Kadran ve Km Çalışmıyor

by_murat06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ben buraaya yeni üye oldum size bi sorum olucak benim araç çok düzenli idi çalışma olsun en ufak problemi yoktu geçen stop etmeye başladı ve sonra bi baktım aracın kadran sıfırda yatıyor çalışmıyo sonra km sayacına baktım oda çalışmıyo devir saatti sorunsuz çalışıyor hararet göstergesi çalışıyo benzin göstergesi çalışıyo ışıklarıda çalışıyor bu neden olabilir aceba neden durduk yere kadranla km çalışmıyo yardımlarınız için tşk ederim

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Şarj, Akü, tesisata baktırmanız gerek öncelikle. İyi bir elektrikçi sorunu hemen görecektir.

by_murat06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki elektrikciye sordum km teli kopmuştur dedi onu bi taktırayım da ama km teli ile aracın stop etmesi ne alaka hiç anlamış değilim. yinede tşkler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Haklısınız Astra F telli olması gerek, atlamışım.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Km saatinin çalışmamasının nedeni büyük ihtimalle telinin kopmuş olmasıdır. F kasada görülen sorunlardan biridir km teli. Aklınızda bulunsun, biraz pahalıdır ama orijinalini taktırın mutlaka. Yan sanayi teller, genellikle ses yapmakta. Stop etmesinin telle bir alakası yoktur.

by_murat06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Abicim Km Telim Kopmuş bende sizin görüşteyim inanın kaç yere sordum orjinalini bulamadım orjinalini bulamadığım içinde halen arıyorum aracın stop etme sorunu bulamadık daha hafta sonu sağlam usta bulmam lazım

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinali bulmak zor çıkmacılarda olur belki pert olan araçlardan sökülen.

by_murat06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi Kaç Opel Servisi var sadece yedek parça satan orda var diyorlar mesela yansanayisine 25 tl diyorlar orjinaline 60 70 tl civarında diyorlar.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
ben, 2 sene önce orijinalini samsunda gittiğim özel serviste çok rahat bulmuştum. siz sanırım ankaradasınız. bence daha da kolay bulursunuz. forum sponsoru opel garajla görüştünüz mü?

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
ben, 75 TL'ye bulmuştum, zorla 70'e bırakmıştı servis. bende bir şanssızlık olmuştu. tel, orijinal olmasına rağmen 5 ay sonra birses yapmaya başladı. ama çok farklı bir sesti. 0/40 km arası yapıyordu sesi. tam durdugunuzda ya da 40ı geçtiğinizde kesiyordu. günlerce tespit edememiştik sesin kaynağını. sonra km telini garantiden hiç uğraştırmadan orijinali ile değiştirdiler. şükür şu ana kadar da bir sıkıntı olmadı.