlas aldım kullandım bir sıkıntısını yaşamadım.
şimdiki arabamda 122 binde takılmış starmaxx modeli var. ben hala iddia ederim yani petlas kendini çok geliştirdi. fren mesafesi yağmurlu havalarda hiç sıkıntı çektirmedi. hatta safranboluda bir kar yağdı kimse arabasını çıkartmaya cesaret etmezken babam arabayla gezdi durdu hemde yazlık lastiklerle hiç bir sıkıntı yaşamadık.
ayrıca naylon değil petlas oda kauçuk.
michelin 320 liraydı petlas 150 lira. 2 sene kullanıp atsam bile 4 lastikte 80 lira kardaydım...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PETLAS'ın uçak lastiklerinde kullandığı malzeme ve teknoloji binek lastiklerinde kullanılmıyor şuan. Olabildiğince düşük maliyetlerle çalışıyor petlas, kaliteli firmaları yakalayabilmesi için önünde bir 10 yıl kadar süre var. Yakın zamandaki dengi ancak orta halli uzakdoğu firmalarıdır.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hey gidi günler hey bir zamanlar haberlere konu oldu petlas yetkilileri kendi araçların da petlas lastik kullanmıyor diye. Nereden? Nereye?

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün bir arkadaşın ustasina gittik.Lastiklere bakti ve balon yapan lastik hariç diğerleri seni idare eder dedi.Elinde de benim lastiğin aynisi ve Ayni durumda ikinci el olduğunu söyledi.onu takalim seni bir yil daha götürsün dedi.valla içim rahatladi biraz :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50-60bin liralık arabalara binenler için 4 lastiğe 300-400 lira fazla vermek söz konusu bile olamaz, koymaz adama...
Lakin ülkemizin durumu malum, herkeste o kadar para yok. Hatta çoğu sürücüye sorun, arabasına lastik almayı zaruri masraf olarak görür.

Yani herşey burada yazılıp çizildiği gibi değil. Sanayinin kokusunu almış insanlar iyi bilir. Geçen gün ben lastikleri takarken bitane 2001 model R Clio yanaştı, boyutları söyledi en ucuz lastik ne kadar dedi, 100 TL cevabını aldı... Marka sormadı ? Model sormadı ? Üretim tarihi sormadı ? Hiçbişey sormadı... Sadece fiyat sordu ve gitti... Yani sözün özü; Kimse takılan lastiğe bakmıyor, paraya bakıyor...

Televizyonu açıp bakın, KLEBER, SAVA,BARUM gibi markaların reklamını görebilirmisiniz... Göremessiniz... Ama Petlas'ın reklamlarını mutlaka izlersiniz... Ve piyasada fiyat/kalite/isim yapmış olması endeksinde alınabilecek en iyi lastik Petlas'tır...
Para mühim değil, kaliteli olsun taş gibi lastik olsun diyenler için Continental, Michelin...

Son düzenleme:

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Matador (Continental in yan markasi 185 60 R14) 1,5 yil kullandik polonun orjinal lastigi 55000 km'den sonra degistirmeye mecbur kaldik (onceki sahibi sert cukura girmis tel yamultmus 50-60 km/h arasi giderken asiri yalpaliyordu) one 2 tane ayni desen continental almistik lastikler hala sapasaglam forum acisindan sıkıntı olmazsa resimlerini paylasacagim. Reklam amaci tasiyorsa silebilirsiniz...
Edit: Fiyat farketmez diyiyorsaniz Continental'i secin derim...

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1397054978005.jpg
    uploadfromtaptalk1397054978005.jpg
    52.4 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme: