hızlı kalkış tekniği?

enocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalkısta şuda onemli aracınızda ASR-TC veya bunlsr gibi patinaj önleyici sistemler eğer yüksek devirde hızlı sekilde debrajı birakrıgında otomatik devir düşürüyoo daha beter yavaş kalkış yapıyor arac en iyisi off duruma getirmek hem lastik sesini duymak daha zevkli:D bende vectra var TC diye tus var. aracı agresif kullanacağımda Off durumuna getiriyorum

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
kalkışta zorlanan arkadaslar ıcın sunu soylıcem debrıyaja basarken topugunuz tam manasıyla tabana yapıstırın tabandan destek alarak ayagınızın ucunu yavas yvas cekın debrıyajdan daha rahat kalkarsınız en basta sonradan ayagınız alıstıgında ıstedıgınız sekılde devam edersınız

Belki ilk önce motor sesini dinleyerek hareketine duyarlı olarak gaz ve debriyajı dengeleyerek çalışmalısınız...:cool:

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide doldur boşalt var :) o daha bi güzel.

ben draglarda sürekli kullanıyorum;

aracın el frenini sonuna kadar çekip düğmeye basılı bekliyosun araç 1. viteste ortalama 3500-4000 gibi bi devirde debriyajı kavrama noktasına kadar çekiyosun ve arabanın arkası yavaş yavaş yere yaklaşıyo bi nevi doluyor yani ama araba hareket etmeyecek şekilde kırılma noktasına kadar getiririyorsun debriyajı. o muhteşem yeşil ışık yandığında :) el frenini bırakır bırakmaz debriyajıda orantılı bişekilde bırakıyor ve gazlıyorsun arka yaylardaki itme kuvveti aracı kalkışta baya bi etkiliyor ve zıplıyosun :D

biraz fazla profesyonel ama sen bunu kapalı alanlarda veya pistlerde dene şehir içinde normal devam :)

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide doldur boşalt var :) o daha bi güzel.

ben draglarda sürekli kullanıyorum;

aracın el frenini sonuna kadar çekip düğmeye basılı bekliyosun araç 1. viteste ortalama 3500-4000 gibi bi devirde debriyajı kavrama noktasına kadar çekiyosun ve arabanın arkası yavaş yavaş yere yaklaşıyo bi nevi doluyor yani ama araba hareket etmeyecek şekilde kırılma noktasına kadar getiririyorsun debriyajı. o muhteşem yeşil ışık yandığında :) el frenini bırakır bırakmaz debriyajıda orantılı bişekilde bırakıyor ve gazlıyorsun arka yaylardaki itme kuvveti aracı kalkışta baya bi etkiliyor ve zıplıyosun :D

biraz fazla profesyonel ama sen bunu kapalı alanlarda veya pistlerde dene şehir içinde normal devam :)

Yarın deniyorum :D

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her aracın huyu suyu farklıdır aynı marka ve model olsa bile sadece şunu söyeleyebilirim kullandığın aracı vücudunun bir parçası gibi hissetmeye başladığında hızlıda kalkarsın yavaşta kalkarsın önemli olan hızlı kalkış değil sadece önemli olan kontrollü kalkış hızlı kalkman gereken yerde yavaş kalkarsın biri gelir arkadan vurur, yavaş kalkman gereken yerde hızlı kalkarsın gider öndekine vurusun. Trafikte öyle olaylarla öyle garipliklerle karşılaşıyosun ki hergün yeni bir tecrübe oluyor.
Ve diğer arkadaşlarında dediği gibi iyi araç kullanan kişi hızlı araç kullanan kişi değidir , kazadan kurtulan kişide değildir iyi araç kullanan kişi riskleri önceden görüp sezebilen ve riskleri bertaraf edebilen kişidir
Trafik oyun değil çok dikkatli olman lazım önündeki arkandaki sağındaki solundaki hatta önündekinin önündeki ne yapıyor takip etmen lazım.
Ne kendini ne aileni ne de bizleri üzme ;)

ivelinmartinov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende yeni ogrenirken hep hevesli oldugum drifti collin mc rally de cok oynamıstım 19 yasında arkadan itiş lada almıstım kazalı onu topladım 3 ayda aldıgım ilk gunu yola cıktım zar zor suruyorum ama 2 tur oldugum yerde dondum heves iste ama o kadar adapte olmusumki 1 kere yada 2 kere stop ettirmisimdir acemilik donemlerimde bazen heves istek insana cok yarar saglıyor ama acaip zevkli gelmisti.

Arkadasım korkmadan sur arabai alısırsın :D

opelciyim58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben gecenlerde yaptım otobüs normal gittim seritte birden önüme geçti bende yana gectim malesef yanda araclar düz gidior bende düz gitcem ama sol tarafa ısıgını bekliyorum birden bi kalktım lastik baya bi döndü.

ondercdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hep teknik servis,hep teknik servis...Forumun eğlenceli kısmıda varmış,yeni keşfettim:D...

F

Forever MJJ

Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar yeni kullanan bir kisiyi neden yureklendiriyorsunuz?
Trafikte boyle seylerin yapilmasi dogru degil...

Ayrica neden drag araclarina ozenip yapiyorsunuz ki; drag araclariyla(bakır veya organic debriyaj baskı balata kullanilan), normal araclar bir mi?

Cok isteyen varsa drag pilotu olmak isteyen ilk once aracini hazirlasin sonra da pistlerde denesin tutkusunu...

EnjoY34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hız her zaman risktir. ama riski göze almakta güzeldir :) trafiğe kapalı alanlarda yada trafik olmayan bi yerlerde uygularsan o teknikleri sorun yaşamazsın