Imobilizer çalışma prensibi nedir?

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam sorunu hallettik.

yalnız bu arada motorun mekanik kilidi nasıl oluyor bunuda örenmek isterim.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarı cevirdiğiniz takdirde içinde bir sekman vasıtasıyla tutan mil gibi bir parça vardır o parca anahtarı cevirdiğinizde kontagın arkasındaki bir yuvaya oturur ve kilit döner.kilit dönüncede zaten marj motoru döner marj motorunu bekleten mekanik kilit yanii motor kilitidir. İmmo burda devereye girer marj motoru döndükten sonra elektrik aksamını acar motora bir nevi okey verir sende calıstırırsın;)

tabi aslında şekil üstünde resimle anlatmak daha faydalı ögrenilmesi acısından ama uzun iş boş zamana denk gelmesi gerek;)

cenk58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki arkadaşlar immonun var olduğunu nasıl anlayacaz olurya araba değişiriz veya biri sorar nasıl anlaşılır bu immo.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
modelini bana sor var olup olmadıgı söylerim ben sana:)

coltex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LDN

Önceki mesajında aşağıdaki Not vardı ''2 ci El Aldıgınız Otomobilinizin İmmobilizerli Anahtarlarını Firmamıza gelerek Elinizdeki Anahtarlarınızı Beyine tanıştırarak Elinizde Olmayan veyaTeslim Edilmeyen Kumandalı Kumandasız Otomobilinize Ait Eski Anahtarlarını Beyinden Sildirerek Aracınızın Anahtar Yoluyla çalınmasını Kesinlikle engelemiş Olursunuz.''

Benim sorunum şu: 2003 opel astra comfort'um var. Satan vatandaş yedek anahtarını bulamadı. Arabanın şu anda tek anahtarı var. Yeni yedek yaptırmak istiyorum. Ama anahtar üzerindeki billgileri sildirip yeniden yükletmek istiyorum. Çünkü satana pek güvenim yok. Bunu işlemi Ankara'da nerede yaptırabilirim. Ayrıca opelden çıkaracağım yeni yedek anahtarın maliyeti ne olur? Bilgi verirsen sevinirim.

Teşekkürler.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yukarda gene yazmıştım var diye:)