Hangi Corsa'yı alayım. ACİL TAVSİYE

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kim corsanın yol tutuşu güzel derse yalan söylemiş olur bunu baştan söyliyim :) maalesef çok zayıf. hayatımda hiç bu kadar kolay araba kaydırmamıştım sadece direksiyona müdahele ederek.

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım corsa 1.3 ödüllü bir motora sahip 1.7 yi bilmiyorum ama ben çook memnunum yakıtından bi arkadaş çok yakıyo demiş yanlış bilgi vermiş.
ayrıca d kasaları bilmiyorum ama benim c iyi yol tutuyo gibi çok fazla hızla girmedim virajlara ama güven veriyor bence

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,3 common rail dizel
1,7 pompa - enjektör( klasik ve artık modası geçmek üzere)

1,7 benzinli kadar yakıyor diyor herkes..

Bence 1,3 alın. yeni teknoloji her zaman iyidir.

Corsadan direksiyon problemi hariç hiç bir şikayet görmedim, duymadım.

coltex' Alıntı:
Arkadaşlar bende 1993 opel vectra 2.0i var. Bunu satıp Opel Corsa almak istiyorum. Yıl olarak 2000-2002 arasına bakıyorum. Çünkü param bunlara yetecek.

Araştırdım. Corsanın direksiyon kutusunda, ses yalıtımında ve yol tutuşunda bazı sorunlar olduğunu öğrendim.

Sizden ricam HANGİ Corsa'yı alayım. Corsa kullanan arkdaşların tavsiyesi nedir?:help:

Teşekkürlerimle

SN168-gsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana corsa 1.8 veriyim :p şaka bi yana 1.3 al derim ama easytronik olmasın sakın aman aman ..:)

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buraki' Alıntı:
kim corsanın yol tutuşu güzel derse yalan söylemiş olur bunu baştan söyliyim :) maalesef çok zayıf. hayatımda hiç bu kadar kolay araba kaydırmamıştım sadece direksiyona müdahele ederek.
burakcığım ama senini arabanda 70 yanaklı lastik war dimi? el frenide çektin hatırlıyorsan isteğini hareketi yapamıyorun arabayla kaymadığı için kaldırıma çıkıyorduk:D

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CDTI motor DTI motora göre daha yeni teknolojiye sahip ayrıca daha az gürültülü yakıtı daha az ve vergisi daha azdır amaaa uzun ömürlülük dersen DTI motor kesinlikle daha uzun ömürlü isuzu sağolsun...

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Common Rail yakıt sistemleri ülkemiz yakıtlarıyla tam bir baş belası haline geldi..Tamir etmeye yetişemiyoruz..Kimi CR Pompa yakıt kaçırıyo, kimi geç çalışıyor, kimi tekliyor..Ben pompa enjektörün gözünü seveyim..Koy normal mazotunu kapattır egr ni 400 bin gitsin motor..Arada enjektörlerin düşen açma basınçlarını düzelttirirsin üç kuruşa..Devam edersin..Uslu kullanımda 110-120 lira yakıyor benimki..varmı bu kadar az yakan 1.3 ??? imkansız..

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buraki' Alıntı:

Hayret , kayacagını tahmin ettiğim limitlere kadar zorladım ama hiç problem yaşamadım corsa c de, sahsen yol tutuşundan bende memnunum...corsa d yi bilemem kullanmadım cunku

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Birde corsada lastik seçimi çok önemli..Aks aralığı uzun bir araba..Normalde iyi yol tutması lazım..Hafif sert bir süspansiyon sisteminede sahip..Yerden yüksekliği çok da değil...Ama ağırlık merkezi 1.7 lerde motoru çok ağır olduğundan öne kayıyor frenajda..

sevmektenyana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gercekten doyurucu bilgilere sayenizde ulasıyorum yeni 1.7 almama ragmen pisman degilim 1.3 almadıgıma? yakıtta da az ise sayet 1.3 e gore vergisi prblem olmasa gerek