hangi lpg kullanıyosunuz arkadaşlar.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: hangi lpg kullanıyosunuz arkadaşlar.

spitemre link' Alıntı:
Valla lpglı 16000 km oldu 8000kmde taktırdım 24.000 kmdeyım
Emre kardeşim aracını iyi günlerde kazsız belasız huzurla kullanırsın inşallah sevdiklerinle... Ancak ben LPG ye sıcak bakmıyorum kendimce sebeplerden dolayı exclaim

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla kusura bakmayın ama ben gidip de 40 45 liralık böyle gösterişli bir arabayı garajda yatırmam siz benzinli arabaları çok masum görüyorsunuz hepsi hatasız sadece bakımdan bakıma gider keşke öyle bir dünya olaydı  capo

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

milyoncubaba link' Alıntı:
valla kusura bakmayın ama ben gidip de 40 45 liralık böyle gösterişli bir arabayı garajda yatırmam siz benzinli arabaları çok masum görüyorsunuz hepsi hatasız sadece bakımdan bakıma gider keşke öyle bir dünya olaydı  capo
İki aylık turbo motorlu bir araca segment atlatmak (LPG ile üst versiyona geçirmek) hakkaten her babayiğitin harcı değil, cesaret işi. O cesaret bende yok. En azından bi 10 bin km. yapsaydın bari benzinle. Neyse olan oldu zaten. ևok uyardım ama dinlemedin beni, inşallah her şey yolunda gider. m34444

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Forumda lpg taktırıp memnun olmayan yok. Sadece benim tanıdığım 5-6 kişi var lpg takdırdığına şükrediyor. İş yeri mesafesi yüzünden ben ayda 6-7 bin km yapıyorum. ևok sık şehir dışına gidiyorum. Otobanda bazen sıkılıp 180-190 km arası kullandığım oluyor. Astra j ile 65.000 km'dir lpg kullanıyorum tek bir sorun yaşamadım. ֖nceki aracım focus 2.5'du 180.000 km'de sattım onunla 130.000 km lpg ile yol yaptım. Bir önceki aracım golf4 1.6 hitlerdir. Golfle 50.000 km lpg kullandım. Toplamda lpg deneyimim 250.000 km üzerinde. Birkaç küçük sorun dışında lpg beni pişman etmedi.

Bu kadar km yapıyorsun neden dizel almıyorsun sorusunun cevabı ise aradaki 10.000 TL farktı. Ben Corsa alayım diye bayiye gittim dizel corsa parasına 1.6 astra j aldım. Ben alırken 1.6 39.000, 1.3 dizelse 48.000 liraydı. Hem 95 hp araç alacağım hem de 9.000 fazla vereceğim bunun neresinde mantık var? Benzinliyi alır almaz 1500 'e Brc mocanda lpg kitimi taktırdım ve işime baktım.

Lpg sorun çıkarıyorsa bu kesinlikle be kesinlikle yanlış montajdandır. Ben Türkiye'de 0 km Honda Civiclere kit takan sahibi makina mühendisi, Lpg taktırmak için Türkiye'nin her bölgesinden araç gelen bir servise takdırdım. Gidip 50-100 lira ucuz diye işi bilmeyen sanayiciye taktıran arkadaşın aracında sorunlar da bitmez güvenlikte sorun da yaşar. Gaz kaçırır, ayar tutmaz, stop eder vs.
Lpg markası önemli değildir montaj işin can alıcı kısmı. Bir adet kelepçe az sıkılırsa bu telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurur. Bu sadece lpg ile ilgili bir durum değil. Komplike günümüz otomobillerinde uzmanlaşmış personelin müdahalesi çok önemlidir. Yetkili serviste VW aracının motor kabininde uzatma aparatı unutulan Ankara'lı bir arkadaşın aracı Eskişehir yolunda cayır cayır yandı. ևok basit bir hata ama sonuç korkunç.

Herneyse, arkadaşlardan şu cevabı beklerdim, lpg iyi güzel ama ben ayda çok az km yapıyorum gerek duymuyorum. Bunun dışında anlayana saz sivrisinek, bunlar komik oluyor. Herkese iyi geceler...

Mustafa Bey 65.000KM LPG ile sorunsuz kullanım mükemmel bir değer, zaten LPG düşünen herkes 30.000'den sonra sübap erimesini göze alıyor. Güzel günlerde kullanın umarım, bu paylaşımınız bizi gerçekten çok mutlu etti  14alkiss

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
İki aylık turbo motorlu bir araca segment atlatmak (LPG ile üst versiyona geçirmek) hakkaten her babayiğitin harcı değil, cesaret işi. O cesaret bende yok. En azından bi 10 bin km. yapsaydın bari benzinle. Neyse olan oldu zaten. Çok uyardım ama dinlemedin beni, inşallah her şey yolunda gider. m34444

o kadar iyi durumda olsam şuan dediğin gibi segment atlayıp AUDI BMW veya MERCEDES sahibi olurdum.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

milyoncubaba link' Alıntı:
o kadar iyi durumda olsam şuan dediğin gibi segment atlayıp AUDI BMW veya MERCEDES sahibi olurdum.
Milyoncu, hesap-kitap biliyorsun tamam, mangal gibi yürek de var ona da tamam, ama hic acıma yok be ya sende, gül gibi arabayı daha sıfırında nasıl kıydın da orasını burasını kurcalattın  çekiççç

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Milyoncu, hesap-kitap biliyorsun tamam, mangal gibi yürek de var ona da tamam, ama hic acıma yok be ya sende, gül gibi arabayı daha sıfırında nasıl kıydın da orasını burasını kurcalattın  çekiççç

bizzat 6 saat başında bekledim istediğim gibi yönlendirdim ilgilendim ustaların beynini yedim her şeyi sordum tüm ustaların telefonlarını aldım daha ayrıntıya girim mi :)))

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Forumda lpg taktırıp memnun olmayan yok. Sadece benim tanıdığım 5-6 kişi var lpg takdırdığına şükrediyor. İş yeri mesafesi yüzünden ben ayda 6-7 bin km yapıyorum. Çok sık şehir dışına gidiyorum. Otobanda bazen sıkılıp 180-190 km arası kullandığım oluyor. Astra j ile 65.000 km'dir lpg kullanıyorum tek bir sorun yaşamadım. Önceki aracım focus 2.5'du 180.000 km'de sattım onunla 130.000 km lpg ile yol yaptım. Bir önceki aracım golf4 1.6 hitlerdir. Golfle 50.000 km lpg kullandım. Toplamda lpg deneyimim 250.000 km üzerinde. Birkaç küçük sorun dışında lpg beni pişman etmedi.

Bu kadar km yapıyorsun neden dizel almıyorsun sorusunun cevabı ise aradaki 10.000 TL farktı. Ben Corsa alayım diye bayiye gittim dizel corsa parasına 1.6 astra j aldım. Ben alırken 1.6 39.000, 1.3 dizelse 48.000 liraydı. Hem 95 hp araç alacağım hem de 9.000 fazla vereceğim bunun neresinde mantık var? Benzinliyi alır almaz 1500 'e Brc mocanda lpg kitimi taktırdım ve işime baktım.

Lpg sorun çıkarıyorsa bu kesinlikle be kesinlikle yanlış montajdandır. Ben Türkiye'de 0 km Honda Civiclere kit takan sahibi makina mühendisi, Lpg taktırmak için Türkiye'nin her bölgesinden araç gelen bir servise takdırdım. Gidip 50-100 lira ucuz diye işi bilmeyen sanayiciye taktıran arkadaşın aracında sorunlar da bitmez güvenlikte sorun da yaşar. Gaz kaçırır, ayar tutmaz, stop eder vs.
Lpg markası önemli değildir montaj işin can alıcı kısmı. Bir adet kelepçe az sıkılırsa bu telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurur. Bu sadece lpg ile ilgili bir durum değil. Komplike günümüz otomobillerinde uzmanlaşmış personelin müdahalesi çok önemlidir. Yetkili serviste VW aracının motor kabininde uzatma aparatı unutulan Ankara'lı bir arkadaşın aracı Eskişehir yolunda cayır cayır yandı. Çok basit bir hata ama sonuç korkunç.

Herneyse, arkadaşlardan şu cevabı beklerdim, lpg iyi güzel ama ben ayda çok az km yapıyorum gerek duymuyorum. Bunun dışında anlayana saz sivrisinek, bunlar komik oluyor. Herkese iyi geceler...

+100000000000000000000000,

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Mustafa Bey 65.000KM LPG ile sorunsuz kullanım mükemmel bir değer, zaten LPG düşünen herkes 30.000'den sonra sübap erimesini göze alıyor. Güzel günlerde kullanın umarım, bu paylaşımınız bizi gerçekten çok mutlu etti  14alkiss

En kotu 100000 kmyi gorur diye dusunuyorum

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir konuda siz lpg ci sevgili arkadaşlarımla anlaşamıyoruz. LPG nin tüketim maliyetlerini düşüreceği konusu yadsınamaz bir gerçek. Olaya sadece ekonomi açısından bakarsanız doğru sonuca ulaşamayız. Olaya komplike olarak bakmak lazım. Bir futbolcu sadece düz koşusu çok iyi diye alınmaz. Sadece iyi çalım atan topçu takıma ne kadar katkı sağlar. ֖rnekleri çoğaltmak mümkün. Yani diyorum ki ekonomi olayı tamam ama LPG nin çok açmazı ve problemi var. hele turbo motorlarda. 100 bin gider diyor bazı arkadaşlar, inşallah 200 bin gider ama ya gitmezse, ya cortlarsa. Hadi cortlamadı... yok ya içime sinmiyor, midem kaldırmıyor, boşverin. Size güle güle kullanın.  walll... Ha bu arada siz 100 bin gider diye düşünüyorsunuz ya ben de yazın benim araç uzun yolda 5-6 litre arası yakacak diye düşünüyorum.  kahka536