hızlı kalkış tekniği?

mertttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben gecenlerde yaptım otobüs normal gittim seritte birden önüme geçti bende yana gectim malesef yanda araclar düz gidior bende düz gitcem ama sol tarafa ısıgını bekliyorum birden bi kalktım lastik baya bi döndü.

İyiki girmemişsin bi yere,bu tip şeyleri denemeyin trafikte!!git drag yarışlarına katıl orda al hevesini.(kaza yapınca ,keşke yapmasaydım dememek için!!

ASLINDA BU TARZ KONULARIN açılmasını yanlış buluyorum,bu size bi şey kazandırmaz ama kaybettirir.

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben gecenlerde yaptım otobüs normal gittim seritte birden önüme geçti bende yana gectim malesef yanda araclar düz gidior bende düz gitcem ama sol tarafa ısıgını bekliyorum birden bi kalktım lastik baya bi döndü.

İyiki girmemişsin bi yere,bu tip şeyleri denemeyin trafikte!!git drag yarışlarına katıl orda al hevesini.(kaza yapınca ,keşke yapmasaydım dememek için!!

ASLINDA BU TARZ KONULARIN açılmasını yanlış buluyorum,bu size bi şey kazandırmaz ama kaybettirir.

+1991 Sinan bence sen ilk ehliyetini al ondan sonra direksiyonun başına geç ne milletin nede kendi canına zarar gelmesin...

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim için artık gazlamak fln pek zevk vermiyor.kaza yapmadan önce bende öleydim vectrayla girmediğim makaslar yoktu çevre yolunda birini gördümmü gazlayan hemen peşine düşerdim.milleti gaza getirirdim.ilk kazamı ağustos ayında yaptım üniverste içinde bi viraja girdim viracı alamayacağımı anladım 1 karış yüksekliinde kaldırım arkası tarla gibi biyerdi kökledim freni araba kaldırımı geçti bi kalın ağacı yerinde söktüm.hasar sis farı kırıldı.araba baya çizildi.davlumbaz koptu,tamponda ufak 1 delik oldu,silecek suyu deposu patladı.bu ilk kazamdı biraz akıllanmış gibiydim.çok korkmuştum araba kaldırımı geçerken şöyle bi kalktı geri oturdu tümsekten 4 teker yerden kesilmiş gibi.artık biraz daha sakindim ve bir kış günü sınava yetişicem diye yine virajın birine sert girdim yerde artık böle ıslanmış erimiş karlar vardı ama pekte belli olmuyodu erimişti yoldaki karlar araba önden kaydı zaten ne oluyo demeye kalmadı ön tamponun yüksekliğinde kaldırıma vurdum tam sis tarafını çıktım kaldırıma duru diye düşündüm sonra baya bi kalın ağacı yerinden sökmüşüm bi an araba ağaca vurnca dengesi bozuldu ve beni ters şekilde yola fırlattı takla attım 18 metre sürükledi araba geri geri ters o tavan sesi aklımdan çıkmaz hayla sonuç araba pert.ogün bugündür artık doğru düzgün gazlamıorum.arada canım çok sıkkın olursa insan istemeden arabadan çıkarıyo sinirini onun dışında çevre yolunda 70 i geçmiorum siz siz olun hız yapmayın.ne olcağı belli olmuyo

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar yeni kullanan bir kisiyi neden yureklendiriyorsunuz?
Trafikte boyle seylerin yapilmasi dogru degil...

Ayrica neden drag araclarina ozenip yapiyorsunuz ki; drag araclariyla(bakır veya organic debriyaj baskı balata kullanilan), normal araclar bir mi?

Cok isteyen varsa drag pilotu olmak isteyen ilk once aracini hazirlasin sonra da pistlerde denesin tutkusunu...
normal bi arabaylada drag pistinde kalkış yapabilirsin ve illada metal bronz vs debriyaj olmasıda şart diil
şu anki teknolojıde normal araçlarda en kötüsü zaten 200 yapıyor:)
kaldıki size şurda katılıyorum trafiğe kapalı alanlarda deneyin trafikte değil çok doğru teşekkürler size 1 +

Cem Öktem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepinz tşk edyrm arkdşlr ztn şu an bnm arbm yok gibi bişiy:D babamın corsad si ile sınırlı zamanda sürübeliyorum araba kullanmayıda onda öğrendmi ama kalkışlarda tedrigin oluyorum baskı balataları sıyırıyormuşum gbi geliyor her zaman aşağı indimde etrafta acı bi debriyaj kokusu oluyo.:D galiba arbayı tam olarak tanımadığımdandır...

corsa d nin kavraması yukarda biraz. debryaja abanıp gaz vermemek lazım. aracımı ilk aldığım gün bende de olmuştu. mümkün olduğu kadar az debryaj , varsın yavaş olsun ;) sıyırmaktan iyidir

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer acemiyseniz torku düşük bir araç kullanmalısınız. Torku yüksek bir araçta tork o kadar yüksek olacak ki gaza bastığınızda acemiyseniz direksiyon elinizden çıkacaktır. Eğer güçlü bir araç kullanılıyorsanız bunun için trafiğe kapalı alanlarda test yapmanız lazım.