FLAŞ! Üsteğmeni Dağda Unuttular

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi bir er olsa inanrım da koca bi üstteğmenin unutulmasına asla inanmam.
şayet olay doğru ise altında farklı şeyler arayın derim ben.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ağa 78 arkadaşım; ben başkaladeyim. Dağlıca karakoluna 130km, şemdinliye 80 km mesafedeyim. Ve bizde görev icabı sık sık yüksekovaya şemdinliye geçeriz.

Senin demek istediğini biliyorum ben. 12 Şehidimizin ardından hakkaride (şemdinli, yüksekova ilçelerinde) 2 er yıldırım düşmesi, yine iki er pimi çıkan el bombası sonucu, yine 1 er silah patlaması sonucu, ve bir diğer erimizde A/T esnasında bastığı kaya parçasının kopması sonucu şehid oldular.

Bunun üzerinede roj ve med muadili tv ler delalet gösterilerek aslında o gün yani dağlıcada daha fazla (32) şehit verdiğimiz söylendi. Bu it heriflerin tvside radyosuda web siteside her zaman daha fazla şehit verdiğimizi sürekli iddia ederler. Ve şimdide kendilerince büyük başarı saydıkları bu olayın unutulmaması için bunları dillendiriyorlar.

İddia şu; cenazeler şemdinlideki askeri birimin morgunda bekletiliyor. ve çeşitli kaza bahaneleriyle bunlar ailelerine sevk ediliyor..

Şu kadarını söyleyim; (gerçi burada askerlik yapanlar bilir) erat sık sık telefonla ailesiyle görüşür. Günlük, yada hiç deilse haftada 2-3 kere annesiyle görüşür.. Bu şehitler fındık kabuğundan çıkmadı, aileleri var, merak edeni sual edeni var. Zaten bu şehit düşen askerlerimizin çoğuda şehdolmadan 1 gün evvel aileleriyle görüşmüşlerdir..

Ayrıca bölgede öyle 15-20 kişiyi dillendirmeden saklayabileceğiniz bir morg yok. Şemdinlide hiç yok. Yüksekova dev. hastanesinin 10 kişilik, hakkarinin 10 kişilik, başkalenin 8 kişilik morgları var. yani bunlar şimdilik burada dursun ileride alırım denilemez. öyle bir imkan yok çünkü..

Bir anekdot daha; yıldırım düşen erlerimizi yüksekova devlet hastanesine kaldırmışlar. Ve orada görev yapan bir hemşire arkadaş; "çatışmalar yetmedi şimdide yıldırımlar başladı; burada doğada düşman" diyerek sinir krizleri geçirmiştir..
Pek çoğunuz sadece şehidin haberini alıyorsunuz; ama hepsinin öncesi ve sonrası var. İçinden bakınca herşey farklı.

yine

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben roj tv veya onların yayın organlarını izlemedim fakat ben bu nu idda ettigimde olmaz diyen arkadaşlarıma seyredin görün dedim

bu güne kadar elektirik çarpması sonucu şehit olan bi er haberi tv de yer aldımı..? iki askerin birbirini vurması gibi şeyler..

bu arada başkalede 61 iç.güv. destek kıtaları sınır jandarma. ilçe merkezi çamlık. albayrak hepsi gözümde tütüyor valla..

bu arada komplo üretme diye bişiy yok inandıgım ve olması muhtemel şeyleri yazıyorum

burakatis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kalendersigorta.net
Her Şey mümkün abi türkiyede hiç bir şeye akıl sır erdirilemiyor. Üstteğmen nasıl unutulur akla mantığa sığmazz 5 yaşındaki çocuk bile bunun altında bişey var der kurcalar kimi derin devlet diyo kimi iç çatışma diyo kimi pkk diyo millette şaşırdı hangi birine inancağına.

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden tsk'nın bir üsteğmeni unutabilmiş olabileceğine kolayca inanabiliyoruz da o üsteğmenin firar etmiş olabileceği gibi daha mantıklı bir açıklamaya inanmamak için direniyoruz?

2kcorsa2k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üsteğmenin firar ettiği açıklanmış bu gün sabah haberlerinde ama doğrumudur bilemem :S

speedy20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende haberlerden izlediğim kadarıyla silahını bırakıp firar etmiş.Ailevi sorundarıda varmış zaten.Aileside bu haberler açıklandıktan sonrada konuşmak istemiyomuş.