icralık mal alımı

sabah kahvesi

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok icradan mal alımından bahsedilirken tefecilerden bahsediliyor
icradan mal alım satımıyla tefeciyi bir araya koymakta pek hoş değil
güzelim bak yine anlamadın sanırım..yani adamın tefeciden aldığı para sonucu icralık olduğunu söylüyor..her yönden icralık olabiliyor insan..başka yollardan da para sahibi olabilir insanlar.Rabbim zorda olanların yardımcısı olsun inşallah...

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
devlet baba bu sıfır araba olmasa da kdv damga tellaliye vergileri alıyor bu bir
anlayamadığınız derken işi yapan olmadığınız içini kastettim ve kesinlikle kırmak istemedim iki
gaddar olabilirim ama ödeme gücü olmayana kolaylık sağlarım ve bu da benim ekmek param ve bu iş için senelerce okudum yaptığımız iş tahsilatçılık değil hukukçuluktur üç
arabanız otopark da durup otoparkçıyı zengin ediyorsa bu avukatın savsaklamasıdır. tahsilat isteyen avukat şahinleri bile otoparkta bekletmez dört
kefillik dediğinizde de borçluluktur bunun bir farkı yoktur. imza atarken borçluysan bir kefilsen bin kere düşünmek gerekir tek fark budur beş
sizi kırdımsa böyle bir niyetim yoktu özür dilerim ancak birde olaya öteki taraftan bakmanızı istedim altı son

1- zaten bilmediğimden sormuştum
2- anlamak için işi yapan olmak gerekmez, ben opel bayiliği yapmıyorum ama araç siparişinden aracın teslimine kadar herşeyin belki %90-95'ini biliyorumdur. yanlış kullandığınız kelime karşıdakine salaksın anlamı veriyor; "anlayamadığınız" yerine "bilmediğiniz" kullanabilirsiniz.
3- işinizi sadece sormuştum, siz tahsilatçısınız demedim, ama anladığım kadarıyla avukatsınız.
4- arabanın hala yatmasının sebebinin avukat olduğunu bende biliyorum, belirtmiştim zaten.
5- kefil olan biziz, borçta bizim, inkar etmiyorum.
bir; Allah ne verdiyse harcayıp borçlu olmak var
birde; güvendiğin insana kefil olup güvendiğin insanın 5 para etmez şerefsiz olduğunu öğrenmek var.
cebindekinden fazlasını harcayıp icrayı hakedenlerden olmadığımızı belirtmek için kefillik olduğunu belirttim. tam kefillikte denemez, adamın borcunu kredi kartından ödedik, tahsilat yapamadık.
6- rica ederim ne demek, biz olaya öbür tarafından da bakarız ancak konu bu değil.
malı satılan kişiye olanları değil, malı alan kişiye olanları konuşuyorduk.

7- madde madde yazmayı hiç sevmem. sizin için maddeler oluşturdum:)

Son düzenleme:

gsi.mert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki yakınım bu işlerle uğraşıyor.
Birincisi iş yerindeki hasarlı araçları el altından başkası adına alır, onartır satardı. Iş yeri bu durumu fark etti bir bahaneyle işten attı, sonraları icralık araçlara dadandı, kağıt üzerinde iyi para kazandığını zannediyor ama ya kayıpları: Kariyerli bir işten atıldı, dünya güzeli bir eşden boşandı, sefil bir hayat yaşıyor, derdini paylaşacak bir dostu yok, çevresinde saygın bir arkadaşı kalmadı, iş yerindeki elemanları şirketin içini boşalttı şu an dünyanın borcunun altında girdi, ama halen icra dairesinin önünde dolanıp duruyormuş. Diğeri akrabam kısacası şu an ben bile arayıp sormuyorum. Gerisini siz yorumlayın.

+1000

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Birde hatır çeki kesenler var. Gecen sene bir aydında yemek firması 4 farklı işletmeden (arkadaşlarından) hatır çeki almış. Firma kapattı gitti Aydının 4 köklü firması battı. İhale ile bedavaya yağmalandı resmen.
Onun içindir ki icralık mal almayı ben kendi açımdan etik bulmuyorum. Alana bir şey demem kendi görüşüdür saygı duyarım.

S

senem_

Bilgi Girilmemiş
1- zaten bilmediğimden sormuştum
2- anlamak için işi yapan olmak gerekmez, ben opel bayiliği yapmıyorum ama araç siparişinden aracın teslimine kadar herşeyin belki %90-95'ini biliyorumdur. yanlış kullandığınız kelime karşıdakine salaksın anlamı veriyor; "anlayamadığınız" yerine "bilmediğiniz" kullanabilirsiniz.
3- işinizi sadece sormuştum, siz tahsilatçısınız demedim, ama anladığım kadarıyla avukatsınız.
4- arabanın hala yatmasının sebebinin avukat olduğunu bende biliyorum, belirtmiştim zaten.
5- kefil olan biziz, borçta bizim, inkar etmiyorum.
bir; Allah ne verdiyse harcayıp borçlu olmak var
birde; güvendiğin insana kefil olup güvendiğin insanın 5 para etmez şerefsiz olduğunu öğrenmek var.
cebindekinden fazlasını harcayıp icrayı hakedenlerden olmadığımızı belirtmek için kefillik olduğunu belirttim. tam kefillikte denemez, adamın borcunu kredi kartından ödedik, tahsilat yapamadık.
6- rica ederim ne demek, biz olaya öbür tarafından da bakarız ancak konu bu değil.
malı satılan kişiye olanları değil, malı alan kişiye olanları konuşuyorduk.

7- madde madde yazmayı hiç sevmem. sizin için maddeler oluşturdum:)

ben işim olduğu için savunmadayımsen canın yandığı için atakta. Allah işlerinizi yoluna koyup ödemeyi nasip etsin. kimsenin canı yansın kimse istemez.
boşuna birbirimizi kırmanın alemi yok.
almayan almasın alanada kimse karışmasın durum budur.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
burası adliye değil savunma yada atak nereden çıktı? :D bir soru sordum olayı nerelere getirdiniz ya :D
hayır duanız için teşekkür ederim. :good:

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
17-18 yaşlarındayım demir doğramacıda çalışıyorum.
Kçak romen işçilerde var. Şantiyede yemek yedik gazetede ekmek kırıntıları ve parçaları var.
Adam aldı onları yere attı. Bnede dedimki günah olum nimet onlar bak bu sebepten insanlar yoksul dedim.

Bana senin dünyadan haberin yokmu baksana japonyaya almanyaya amerikaya danimarkaya demişti onlar benden beter atıyorlar yere senle onunla ilgisi varmı demişti.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yaptığımız işi de tefecilikle aynı kefeye koydunuz ya helal olsun diyecek bişey yok
yorumsuz

Keşke okuduklarınızı doğru anlayabilseydiniz. Burada hiç kimse bir avukata, bir icra hakimine, bir icra memuruna tefeci demiyor ki. Benim arkadaşım yanlış bir yol seçmiş ondan bahsettim.