Immobilizer oldugu düsünülen bir sorun

Ferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar gecen gün arabamla ilgili bi sorun cözülmeden bugün yeni bi sorun oldu arabam servisten cikti 2 hafta önce egzantirik sensörü degisti 2 haftadir araci kullaniyorum bugün disari ciktim gezmeye araci park ettim geri geldim bastim marsa araba calismiyor akabinde motor ariza isigi yanip sönmeye basladi ( direk yanma degil ama ) burada üye oldugum yol yardimi cagirdim geldi onlarin kendi kullandigi bir program la bilgisayara bagladi ve anahtar la ilgili bi sorun verdi dedi ki ya anahtari görmüyo yada immobilizer kodu karismis veya silinmis dedi hafta sonu oldugu icin araci evimin önüne cektirdim pazartesi opel yetkili servise danisicam ...

BU SORUN HAKKINDA BILGI SAHIBI OLAN ARKADASLARIM VE ABILERIM BILGI VERIR SE SEVINIRIM ::

bence cok büyük bi ariza degil ama arac calismadiktan sonra her ariza ARIZADIR :)

Arac : 1997 1,8 16 v otomatik vectra

SAYGILARIMLA

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar gecen gün arabamla ilgili bi sorun cözülmeden bugün yeni bi sorun oldu arabam servisten cikti 2 hafta önce egzantirik sensörü degisti 2 haftadir araci kullaniyorum bugün disari ciktim gezmeye araci park ettim geri geldim bastim marsa araba calismiyor akabinde motor ariza isigi yanip sönmeye basladi ( direk yanma degil ama ) burada üye oldugum yol yardimi cagirdim geldi onlarin kendi kullandigi bir program la bilgisayara bagladi ve anahtar la ilgili bi sorun verdi dedi ki ya anahtari görmüyo yada immobilizer kodu karismis veya silinmis dedi hafta sonu oldugu icin araci evimin önüne cektirdim pazartesi opel yetkili servise danisicam ...

BU SORUN HAKKINDA BILGI SAHIBI OLAN ARKADASLARIM VE ABILERIM BILGI VERIR SE SEVINIRIM ::

bence cok büyük bi ariza degil ama arac calismadiktan sonra her ariza ARIZADIR :)

Arac : 1997 1,8 16 v otomatik vectra

SAYGILARIMLA

Bende de bir defa oldu, arabanın içindeyken kapıyı anahtarla (uzaktan kumanda ile) açtım kapadım, taktım kontağa devam bir daha da olmadı. Servise hiç sormadım açıkçası.:(

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarı yuvasına takın,kontak ışıkları yanık vaziyette 30 sn bekledikten sonra kapı açma ve kapama butonlarına bir kez basın ve anahtarı sisteme tekrar tanıtın..

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Evet bahsettiğin sorun imobilizer sorunu. Araç çipi görmüyor
elektronik arıza ışığın yanıp sönüyor ve marş basmıyor.
İlk bakacağın şey anahtarın iindeki imo çipini kontrol et yerinde duruyormu düşmüşmü.
yerinde duruyorsa ikinci olarak yedek anahtarın varsa onunla çalıştrmayı dene.
imo çipindemi imo beynindemi sorun olmuş anlasın.

Ferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtara baktim cipi kontrol ettim hersey normal gibi anatari taktim bekledim kumandaya bastim hic bir faaliyet yok araba yatiyo simdi evin önun de bakalim anlayan birine yada servise gösterecez artik

Ferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarin icinde cip duruyo yakinimda bi tamirciye gittim car pass istedi bende de yok yedek anhtarida yaptirmadim mecburen servise gidicek galiba anahtardan kod silinmis .

Ferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün bende olmayan kodlari servisten aldim ama yine usta bakti yine olmadi kod arabadan silinmis dedi bakalim yarin mecburen yetkili servise gidicem araca kod yükletmeye ..

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmis olsun yedek anahtar niye yok hangi servise gidiyosun ama benim gittigim servisi tavsiye edebilirim silbabauer schwechata giriste 1110 sonunda kolay gelsin

Ferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben Gänserndorf ta oturuyorum isim viyana da ama arabayi bu sabah biraktim yetkili servise automechaniker bagladi tech 2 ye program karismis dedi bakalim bugün aricaklar beni