GT im beni üzüyor....

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:cry: Arkadaslar arabayi nisanda aldim.90 bin de aldim.3000 ytlyi geçkin masraf yaptim.Elektronik aksami tümüyle degistirdim.Debimetre dahil.Ama nisan ayindan bu yana 4.kez debimetre degistirdim sizce normal mi bu?1. ya da 2. vitesle giderken ileri geri bi salliyo araba ariza isigi yakiyo.Makineye bagliyoz debimetre gösteriyo.Ilginç tarafi ben sehir disina çiktigimda bilmedigim bir yerden benzin aldigimda oluyor ama her seferinde böyle.Ben bakimlari özel serviste yaptryrm.Ana servis bilirsiniz ki çok pahali.4 hafta önce 4.debimetre takildi.2 hafta sorunsuz bindim.
Gecen hafta arabama carptilar ana servise götürdüm.Parca gelicek dediler geri dönerken benzim aldim ertesi gün ayni durum araba tekliyo gene hop lamba yandi.Ben de benzine bagladim ama ne alaka.Bi türlü bulamadi özel servis tesisati degistirelim diyolar onuda degistirirsem araba sifir olacak walla...Debimetre neden bu kadar ariza yapar hem de orijinali.Tetikleyen bisiy var ama ne.Bezdirdi beni walla ya...Ayni durumu yasayan var mi?

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ALBATROS_09' Alıntı:
:cry: nisan ayindan bu yana 4.kez debimetre degistirdim sizce normal mi bu?4 hafta önce 4.debimetre takildi.2 hafta sorunsuz bindim.

özel servis tesisati degistirelim diyolar onuda degistirirsem araba sifir olacak walla...

Eğer 4. kez aynı serviste değiştirdiysen o debimetreyi al kafalarına at bence
Artık tesisatını da değiştirirlerse ve yine bunu söyleyen aynı servis ise,artık bir sonraki gidişinde ortaklık teklif et.​

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben baya bi masraf ettikten sonra tabi hepsi bi anda olmadi.Ama mesela sensörler tetiklemis olabilir dediler o derken bu derken sensörler felan hep degisti 3.debimetre her sey degistikten sonra arizalandi.4.de öyle allahtan garantiden degisiyo para vermiyrm ama canimi sikiyo adamlar bi daha degistirmem diyo ana servis bakti ama anlayamadi uzun bi süre kalsin dedi bende yüklü faturadan korktum.Suan ne yapacagimi bilmiyorum

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba sürekli debi bozuyor.bence kablolardan ziyade soketleri tek tek elden geçirmeli.Beyin soketide dahil.oksidasyon-nem gibi hoş görünmeyen bi durum varmı bakmalı.Debimetre ve sensörlerdeki voltaj değerleri sağlıklı bir araçla kaşılaştırma yapılarak ölçülmeli.bariz voltaj farkları varmı incelenmeli.Kısacası bu işi elektronikçi ve oto elektroniğinde iyi bir usta incelemeli.Kesin söylemek değil ama bence debiye gelen sinyal olması gerekenden fazla voltajda olabilir.Bu beyin içerisinde yanmış bir direnç-diyot gibi küçücük bir malzemeden bile olabilir.Ve üzülerek diyeceğimki 3-4 milyara mal olacak bişiyde değildir tahminimce.

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deme be bizim ilçeden bir ustada ayni soyledi sanirim problm orda gibi insallh degildir yoksa yandik...

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sorunu yanlış yerde arıyosun!!
Birde bunu dene, debimetre kolay bozulacak bi parça değil, tesisattan önce buji kabloların ve bobinini kontrol ettir. Bozuk bujı kablosu ve bobinden dolayı araçta senın hissedebilecegin veya hissedemeyecegin ufak patlamalar olacaktır buda debimetrenin sessörüne arıza verir.
Bunları tekleme olayına dayanarak söylüyorum, debimetrede bozulunca daha artar tekleme ve sarsıntı..
Debimetreden araç tekleme yapmaz sadece aşırı yakar siyah duman atar karışmı saglayamaz ve de performans kaybı yaşarsın ama her silindire aynı gönderdiği için bi teklelme söz konusu olmaz.

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol çok tesekkür ederim soylediklerini degerlendircem yardimci olan bilgilerini benimle paylasan tum arkadaslara tesekkur ederim gayet dosthane bi siteymis

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım arıza teşhisi kolay bir iş değil.bir parca devamlı üst üste arızalanırsa demek.bir problem var.araç üzerinde bir arızaya sebe oacak birkaç unusur var.tesisat.sensörler.beyin.dış faktörler.bunların hepsini değerlendirerek diyaGNOZ YAPILIR.SANA TAVSİYEM .aynı sservise götürmeye devam et arızayı cözsünler. geçmiş olsun tekrar.
sonuçu bildir bize

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben servise gide gele artik nasil bir servis oldugunu anladim ariza cözemiyolar rutin her arabanin yapilan bakimlarini yapiyolar.Su degiscek bu degiscek diyolar yallah tekrardan yapiyo kisacasi takilan parcalarin garantisi dolsun bi daha gitmeyecegim papaz oldum zaten adamla verdim kayari suan arabam hasarli ana servis parca gelince aricak walla 5 aydir icime sine sine binemedim umarim bi care bulurlar.Sonuctan haberdar ederim....

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun , can sıkıcı bir durum , dilerim sorunun çözülür.