hararet sonucu neler olur

oguzhan1980

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta kaçak olmadığını söyledi, fanım çalışıyor ama arkadaşın dediği gibi su kahverengi idi ben antifirizin belki böle yapacağını düşündüm birazdan çıkıp su ve yağ eksiltip eksiltmediğine bakıcağım.

Son düzenleme:

tuna67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
95 model araba için bunlar bence normal seyler bi yerden sonra baslıyo arızalar

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araba hararet yaparsa ilk yapılması gereken şeyler nelerdir.Kimisi stop ediyor,kimisi rolantide çalıştırıyor.
Hararet ibresi kırmızıya kadar yükseldiği zaman yapılacak en kolay şey kaloriferi sıcak konumuna getirip fanı sonuna kadar açmaktır. Eğer havalandırmalardan sıcak hava geliyorsa motorda yeterli su var, gelmiyorsa motorda yeterli su yok demektir. Yanınızda su varsa ( mutlaka bagajda su bulunmalı ) motoru durdurmadan ağır ağır yedek su deposundan suyu tamamlayın. Motorda ( yedek su deposu dahil ) yeterli su varsa gölge bir yere çekip, kaputu açın, motoru durdurup soğumaya bırakın. Su olduğu halde fan devreye girmemişse nedenini araştırın. Sırasıyla atık sigorta, elektrik bağlantılarının kontrolü yapın, bunlarda sağlamsa arıza sizi aşar. En kısa zamanda ustanıza başvurun.

zz33zz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben arabayı yeni rektifiye ettirdim. 3. ve 4. silindirlerde %7 yağ film boşluğunda artma var dedi yağ yakıyordu zaten. arabalar hararet görmeye hiç gelmiyor bana bunun hararetten olduğunu söylediler inş sizde böyle anormal bir sonuç çıkmaz.birde benimde üst bloktan hiç yağ sızdırma yapmamasına rağmen atölyede düz zemine koyduklarında bir gazete kağıdı girdiğini söylediler tabi oda planyada halledildi.

tuna67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence motor sıcakken stop ettirmek tehlikeli olablir.Motor blogunu catlatabilir.En iyisi manuel fan çalıstırıcıyı taktırın

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Hararet ibresi kırmızıya kadar yükseldiği zaman yapılacak en kolay şey kaloriferi sıcak konumuna getirip fanı sonuna kadar açmaktır. Eğer havalandırmalardan sıcak hava geliyorsa motorda yeterli su var, gelmiyorsa motorda yeterli su yok demektir. Yanınızda su varsa ( mutlaka bagajda su bulunmalı ) motoru durdurmadan ağır ağır yedek su deposundan suyu tamamlayın. Motorda ( yedek su deposu dahil ) yeterli su varsa gölge bir yere çekip, kaputu açın, motoru durdurup soğumaya bırakın. Su olduğu halde fan devreye girmemişse nedenini araştırın. Sırasıyla atık sigorta, elektrik bağlantılarının kontrolü yapın, bunlarda sağlamsa arıza sizi aşar. En kısa zamanda ustanıza başvurun.
Savaş Abi teşekkürler.Senin bu açıklayıcı bilgilerinin hepsini bilgisayarda bir klasör yaptım orda saklıyorum.İşime çok yarıyor.Bakarsın bi gün kitap haline getirip sürücü el kitabı yaparız.:good:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş Abi teşekkürler.Senin bu açıklayıcı bilgilerinin hepsini bilgisayarda bir klasör yaptım orda saklıyorum.İşime çok yarıyor.Bakarsın bi gün kitap haline getirip sürücü el kitabı yaparız.:good:
Valla iyi olur. Elimde 200 den fazla oto dergisi + Ankara'daki evde babadan kalma ( eski teknoloji ağırlıklı, askeri arazi araçları ile ilgili, mekanik ve motor bilgilerini içeren ) dökümanlar var. Onları bilgisayar ortamında arşivlemeyi düşünüyorum. Her ne kadar yeni nesil araçlar konusunda yetersiz kalsam da temel ve pratik bilgiler genelde değişmiyor. Bakarsın günün birinde belki birilerinin işine yarar.

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Valla iyi olur. Elimde 200 den fazla oto dergisi + Ankara'daki evde babadan kalma ( eski teknoloji ağırlıklı, askeri arazi araçları ile ilgili, mekanik ve motor bilgilerini içeren ) dökümanlar var. Onları bilgisayar ortamında arşivlemeyi düşünüyorum. Her ne kadar yeni nesil araçlar konusunda yetersiz kalsam da temel ve pratik bilgiler genelde değişmiyor. Bakarsın günün birinde belki birilerinin işine yarar.
Kesinlikle işe yarar abi.Çünkü araçlar yeni nesil olsada temel bazı şeyler değişmiyor.Bu arada meslek neydi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sağlık (fizik tedavi) teknisyeniydim, iki sene evvel emekli oldum. Şimdi işsizim. :)