Japonya’dan Türkçe uyarı: Nükleer felaket olacak!

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nukleer i savunanların temel DAYANAGI enerji acıgımız, devlet dediki 2017 e kadar ENERJİ SERTIFIKASI almayan EV ve APARTMAN daireleri yalılar, kısacası TUM KONUTLAR, ne alınabilecek ne satılabilecek ne kiraya verilebilecek ve almayan E gruba girecek ve dogalgaz ve elektrigi belli oranda cezalı ödeyecek , ama mesela sizin eviniz A grubunda ise bu duruda bu hizmetlertden indirimli yararlanacaksınız. Bu konuda devlet bi dönem banka kredilerinde YALITIM icin ÖZEL Kredi imkanı bile sagladı hala devam ediyormu bilmiyorum ama

Kısacası , 6-7 milyar $ hicde yabana atılır bir para degil yani dusunun 10 senede 60 milyar $ oda 3 tane nukleer santral 10 tane köprü parası ediyor bu parayı HAVAYA atıyoruz yıllardır, yani kuvetteki DELİK sürekli acılıyor gelen giden kuvette bi delik daha acaren siz delikleri kapamak yerine surekli musluk eklemeye calısıyorsunuz buda masraf demek.

http://www.izoder.org.tr/tr/dokumanlar/isi_yalitimi/izoder_isi_yalitim_raporu.pdf

bu raporu okuyun ve görün 2023 e kadar yalıtım ile 28 milyar tl (10 milyar dolar) tasarruf saglanılması planlanıyor. ve yalıtım olmazsa eger 2023 de konutdan kaynaklanan KACAKLARIN 40 milyon varil petrol e denk miktarda enerji kacagına sebep olacagı hesaplanmış. SİZ hala nukleer diye inat edin, TAsarruf işinize gelmesin, marula gelince
KATIR KUTUR, sapına gelince MEEEEEEEEEE, bırakın bu işleri boş konuşmaları azıcık
olaylara mantıklı bakın beyler.

Nukleerden once o kadar cok önlem varki, bakın SU KITLIGI, bu yaz MAHVOLUCAZ ve allahdan bu olay CHP hukumetinde olmadı yoksa CHP yuzunden oldu derdiniz.
Ama unutmayın Hz.Mevlana ne demiş " Bir ülkede ırz namus elden giderse o ülkeyi depremler, liderler hırsızlık yaparsa o ülkeyi KITLIK götürürmüş"... siz hala MEEEE demeye devam edin.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:24 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:34 ----------

http://www.milliyet.com.tr/tehlike-buyuk-alternatif-yok-/gundem/detay/1868661/default.htm

otoyol yapmayı beceremeyen biz mi nukleer santral yonetcez GULDURMEYIN beni

tehlike-buyuk-alternatif-yok--4277423.Jpeg

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
SİZ NEDEN SAVUNDUNUZ NUKLEER'İ ENERJI ACIĞIMIZ var dediniz

Bende sizi o acıgınızdan vurdum, aslında enerji acıgımız SAVRUK türk toplumu ve savruk insanlarımız yuzunden oluyor diye bunu örnek verdim, ama tabi olayı yine anlamak istedigin tarafdan anlayıp yorumlamışsın. Senede 6 milyar $ para az mı, kendiniz diyorsunuz (AKP liler) 3-5 milyar $ icin IMF e vermedigimiz koz kalmadı diye ama maşallah, yalıtım konusuna geldimi basta bizim apartmandaki 15 daireden 12 daire AKP Liler, hepside NE GERE SUTLU BOREK, 2017 e daha cok varmış, kim öle kim kalaymış, allahdan Apartman Guvenlik Denetcileri geldiler ve YALITIM ARTIK YASAL ZORUNLULUK + asansöre de KIRMIZI MUHUR vurup 6 ayda yaptırmazsanız kapatırız dediler, KUZU KUZU yalıtımıda EVET dediler asansörede o para yok diyen AKP liler 3750 tl yalıtım + 1500 tl asansör olmak üzere 5300 tl i oyle bir bayıldıla ki AKLINIZ durur. Ama ne oldu kendileri çok mutlu şimdi kalorifer sarfiyatı %50 azaldı, yazın cehennem gibi olan ev yuzunden klima taktıranlar klimaları söktürdüler, kışın donuyoruz diyenler şimdi ev 25C sıcaklıkda donla dolaşıyorlar evde nerdeyse. Sonucta BİLİMADAMI'na guvendiler begenselerde begenmeselerde ve şimdi bana OSMAN KARDEŞ keşke ilk gunden seni dinleseymişik dediler.

Beyler, NUKLEER'i savunmanızın TEK SEBEBI; ENERJIYI DIŞARDAN almamız, cunku dogalgaz bu enerjiyi karşılamıyor cunku DOGALGAZI har vurup harman savuruyoruz, cok yakıyoruz, bu arada AKILLI PETEKDE taktırttım , eskiden ev ısındımı camları acarlardı şimdi kalorifer kendini kapatıyor her daire kendi ayarladıgı sıcaklıga göre acılıp kapanıyor, kimse camları acmıyor... YANİ ENERJİMİZ AZ , YETERSIZ balonunuz aslında gunes enerjisi olmadan bile
TASARRUF ile çözülcek mevzu ama kimse elini taşın altına koymuyor. SİZ GİBİ KIVIRIYOR

Canım PEM ile ilgili yeterince bilgim var bu konuda NORVEC'in en buyuk laboratuvarında 2 sene calıstım, istedigin kadar sorgu sual edebilirsin (belge ve diger şeyler iş yerinde oradan paylaşırım istersen şu an yanımda degiller). Sen 700.000 tl PARA mı diyorsun ya, allah aşkına bizim tum milli egitime (MEB + Universiteler) ayırdıgımız para kadar JAPONLAR sadece UNİVERSİTELERE para harcıyorlar, onlarla neremizi yırtarsak yırtalım asla aşık atamayız. Eger konuyu biliyorsan sende bunu bilirsin, bu konuya ben girdiğimde daha turiyede PEM dediginde adam DETERJAN markası mı diyordu sana öyle diyim. Ama hala dunya firmaları ticari seviyede uygun fiyatda arac cıkaramadılar dahada bi 10 sene cıkaramazlar cok özel bir material saglamadıkları sürece.

nükleer enerji acıgı nedir yaaa kim dedi boyle bişey size neren uyduruyosunuz sosylemedigim seyleri soylemişim gibi deklere ediyosunuz.
enerji acıgının nükleeri,güneşi,hidrosu kombinesi olurmu. benim soyledigim enerji acıgımız var dedim.
bence asıl kıvıran sizsiniz. kıvırdıgınız gibi edebinizide takınmıyosunuz. sürekli konudan konuya atlıyosunuz. bi kedi diyosunuz bi mürekkep diyosunuz bi yalıtım cıkıyo bi petek az daha zorlayın kendinizi yeni elementte uyduracaksınız :rakir::rakir:
senin kendi evin için saydıgın hersey benim evimde orjinalinden var. sonradan yaptırmama dahi gerek kalmadı. sanki evime gelmiş gitmiş gibi gormeden etmeden savuruup duruyosunuz elimi tasın alrtına koymuyomusumda bilmem ne. görmediğin bilmedigin seyler hakkında yorum yapmayı ne cok seviyomusunuz.
700 bine para degil diyosunuz kıçı kırık 4 tane termostatik vanayı dunyanın en önemli buluşuymuş gibi buraya yazıyosunuz. kaldıki 700 bin kazanılan bi para değildir. kar ettik diye hava atmanın bi sembolude degildir. sadece tubitak ın bu proje için verdigi bi paradır bunun dısında o proje vestel le ortaklasa gerceklestirildi ve o donem vestelin urettiği laptoplarda prototip olarak kullanıldı ve calıstırıldı. bu tüm dünya basınında yer alan bi haberdi ama senin için bişey ifade etmeyebilir. sanırım aynı calısma herhangi bi ülkede olsa sen bunu bize ornek gosterebilirdin. zira kendi ülkenin yapabileceklerinden cok baskalarının yaptıklaıyla kasılmak sana daha cazip geliiyor
istediğin kadar dolgazdan tasarruf et istersen kullanımı yarıya düşür, sen bunu dısarıdan aldıktan sonra senede 100 milyon versende zarar 50 milyon versende. eger kar etmek istiyosan kendin ureteceksin kendin basaracaksın. bunu anlayabilmek cokmu zor senin için.
ben daha fazla size bişey anlatmak için kendimi yormayacam. bu santral faaliyete gectiğinde size ve sizin gibilere en iyi cevap verilecektir.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
4-)Askeri olarak faydası olacagını dusunmuyorum. hatta askeri olarak artı bir yük olacaktır. istihbarat, koruma kollama vs içinde hizmetler gerecektir. İran da o kadar petrol varken nuclear santral nedenidir.

Nucleer Silah yapmamız şu konjonktürde olası gözükmese de, ileri de yapılması/ yapılma kozu vs. gerekirse Nuclear Santral şart. O Anlamda Askeri faydası olabilir.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 04:32 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 04:15 ----------

otoyol yapmayı beceremeyen biz mi nukleer santral yonetcez GULDURMEYIN beni

tehlike-buyuk-alternatif-yok--4277423.Jpeg

Size göre bu millet bir halt beceremez. Rte hükümeti zamanında yapıldı diye, tüp geçit su alsa da insanlar ölsün diye bekleyen tipler gibisiniz. Zaten ben duydum, tüpü yaptırırken kendisi mühendislere sormamış, dediğiniz gibi yanındakilere sorup kendi çizmiş yolunu projesini.

Bakın son kez uyarıyorum.
Türk milletini, insanını, halkını, bilim adamını, mühendisini, çobanını hor gören, aşağılan kelime edemezsiniz. Bu sizde alışkanlık olmuş. Türk milleti çalışkandır, Türk Milleti zekidir. Bunu böyle bilin.

Bir Rte öğrenmişsiniz gidiyorsunuz. Adam senin Başbakanın ister beğen ister beğenme, ister her yaptığını kötüle. Eleştirirken üslubuna dikkat edip etmemen beni ilgilendirmez çünkü burada SİYASİ MESAJLAR YASSAK. Devamı halinde kuralları uygulayacağım. Kurallarla ilgili bir sıkıntınız, sorununuz var ise [MENTION=47]yezocan[/MENTION] ile iletişime geçin. Bu konuyu, bu mesaja alıntı yaparak uzatmayın.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nuro önce okumayı öğren sonra azıcık araştır fazla CO ve CO2 beynini bulandırmış
Sanırım yazdıklarımı hırslı okudun o yüzden anlamsız şeyler yazmışsın. Ofise gidince cevaplarım

neyse sabremedim

1) Ben nukleer enerji acıgı demedim ENERJİ acıgı dedim, ENERJI = dogal gaz (ısınma)+ elektrik hepsini icerir biliyorsun sanırım. Haaa virgul unutup cumleyi yanlış yazmış olabilirim onuda 2. cumlende duzeltmişsin. Canım bu ulkede hic bir halt olmaz "Emre Ünan" bu cevabım sana, bizim projede calısan insanların (bekar) hepsi orada kaldılar calısmaya, cunku bu ulkede bilimadamına (doktorada sürten asistana), 2400 tl maaş verirken sadece yazı yazan sekreter memur da aynı maaşı alıyor. MTA 'a malak gibi yatan muhendis 3200 tl alırken docent olan projeler arası gidip gelen adam 3100 tl alırken , gecinmek icin ekderse girmek zorunda kalan insandan NASIL bilim beklersiniz (akademisyen hocalarıma saygılarımla),
sizler olmayaydınız bugun bu konumda olmazdım, sizlerin bilgileri sayesinde bu noktadayım. Ben okuldan ayrıldıkdan sonra
onlarla bagımı koparmadım ve hallerine acıyorum, keşke iyi maaş alsalarda ekders ile ugrasmayıp bilim yapabilseler.

bundan sonrasıda sayın ROOT'a oku ve gör bi zahmet lütfen

2) Yurt dışında yaşam hem guzel hem zor yanları var, kardeşimde ABD'de CBS'de reklamcıi ayda 50.000$ kazanıyor ama cok erken yaşda emekli olacam gibi diyor cunku cok yorucu bu iş, bu adam bogazicinden mezun ingilitere masterli biri

Kısacası devlet ne bilimadamına ADAM gibi muamele ediyor , duzgun maaş veriyor, nede onu tutmaya calısıyor, hepsi yurtdışında calısıyor cunku HAKKETTİGİ maaişı alıyorlar ve karşılığında da bilime vakitleri kalıyor. Bizde ise adam istanbul yada ankara gibi yerde 3000 tl maaşla, kitap mı alsın, cocuk mu buyutsun, bilim mi yapsın

http://ogeder.org/forum/ (ogretim gorevlileri dernegi resmi forumu), buraya girin ve azıcık okuyun.

Sonra ulke bilimadamları neden calısamıyor gorun, bi kısmı YATIYOR, zaten dunyada en fazla bayram delilerde (hergun) sonrada bizde, senenin yarısından fazlası tatil, sanki cok zengin ulkeymiş gibi, JAPONYA da calısan bi arkadaş vardı norvecte tanıştık, adamlarda senelik izin 7 gun, oyle 30 gun , 21 gun felan degil. 4 sene izin almayan adam var,
VIETNAM sendromu yada HÜRREM SENDROMU olarak bilinen sendrom onlarda cok yaygın ve bu yuzden intiharlar cok.
Ama bizde öyle birsey teklif bile edilse 8(yıllık izin 7 gun olacak) ulkede ayaklanma cıkar şerefsizim

Gelelim Bilim dışı olaylara, HIZLI TREN yapılır denemelerde kaza olur, suc makiniste atılır, yabancı ulke olsa BAKAN istifa eder bizde ne yolu yapan firma ceza aldı ne bakan istifa etti, tabiki burada duzgun iş olmaz

Marmaray yapıldı daha 2 hafta once SU SIZINTI haberi cıktı hemde fotograflarla, devlet kabul etti ve beton bascaklarmış catlayan yerlere sorun yokmuş. ??????? Bu nasıl bir mantık

Bir MARMARAY'ı ustelik JAPONLARA verdik ama artık onlarında EN DANDİRİK firmsına mı verdik, yoksa en ucuz diye malzemeden mi calmalarını sagladık ki DENETCI FİRMADA JAPON firma bu arada normalde olmamsı lazım, sonuc bu.

Karadeniz otobanları ilk fırtınada patladı, gazetelerde boy boy cıktı haberleri, ankara-istanbul paralı otobanı daha yapılalı kac sene oldu, dedemin muşmula suratı (sacma bir örnek ama o yollar anca bu şekilde anlatılır) gibi yollar

eskiden yagmur bombaları atılır dolu gecen bulutlardaki yagmurun yagması icin, şimdi bunu bakana diyorlar YOK ALLAHIN İŞİNE KARIŞILMAZMIŞ, YAGMUR DUASI ETCEKLERMİŞ, ya de getin ya allahın........ neyse agzımı bozmiyim,

Bu ulkede bilim artık filim oldu, 12 senede 5 MEB bakanı değişti, siz hala nediyorsunuz be kardeşim.

Sonucta şunu diyorum, bizim nukleer işletmemiz, TURKLER UZAYDA kadar UCUK bir fantazi. Belki 50 yıl sonra
bu arada bana uydu felan demeyin, uydunun %90'ini yabancılar yaptı onlar uzaya attılar.

Gececeksiniz bu masalları.

Son düzenleme:

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Nucleer Silah yapmamız şu konjonktürde olası gözükmese de, ileri de yapılması/ yapılma kozu vs. gerekirse Nuclear Santral şart. O Anlamda Askeri faydası olabilir.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 04:32 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 04:15 ----------

Size göre bu millet bir halt beceremez. Rte hükümeti zamanında yapıldı diye, tüp geçit su alsa da insanlar ölsün diye bekleyen tipler gibisiniz. Zaten ben duydum, tüpü yaptırırken kendisi mühendislere sormamış, dediğiniz gibi yanındakilere sorup kendi çizmiş yolunu projesini.

Bakın son kez uyarıyorum.
Türk milletini, insanını, halkını, bilim adamını, mühendisini, çobanını hor gören, aşağılan kelime edemezsiniz. Bu sizde alışkanlık olmuş. Türk milleti çalışkandır, Türk Milleti zekidir. Bunu böyle bilin.

Bir Rte öğrenmişsiniz gidiyorsunuz. Adam senin Başbakanın ister beğen ister beğenme, ister her yaptığını kötüle. Eleştirirken üslubuna dikkat edip etmemen beni ilgilendirmez çünkü burada SİYASİ MESAJLAR YASSAK. Devamı halinde kuralları uygulayacağım. Kurallarla ilgili bir sıkıntınız, sorununuz var ise [MENTION=47]yezocan[/MENTION] ile iletişime geçin. Bu konuyu, bu mesaja alıntı yaparak uzatmayın.

yok emre ya adam kafasına bi çuvala sokmus ordan konuyo resmen. daldan dala atlıyo. sanki ilk çatlayan yol bizdeymiş gibi, ilk elektrikler bizde gitmiş gibi abuk subuk konulara dalıyor. burda senin benim dedigime bi cvp verecek degil o yuzden ben bu adama cvp fln yazmıyorum.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26246817.asp#

ALIN SİZE NEDEN ADAM OLMAYIZ, OSMANLININ YAPMADIGINI
PEYGAMBERİMİZİN KIYAMET GUNU BİLE OLSA ELİNDEKİ FIDANI DİK DİYEN
BİR DİNİN PARAGÖZ VE TÜCCAR TÜRK DEVLETİ OLARAK

Ormanlık alanları petrol boru hatları, enerji santralları, petrol ve doğalgaz aramaları gibi işletmelere açan yönetmelik Resmi Gazete yayımlandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Orman Kanunu’nun 16, 17 ve 18. maddelerinin uygulanmasına ilişkin yönetmelikler ile, ormanlık alanlarda enerji üretim santralleri, petrol ve doğalgaz boru hattı, petrol ve doğalgaz arama tesislerinin kurulmasına izin verilmesinin önü açıldı.

Yönetmelik hükümlerine göre ormanlık alanlarda ayrıca, haberleşme tesisleri, işletilme ve yeraltı doğalgaz depolanmasına ilişkin tesisler ile eğitim ve spor tesislerine, yol, liman geri hizmet alanı, havaalanı, demiryolu, teleferik hattı, tünel gibi ulaşım tesislerine izin verilebilecek.

Ayrıca, özel yükseköğretim kurumları dışında, yükseköğretim kurumlarının eğitim ve araştırma amaçlı tesislerine ve izin verilen bu alan içinde izin sahibi yükseköğretim kurumuna veya Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne yurt yapılması için izin verilebilecek.

Bunların yanında, ormanlık alanlar içinde, balık üretim tesislerine, odun kömürü gibi işletilmesinde ağaç kullanılan ocaklara, define aramasına, arkeolojik kazı ve restorasyon yapılmasına da izin verilebilecek. Buna karşılık, arkeolojik kazı ve restorasyon yapılması için yalnızca Kültür ve Turizm Bakanlığı izin verebilecek.

Ormanlık alanlarda kurulmasına izin verilen tesislerin kontrol ve denetimleri de "serbest yeminli ormancılık büroları"na yaptırılacağı hüküm altına alınan yönetmelikte şöyle deniliyor:

"Ancak su isale hattı, baraj, gölet, doğalgaz boru hattı, petrol boru hattı, elektronik haberleşme sistemlerine ait baz istasyonu, enerji nakil hattı, yol, telefon iletim hattı izinlerinde saha kontrolleri yatırım tamamlanıncaya kadar her yıl, yatırımın tamamlanmasını takiben sonu sıfır ve beş ile biten yıllarda yapılır."

Ormanlık alanlarda kurulmasına izin verilen tesislerde patlayıcı madde depolanması halinde çevre güvenlik alanları için yer üstünde de emniyet sahasına izin verilebileceği de belirtilen yönetmelikte, "Ormanlık alanda olmayan yer üstündeki patlayıcı madde depolarına çevre güvenlik alanı için izin verilebilir. Ormanlık alanda yer üstünde patlayıcı madde deposuna izin verilmez" deniliyo

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:10 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:53 ----------

http://tr.wikipedia.org/wiki/Pamukova_tren_kazası

http://www.cnnturk.com/2009/turkiye/11/13/eskisehirde.hizli.tren.kazasi/551528.0/

hızlı tren gibi nukleer santralide KONTROL edeceksek yandık ki ne yandık :)))))

bu ulkede cocuklar LAVABOLAR duvardan cıktı diye ölürken müdür 3 sene hapis alıyorsa
bu ulkede hızlı trenler raydan cıkınca suc tek bir makiniste atılıyorsa
bu ULKEDE LIDERLER BAŞARIDAN PAY ALIRKEN; HATALARI BAŞKALARINA ATARKEN

BİZDEN Bİ HALT OLMAZ; NUKLEER NEYİMİZE

NURO, senin bana cevap verebilmen icin once 100 fırın ekmek ye sonra gel karşıma
cahil cahil konuşarak da sinirlerimi attırma

yazdıklarında en ufak elle tutulur yan yok, sadece KIRATHANE konuşması yapıyorsun, elle tutulur tek bir
mantıklı sözün yok ama ben sana DATA , VERİ ve RAPORLAR ile konusuyorum
senin gibiler yuzunden bu ulkenin burnu cıkmıyor şeyden
merak etmeyin güneydoguyu kaybedersekde sizler en cok sevinirsiniz HALAY CEKERSİN ZILGIT CEKERSİNİZ

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26246817.asp#

ALIN SİZE NEDEN ADAM OLMAYIZ, OSMANLININ YAPMADIGINI
PEYGAMBERİMİZİN KIYAMET GUNU BİLE OLSA ELİNDEKİ FIDANI DİK DİYEN
BİR DİNİN PARAGÖZ VE TÜCCAR TÜRK DEVLETİ OLARAK

Ormanlık alanları petrol boru hatları, enerji santralları, petrol ve doğalgaz aramaları gibi işletmelere açan yönetmelik Resmi Gazete yayımlandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Orman Kanunu’nun 16, 17 ve 18. maddelerinin uygulanmasına ilişkin yönetmelikler ile, ormanlık alanlarda enerji üretim santralleri, petrol ve doğalgaz boru hattı, petrol ve doğalgaz arama tesislerinin kurulmasına izin verilmesinin önü açıldı.

Yönetmelik hükümlerine göre ormanlık alanlarda ayrıca, haberleşme tesisleri, işletilme ve yeraltı doğalgaz depolanmasına ilişkin tesisler ile eğitim ve spor tesislerine, yol, liman geri hizmet alanı, havaalanı, demiryolu, teleferik hattı, tünel gibi ulaşım tesislerine izin verilebilecek.

Ayrıca, özel yükseköğretim kurumları dışında, yükseköğretim kurumlarının eğitim ve araştırma amaçlı tesislerine ve izin verilen bu alan içinde izin sahibi yükseköğretim kurumuna veya Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne yurt yapılması için izin verilebilecek.

Bunların yanında, ormanlık alanlar içinde, balık üretim tesislerine, odun kömürü gibi işletilmesinde ağaç kullanılan ocaklara, define aramasına, arkeolojik kazı ve restorasyon yapılmasına da izin verilebilecek. Buna karşılık, arkeolojik kazı ve restorasyon yapılması için yalnızca Kültür ve Turizm Bakanlığı izin verebilecek.

Ormanlık alanlarda kurulmasına izin verilen tesislerin kontrol ve denetimleri de "serbest yeminli ormancılık büroları"na yaptırılacağı hüküm altına alınan yönetmelikte şöyle deniliyor:

"Ancak su isale hattı, baraj, gölet, doğalgaz boru hattı, petrol boru hattı, elektronik haberleşme sistemlerine ait baz istasyonu, enerji nakil hattı, yol, telefon iletim hattı izinlerinde saha kontrolleri yatırım tamamlanıncaya kadar her yıl, yatırımın tamamlanmasını takiben sonu sıfır ve beş ile biten yıllarda yapılır."

Ormanlık alanlarda kurulmasına izin verilen tesislerde patlayıcı madde depolanması halinde çevre güvenlik alanları için yer üstünde de emniyet sahasına izin verilebileceği de belirtilen yönetmelikte, "Ormanlık alanda olmayan yer üstündeki patlayıcı madde depolarına çevre güvenlik alanı için izin verilebilir. Ormanlık alanda yer üstünde patlayıcı madde deposuna izin verilmez" deniliyo

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:10 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:53 ----------

http://tr.wikipedia.org/wiki/Pamukova_tren_kazası

http://www.cnnturk.com/2009/turkiye/11/13/eskisehirde.hizli.tren.kazasi/551528.0/

hızlı tren gibi nukleer santralide KONTROL edeceksek yandık ki ne yandık :)))))

bu ulkede cocuklar LAVABOLAR duvardan cıktı diye ölürken müdür 3 sene hapis alıyorsa
bu ulkede hızlı trenler raydan cıkınca suc tek bir makiniste atılıyorsa
bu ULKEDE LIDERLER BAŞARIDAN PAY ALIRKEN; HATALARI BAŞKALARINA ATARKEN

BİZDEN Bİ HALT OLMAZ; NUKLEER NEYİMİZE

NURO, senin bana cevap verebilmen icin once 100 fırın ekmek ye sonra gel karşıma
cahil cahil konuşarak da sinirlerimi attırma

yazdıklarında en ufak elle tutulur yan yok, sadece KIRATHANE konuşması yapıyorsun, elle tutulur tek bir
mantıklı sözün yok ama ben sana DATA , VERİ ve RAPORLAR ile konusuyorum
senin gibiler yuzunden bu ulkenin burnu cıkmıyor şeyden
merak etmeyin güneydoguyu kaybedersekde sizler en cok sevinirsiniz HALAY CEKERSİN ZILGIT CEKERSİNİZ
valla ben tartısmanın basından beri yasına saygımdan hakaret fln etmemeye calısıyorum ama senin bu uslubundan sonra saygıda bi yere kadar abicim.

görüyoruz senin datalarını senin datalarını daha memleketin en büyük santrallerinden afşinin kac MW oldugunu bilmedigin gibi googledan aratıp onuda buraya yanlıs yazan birisin işte :maden:
ben enerji acıgı dışa bağımlılık dedikçe sen trafo, kedi, mürekkep dedin verilere bak bee :rakir::rakir:
konunun içinden çıkamadıkça çekirge daldan dala atlayıp duruyosun.
senin yazdıklarının arasında, kedi var, mürekkep var, yok bilmem akıllı petek var (termostatik vananın adı ne zamandan beri akıllı petek olduysa ) :) , lavobalar var, tran rayları var, senin verilerin dataların işte bunlar abicim.
kafana takmıssın at gözlüğünü sürekli bu ülkenin eksiklerini görüyosun. trafo kedi girdi diye nükleer yapamayız diyosun.
yol çatladı diye nükleer olmaz diyosun.
cocugun kafasına lavabo düştü öldü diye konuyla ilgisi olmayan seyleri saçmalayıp duruyosun.
tanımadıgın gorusmedigin insanlar hakkında ahkam kesiyosun cahil mahil diyosun kendini cok yüksekte görüyosun ama bak fuzuli ne demiş; Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır. :maden::maden::D
sen BİZDEN Bİ HALT OLMAZ sözünü kendinden örnek vererek söylüyorsun bence ama ben senin yerine düzelteyim o sözü. sen o at gözlüklerini kafandan cıkarmadıgın sürece bence SENDEN Bİ HALT OLMAZ.

daha önce verdiğim örneği tekrardan veriyorum. zamanında bu ülkenin araba yapmak istemesine toplu igne yapamıyoruz araba yapmak bizim neyimize diyenlere bu ülkenin mühendisleri gereken cevabı verdi. sanada aynı cevap yakın zamanda verilecektir rahat ol.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırdır devletimiz araba mı yapmış :) Herkesin düşüncesi kendine,siz ne kadar konussanızda kmsenin fikri değişmiyor,boşa konuşmak oluyor,fikri söylemek yeterli :)

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
hayırdır devletimiz araba mı yapmış :) Herkesin düşüncesi kendine,siz ne kadar konussanızda kmsenin fikri değişmiyor,boşa konuşmak oluyor,fikri söylemek yeterli :)

zamanında yapılan devrim arabalarından bahsetmiştim ama neyse :)
benim kimsenin fikrini değiştirmek gibi niyetim yok. ben fikrimi belirttim adam boyle dusunuyosan cahilsin dedi cıktı :)
onun ne düşündügü zerre kadar umrumda degil acıkcası

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
hobaa buralar şenlenmiş :rakir::)kısıtlı imkanlarla yapılan ama adnan menderisn kapadığı uçak uçak motoru tank ve silah fabrikalarını unutmayalım tek partili dönemde kurulan fabrikalar bunlar gerekçe olarakta natoya uygun değil diye palavra atılmıştı

Son düzenleme: