icralık mal alımı

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Araç satılmayıp otoparkta çürüse daha mı iyi olacak anlamadım ki?
çürüyen çok icralık araç var otoparklarda..

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tarz alım satımlar genelde normal vatandaşlara kısmet olmaz mutlaka bir mafya işin içindedir.diyeceğim o ki fırsat karşına çıktıysa alacaksın kardeşim en azından senin gibi alın teriyle çalışan birine nasip olur,yoksa ne olduğu belli olmayan adamlar zaten prim kazanıyor bu satışlardan,benim oturduğum binadada mütehaitden kaynaklanan proplem yüzünden 8-9 daire icradan satıldı,binaya keşfe gelenleri görecektiniz o tarz insanların almasındansa senin benim gibi insanların almasını yeğlerim.

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
bu tarz alım satımlar genelde normal vatandaşlara kısmet olmaz mutlaka bir mafya işin içindedir.diyeceğim o ki fırsat karşına çıktıysa alacaksın kardeşim en azından senin gibi alın teriyle çalışan birine nasip olur,yoksa ne olduğu belli olmayan adamlar zaten prim kazanıyor bu satışlardan,benim oturduğum binadada mütehaitden kaynaklanan proplem yüzünden 8-9 daire icradan satıldı,binaya keşfe gelenleri görecektiniz o tarz insanların almasındansa senin benim gibi insanların almasını yeğlerim.
aslinda haklisiniz ama yinede benim içim elvermiyor belki yanliş belki dogru

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim arkadaş zamanında gümrükden çok eski bir bmw aldı 5 kasa aldığına pişman olmuşdu ama gümrük olayı başka o garibanın malı değil elinden zorla almamışlar birde gümrükdeki mallar çok bekliyor ibzim arkadaşın aldığı bmw 7 sene gümrükde kalmış kelepire aldı ama adam edemedi araba nemden rutubetten yıllarcana yatmakdan komple her yerini küf pas çürük bağlamış adam edemedi ölü fiyatına aldığı fiyata nerdeyse sanayide kaportacıya sattı zaten ancak o alırdı arabayı.

S

senem_

Bilgi Girilmemiş
Yeni duyduğum bir haber. Ankara'da çok zengin, varlıklı bir komşum vardı. Sanayide dükkanları vardı, paraya para demezdi. Şu anki durumu içler acısıymış, eşinden ayrılmış, ev bark, dükkanlar elinden gitmiş, şimdi sanayide bir dükkanın deposunda yaşam savaşı veriyormuş, duyunca elbette çok üzüldüm, başka bir komşum böyle adamlara bu hayat müstehak ama çoluğuna çocuğuna yazık dedi. Neden böyle oldu dedim, meğerse el altından tefecilik yaparmış, o bindiği lüks araçlar alınteri değil de el koymaymış.
yaptığımız işi de tefecilikle aynı kefeye koydunuz ya helal olsun diyecek bişey yok
yorumsuz

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
otapark vs. giderlerin satış gelirinden karşılandığı doğru. işin içinde olmadığınız için anlayamadığınız şu bu masraflar zaten yapıldığı için yada takibin başlamasıyla birlikte vekalet ücreti zaten dosya borcuna eklendiği için satış gelirinden karşılansada haliyle borçlunun borcundan düşmüş oluyor. o araç satılmasa ve otoparkta kalsa dahi o masraflar zaten borçlunun borcuna ekleniyor. icralık arabayı alan borçluya her halükarda iyilik yapıyor aslına bakarsanız.
çok gaddar değilseniz ki bana gaddar derler ona rağmen zor durumdaki adamın aracını bağlasanız bile çoğu zaman geri veriyorsunuz yada evi satacaksanız elinizden geldiğince işi yavaşlatıp adama ödeme yapması için zaman kazandırıyorsunuz.
vergiler derseniz satış masraflarından karşılanmıyor. malı alan kendisi ödüyor.

valla kendi dediğiniz kadar da gaddar gözüküyorsunuz(?)
ben adam gibi soru sordum, siz sanki ben salakmışım gibi "anlayamadığınız" diye bahsediyorsunuz.. ben 1 yıldır bu işin içindeyim, araba 1 yıldır yatıyor, bizede borcunu öde diyorlar, ödenecek bir borç değil çok yüklü (kefillik yüzünden). babam satın arabayı diyor avukat hala neyse siz biraz düşünün deyip kapatıyor telefonu. olan arabaya oluyor valla. satsalar bizde rahatlayacağız..
siz icralı arabayı alan ucuza alsada vergi vs. aynı paraya geliyor demişsiniz ben o yüzden sordum.
zaten vergi dediğiniz mtv felan değilmi? sıfır araba değilya bu yeniden ötv kdv felan alacaklar?

yaptığımız işi de tefecilikle aynı kefeye koydunuz ya helal olsun diyecek bişey yok
yorumsuz

Savaş abi tefecilik yapan adamdan bahsetmiş, sizinle ne alakası varki, kendi kendinize üstünüze alınmışsınız :):)

sabah kahvesi

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla o arabayı bedava da vereceklerini bilsem asla ama asla almazdım...

S

senem_

Bilgi Girilmemiş
valla kendi dediğiniz kadar da gaddar gözüküyorsunuz(?)
ben adam gibi soru sordum, siz sanki ben salakmışım gibi "anlayamadığınız" diye bahsediyorsunuz.. ben 1 yıldır bu işin içindeyim, araba 1 yıldır yatıyor, bizede borcunu öde diyorlar, ödenecek bir borç değil çok yüklü (kefillik yüzünden). babam satın arabayı diyor avukat hala neyse siz biraz düşünün deyip kapatıyor telefonu. olan arabaya oluyor valla. satsalar bizde rahatlayacağız..
siz icralı arabayı alan ucuza alsada vergi vs. aynı paraya geliyor demişsiniz ben o yüzden sordum.
zaten vergi dediğiniz mtv felan değilmi? sıfır araba değilya bu yeniden ötv kdv felan alacaklar?

Savaş abi tefecilik yapan adamdan bahsetmiş, sizinle ne alakası varki, kendi kendinize üstünüze alınmışsınız :):)

devlet baba bu sıfır araba olmasa da kdv damga tellaliye vergileri alıyor bu bir
anlayamadığınız derken işi yapan olmadığınız içini kastettim ve kesinlikle kırmak istemedim iki
gaddar olabilirim ama ödeme gücü olmayana kolaylık sağlarım ve bu da benim ekmek param ve bu iş için senelerce okudum yaptığımız iş tahsilatçılık değil hukukçuluktur üç
arabanız otopark da durup otoparkçıyı zengin ediyorsa bu avukatın savsaklamasıdır. tahsilat isteyen avukat şahinleri bile otoparkta bekletmez dört
kefillik dediğinizde de borçluluktur bunun bir farkı yoktur. imza atarken borçluysan bir kefilsen bin kere düşünmek gerekir tek fark budur beş
sizi kırdımsa böyle bir niyetim yoktu özür dilerim ancak birde olaya öteki taraftan bakmanızı istedim altı son

S

senem_

Bilgi Girilmemiş
Senemcim bence de yanlış anlamışsın sen
yok icradan mal alımından bahsedilirken tefecilerden bahsediliyor
icradan mal alım satımıyla tefeciyi bir araya koymakta pek hoş değil