izmir'de özel servis

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özel servis mi yetkili servis mi?

Merhaba arkadaşlar...
Malum araçlarımızın bakımını peryodik olarak yaptırıyoruz.Bu bakımlarda yetkili opel servisleri kullandıkları yedek parçalarla ve katkılarla o modele giden en iyi ekipmanı seçiyorlar diye düşünüyorum.Tabi ki aracımızın garantiside yetkili servislere yaptırılan bu bakımlarla sürekli kalıyor.Ama birde madalyonun diğer yüzü var sanırım.'Servislerin servis maliyetlerinin yüksek olması'.Bu maliyetlerle mi bu servis hizmeti verilmeli sizce?Yada alternatif olarak özel servisler kullanılmalımıdır?Ne gibi bir dezavantajımız olur?İstanbulda iyi hizmet veren özel servislerin olduğunu biliyorum.
Bilgilerinizi payaşırsanız bu konuda sevinirim.

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımında garanti süresinin bitmesine 10 gün kaldı.. İşin gerçeği garanti süresi boyunca maliyeti yüksek olsada yetkili servise gitmek zorunda kaldım ama şu bir gerçek ben Konya yetkili servisi Özkaymak Opel servisinden çok memnunum .. Gerek tavırları gerek ilgilenmeleri gerekse problem çözmedeki öneri ve tavsiyeleri beni yeteri kadar tatmin ediyor.. Servise hangi konuda gidersem (periyodik bakım, genel kontrol, hatalı arıza ışığı yanması vs..) gidiyim 1 hafta sonra tekrar arayıp bir problem olup olmadığını hizmetten memnun kalıp kalmadığımı mutlaka soruyorlar...
Periyodik bakımlarda dikkatimi çeken şey faturadaki işçilik ücretinin çok yüksek olması oldu.. 6 ay önce 30.000 km bakımını 260-YTL ye yaptırdım ve faturanın 120-ytl si "servis işçilik ücreti"ydi yani nerdeyse yarı yarıya..
Özel servis işçilik ücretini daha düşük tutarak sanırım daha cazip hale getiriyior bakımları..
Duyduğum kadarıyla özel servislerde orjinal opel parçalarını kullanıyorlar o nedenle benim tercihimde bundan sonra işçilik ücretleri düşük olduğundan faturaları düşük olan özel servisler olacak gibi....Ama tabi Konyada da 5-6 tane özel servis var.. Bence araştırılıp iyisini bulmak lazım diye düşünüyorum...

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Markaya göre kaliteli özel servisler arttıkça bence insanlar buraya yönelecektirler.Ben servislerin şeffaf olanlarından yanayım.Yani istersem karşımda parçaları değiştirmeliler ve kullandıkları orjinal yedek parçaları orjinal kutularını gerektiğinde bana göstermeliler.Hangi işleri yaptıklarını belirtmeliler ,bakım sonrası aracımı takip etmeliler, geri bildirim yapmalılar.Böyle bir servis hizmet anlayışı varsa istanbulda özel olarak çalışan bilmek isterim...

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maxwell' Alıntı:
Markaya göre kaliteli özel servisler arttıkça bence insanlar buraya yönelecektirler.Ben servislerin şeffaf olanlarından yanayım.Yani istersem karşımda parçaları değiştirmeliler ve kullandıkları orjinal yedek parçaları orjinal kutularını gerektiğinde bana göstermeliler.Hangi işleri yaptıklarını belirtmeliler ,bakım sonrası aracımı takip etmeliler, geri bildirim yapmalılar.Böyle bir servis hizmet anlayışı varsa istanbulda özel olarak çalışan bilmek isterim...

Kesinlikle katılıyorum sana..
Ama özel servis olarak belki aracın yanında durabilirsin ne yaptıklarını görebilirsin, şeffaf olabilirler fakat bakım sonrası aracı takip edecek geri bildirim yapacak pek özel servis bulunmaz gibi geliyor bana.. Yani işi bitince iyi günler deyip bir daha arayıp sormazlar diye düşünüyorum...

Ama yetkili servisler (En azından Konyadaki servis) bakım sonrası takip ediyor, geri bildirim yapıyor, parçaların kutularını arabanın bagajına koyuyor hatta eski parçayı da koyuyor.. AMAAAAAAAAa maalesef aracın yanına bile yaklaştırmıyorlar ve yaptıkları işler hakkında ayrıntılı bilgi vermiyorlar fatura da ne görüyorsan ooo yani şeffaf değiller..

Eksiler artılar gerek yetkili gerek özel en iyisini bulmak zor :)

İstanbul da benim bildiğim "opel team özel servisi" var bu sitenin üyelerinden eminim bu istediklerinin çoğu onlarda vardır...:)

reklama gerek yok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediginiz gibi gercekten kaliteli orjinal yedek parca olsun hizmet olsun ama pahalı tabiki bnce iyi bir ozel servis olabilir benim aracımın 30 000 bakımına servis 310 ytl aldı ama ozel serviste 150 ytl oldugunu soylediler bahsettigim servisın aynı zaman da yedek opel yedek parca satan yeride var o yuzden ucuz olabilir ama genede garanti sures bitene kadar serviste yaptırmakta fayda diye dusunuyorm var ozellikle dizel araclarda

reklama gerek yok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ÇANKAYA OPEL ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR turan gunes bulvarı 4. cadde no 59 439 79 61 ucuz orijinal parca ve kalıtelı hızmet

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yiğit motor şaşmazda-yıldırım usta eren derseniz anında yardımcı olur. yeri:
şaşmaz girişinden sağa girin kia vs yi geçin kamyon parkının onundeki çataldan sola girin döşemecileri geç,rampayı biraz çık üstün otomotivi gorursunuz (ertexin hizası)
ordan girin sağda gorursunuz.biraz kafa karıştırıcı oldu ama:kop: :kop: :kop:

yakında mesleği birakıyo bence bırakmadan bi işçiliğini ve kalitesini, fiyatları gorseniz iyi olur.:good: :D :D :D

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet.. garanti süresi bittikten sonra illaki orjinal servis yerine temiz ve güvenilir özel bir servise bakımları yaptırmak daha ucuz olabilr.Tabiki güvenilirlik ve kalite üst düzeyde olmalıdır...