Janttaki Çizik Hakkında

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Stepnende aynı janttan var ise, değiştirebilirsin onunla, çizik olan stepne olarak kalsın. :D

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 200 civarına 4 ünüde boyatmıştım ;) sanayide jantçıları dolaşcaksın sorcaksın kardes,boyayan jantcılar var :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar çizik bu işte , az önce detaylı olarak fotoğrafını çektim boyama işlemi yapılmadan her hangi bir şekilde bu çiziği onarabilirmiyim ?

Lütfen acil cevap verin

R3tE0h5.jpg

JPtYClr.jpg

Nv787ps.jpg

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel bir rutuş ile çok az farkedilir hale gelebilir

Dostum iyi güzel demişsinde lanet olası kimse uğraşmak istemiyor bunla bugün sanayiye gittim kaportacıya o uğraşmak istemiyor boyamak lazım diyip çıkıyor işin içinden

:sopa::sopa::sopa:

Çizik o kadar derin değil aslında boyamadanda hallolabilir

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence dursun be arkadasım uğraştığına değmez ilk resimde aşırı göze batmıyo yani ;) adamlar uğraşmak istemediğinden değil rutuş yapcak 10 ver yeter dicek,ama jantı boyayınca 50 tl alcak olay orda :D

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya git bi boyacıya sana jantın renginde boya karıştırıp versin 3-5 tl bişey tutar sende kendin boya

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dayımın eşide kaldırıma çıktı onunda jant çizik içinde ön sağ. jantçı var bir tane bostancı sanayide 600 tl dedi astra h'nin füme jant rengine boyatmaya :D oha dedim neymiş iç dış yapıyormuş falan. kalsın dedim yazın ilk önce kendim deniyeceğim çizikli jantı baktık olmuyor ondan sonra vereceğim boyacıya...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AutoKing'e gittim bugün jantları boyamaya (Dördünüde) 600 TL + %30 İskonto = 490 TL istiyorlar

Bana çok aşırı geldi , kaportacı 100 liraya boyarım dedi 4 jant için

Ama boyama işi tabiki ustadan ustaya ve boyanın kalitesine göre değişeceği için pek şuan jantları boyatmayı düşünmüyorum

Şimdi izlemem gereken yol ne siz bana onu söyleyin

1 - Ya Rötüş yapılacak

2 - Ya Zımpara + Astar + Boya Üçlüsü uygulanacak

3 - Yada jant komple boyanacak

Soru açık gayet :) Cevaplar lütfen

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şunu göz önünde bulundurarak iş yaptır, oto boyacıların kullanacağı malzemeler ve boyalar hiç bir zaman senin jantlarının orjinal boyası kadar kaliteli ve sağlam olmaz, ben çok jant boyattırdım, bir kere lastik patlasın, jant lastikten ayrılsın, lastikci istediği kadar hassas davransada jantların boyasınin çizilmesi an meselesi. Orjinal jant boyaları çok sert ve kalıcıdır, bana kalırsan komple boyatma işine hiç girme, sadece o çizik bölgeyi ince suluboya fırçası gibi bir fırça ile rötüş yap geç.