Fren Sistemleri

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
sonmocan' Alıntı:
opellerin freni zayıf arkadaşlar, astra g- corsa c- vectra b- vectra c hepsini uzun müddet kullandım. tok bir fren yapanına denk gelmedim.

hele hele vectra C deki kadar berbat fren mesafesini hiç bir araçta görmedim.

beğenmediğimiz doğan görünümlü şahinler bile bence bizim araçlardan daha iyi fren mesafesine sahipler.

son olarak: kuru asfaltta abssiz daha kısa mesafede durduğumu biliyorum. denemek için Abs li aracınızın abs sigortasını sökün ve deneyin

arkadaşım bu lafları etmen için ya kafanın güzel olması lazım ya da arabadan gram anlamaman lazım...

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bencede Opelin bircok modellerinde hep ayni yani Frenleri berbat.Bir cok model araba kullandim.Böyle fren sistemi görmedim.Neyse hayirlisi, biraz daha dikkat edelim.TRAFIK CANAVARINA UYMAYIN.Kim nasil araba kullanirsa kullansin.Sen kendini nasil güvende hissediyorsan öyle kullan.Tabiiki diger sürücüleride düsünmeyi unutma.

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonmocan' Alıntı:
opellerin freni zayıf arkadaşlar, astra g- corsa c- vectra b- vectra c hepsini uzun müddet kullandım. tok bir fren yapanına denk gelmedim.

beğenmediğimiz doğan görünümlü şahinler bile bence bizim araçlardan daha iyi fren mesafesine sahipler.

son olarak: kuru asfaltta abssiz daha kısa mesafede durduğumu biliyorum. denemek için Abs li aracınızın abs sigortasını sökün ve deneyin

Tok fren yapmak iyi birşey değil, ayarında fren yapabilmek önemli.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
X18XE' Alıntı:
yapmayın yawww gözünüzü seviyim hepimiz opelciyiz ama bazı gerçekleri kabul edelim yol tutuşta arkadan itişli arabanın tadını hiçbiri vermez verseydi zaten bütün spor otomobiller önden çekişli olurdu

arkadaşa katılıyorum.. bu hafta bi otomobil dergisinde audi ile bmw nin aynı sınıftaki bütün araçları karşılaştırılmış. hemde sadece sportiflik göz önünde bulundurulmuş... okuyan varsa arkadan itiş arabanın hem yol tutuş hem performans yönünden ne kadar avantajlı olduğunu görmüştür. zaten testte audi hep önden çekiş olmasından dolayı kaybetmiş. bmw nin en büyük avantajı arkadan itiş olması. tıpkı mercedes gibi...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonmocan' Alıntı:

katılmıyorum... biraz araştırıp konuşsaydın eğer opelin fren testlerinde ne kadar iyi sonuçlar aldığını çok iyi bilirdin...

100km/h de 35-36 metrede duran kaç tane araba var???

thewishmaster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neonal' Alıntı:

Bizim zamanımızda da sierra cosvertler falan modaydı onlar la dönmeye çalışırlardı. Bir de Nizamiye Ankara yolu arasında ölme modası vardı. Senede 1 2 direk devrilirdi. Ama hala akıllanan yok demekki.

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abs fren sistemi mi yoksa kulanılan fren sistemine yardımcı bir sistem mi?
abs nin benim bildigim kadarı ile frene basıldıgı zaman frenlerin dengesizliginde yani araçın kaymaya başlaması ile frenlere eşit basınç saglamasını saglıyor.Hızınız ne olursa olsun ister frene yavaş basın ister hızlı araç kayma hissettiginde abs devreye giriyor.Ben 10 km hızla abs lerin devreye girdigini biliyorm.Buz üstünde giderken ne kadar yavaş da basarsanız abs devreye giriyor.Yani frene dibine kadar basmak gerekmiyor.Araçın kaymaya veya kontrolden çıkmaya başladıgı an devreye giriyor.Hakimiyeti araçdan alıp size geri iade ediyor diyeyim kısaca.Bence abs fren sistemi degil frenlere yardımcı bir sistemdir.ondan dolayı araçın savrulma yoldan çıkma gibi hareketlerini kısmıde olsa önlüyor.Abs sız sistemde herşey araba ya kalmış dursam mı yoksa şu bayırdan aşagı taklamı atsam ama en iyisi kaldırımdan yukarı çıkma..Masraf az olur en azından...

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
thewishmaster' Alıntı:
Ansiklopedik bilgiler olması gerekeni yansıtıyor olabilir. Fakat ilk kaymaya başladığı anda korkmadan tutsa tekerleği benim, örneğimde olduğu pozisyonda, 100% durmuş olucam ama lastiği bloklamama hedefi kayma hedefinden önce geldiği için ben bırkayım biraz geç dursun ama söför önde araca girmenin hazzını daha çok alsın önemli değil diye bir yorum yapıyor ABS beni. Allahtan el freni var :)
kardesim sen freni zamanında tam olarak bassan daha cabuk durursun absde sanki araba daha gec durrabiliyor gibi gelebilir cünkü fren sesi duymuyon ama yapılan testlerde megan 2 90km ile abssiz 45m duruyor abs ile 37m duruyor farkı gör :cool: