Hangi yakıt?

Hangi yakıt firmasını tercih ediyorsunuz?

• Shell

Oy: 77 38.9%
  • Opet

Oy: 58 29.3%
  • Bp

Oy: 19 9.6%
  • Türkpetrol

Oy: 3 1.5%
  • Petrol Ofisi

Oy: 47 23.7%
  • Diğer

Oy: 7 3.5%

• Kullanılan toplam oy
    198
  • Anket kapatılmış .

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
shell opet total bp petrol ofisi kullandım... hepsi dönem dönem zamanına uygun yakıt cıkarttı ancak su an petrolofisi kullanıyorum ve yakıta baglı oldugunu dusundugumuz bırkac agrıza ile artık karsılasmıyorum... bu bir kriter midir bilemem ama su aralar en iyi yakıt po derim ben...

hONoUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet 1.57 den alıyorum, 1 yıldır aynı yerden alıyorum. En ufak sorun yaşamadım.Yeni aracıma da aynı yerden almaya devam ediyorum. Hem sadece fiyatla kıyaslama, PO dedim kalite dedim. Yoksa gidip uyduruk yerlerden almıyorum sırf ucuz olsun diye. Ayrıca Ankara-İzmir fiyatları farklıdır. Çoğu markayı denedim LPG'de en ufak fark yok, boşa fazla vermeyin diyorum. Yenimahalle belediyenin ordaki kazık ayrıca, ,illaki Shell diyorsan Ulus-Yenimahalle hattı üzerinde sağda Shell var. Hem 1.59 hemde yıkama var. Ben yıkatacağım zaman ordan alırım. Ama tekrar söylüyorum zerre kadar fark yok. Ezbere konuşmayalım lütfen...
Öncelikle şunu söyle
yeyim Türkiye'deki en ucuz lpg fiyatı İzmir'dedir. Sebebide hem Aliağa rafinerisinin bu şehirde bulunması hem de iklimden kaynaklanan bütan oktan karışımında oktanın daha az olmasından kaynaklanıyor. Oktan ne kadar çok katılırsa o kadar geç donuyor ve o kadar pahalı oluyor. İkinciside ben 1.57 fiyatını izmirde hiçbir yerde görmedim görsem ordan alırdım. En son 1 sene falan önceydi 1.57. Ama yinede dikkat etmek lazım. Benim fikrime gelince bende shell,bp,aygaz,totalgaz,milangaz hepsini kullandım. Hepsinde de uzun yol yaptım. En memnun kaldıklarım milangaz ve aygaz oldu. PO'dan hiç almadım bi denemek lazım diye düşünüyorum bu kadar insan sölediğine göre vardır bi bildikleri.
İzmir'deki arkadaşlara eğer yakınlarsa stadyum metro durağından çınarlıya giderken solda aygaz var sadece gaz satıyor. Ben çok memnunum.Orayı tavsiye edebilirim.

rapido

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankarada Lpg yi 1.57 den Shell den, 1.60 a Total den alıyorum.İkisindende memnunum.Bu iki firma haricinde, ilk defa İstanbul'da Opetten aldım.Performansı iyi ama menzili kısa.

hONoUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada birşey daha ekliyeyim lpgnin ucuz olması veya pahalı olması birşey değiştirmiyor diye biliyorum. O da bahsettiğim karışımdan dolayı çünkü pahalıya aldığınız lpgnin menzili daha uzun oluyor. Pahalı derken aradaki fark 10-15 kuruş olan için söylüyorum 1-2 kuruştan bi fark çıkmıyor.

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ben hep shell'den alıyorum ama servis opetten al dedi. shell bu opellere yaramıyo dedi.

servis bana da shell den al dedi en son petrol ofisinden alıyodum oksijen sensörü arızası verdi boğazı temizledilr shellden devam edicem heralde :)

hosta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her zaman shellden alıırm hem kalıtesınden hemde koyu bır gs lı oldugumdan ;);) ama PO dan alıdıgımda oluyo

needcorsac2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hepsini uzun yolda denedim, hem performans hemde yakıt tüketimi olarak PO vmax 95ok bence harika hekese tavsiye ederim. Bütün po istasyonlarından benzin alıyorum ama genelde yeni benzinlikleri tercih etmeye özen gösteriyorum, ilk tercihim istanbul yolu çiftlik kavşağından sonra 2. po macitttir(Ankara)

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle şunu söyle
yeyim Türkiye'deki en ucuz lpg fiyatı İzmir'dedir. Sebebide hem Aliağa rafinerisinin bu şehirde bulunması hem de iklimden kaynaklanan bütan oktan karışımında oktanın daha az olmasından kaynaklanıyor. Oktan ne kadar çok katılırsa o kadar geç donuyor ve o kadar pahalı oluyor. İkinciside ben 1.57 fiyatını izmirde hiçbir yerde görmedim görsem ordan alırdım. En son 1 sene falan önceydi 1.57. Ama yinede dikkat etmek lazım. Benim fikrime gelince bende shell,bp,aygaz,totalgaz,milangaz hepsini kullandım. Hepsinde de uzun yol yaptım. En memnun kaldıklarım milangaz ve aygaz oldu. PO'dan hiç almadım bi denemek lazım diye düşünüyorum bu kadar insan sölediğine göre vardır bi bildikleri.
İzmir'deki arkadaşlara eğer yakınlarsa stadyum metro durağından çınarlıya giderken solda aygaz var sadece gaz satıyor. Ben çok memnunum.Orayı tavsiye edebilirim.

Ne demek istediğini anlayamadım. Hem en ucuz LPG İzmirde yazmışsın(sebepleriyle) hemde 1.57 hiç görmedim, görsem alırdım ,en son geçen sene gördüm demişsin. Burdan ne sonuç çıkarmam gerekiyor ? İzmir dışındaki LPG'ler kalitesiz mi oluyor ?

Son düzenleme:

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada birşey daha ekliyeyim lpgnin ucuz olması veya pahalı olması birşey değiştirmiyor diye biliyorum. O da bahsettiğim karışımdan dolayı çünkü pahalıya aldığınız lpgnin menzili daha uzun oluyor. Pahalı derken aradaki fark 10-15 kuruş olan için söylüyorum 1-2 kuruştan bi fark çıkmıyor.

Böyle bir genelleme yapmak doğru değil bence. Aynı markalar bile semtine göre acayip fiyat farkları sunuyor. Örneğin kurtuluş tarafındaki Shell ile Yenimahalle Shell arasında 0.25 YTL gibi bir fark çıkıyor. Buna ne diyorsun ?

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
shell yakıtlarına güveniyorum. ama petrol ofisini de denemek lazım. o da güvenlidir sanırım.