km sayacı ve hız göstergesi çalışmıyor ??

zannederims

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
göstergeden olabilir temassızlık yada gevşeme veya kablo kırılması
poryadan gelen sensör kablosunu göstergeye kadar takip edin
araç giderken aletle beyinden hızı görebiliyorsanız göstergeden olabilir

Bilgisayarla hız ölümü yaptık yolda hızı gösteriyor hatta 80 e kadar kardan da doğru gösteriyor sonra sapitiyor.bu arada şunu da farkettim kalorifer fanı ndan ve sinyal kolundan etkileniyor kadran sinyalleri beraber zıplayıp duruyor.bana sanki biyerde sase alamıyor gibi geliyor

Mersin

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
sanziman da hız sensoru olduğundan emin misiniz.manuel z16xe motorda var mı Emın misiniz. Kusura bakmayin
Merhabalar, 2017 model astra j aracım var, 1.6 benzinli, manuel. Araçta motor arıza ışığı yanıyor bilgisayarda emme ve ekzoz konum mili sensör arızası gösteriyor. Birde araç hareket halindeyken 30-40 km gidince esp ışıgı yanıyor devir saati , km göstergesi, ve hararet göstergesi sıfıra düşüyor, aracı durdurup 15-20 dakika bekleyince ekran normale dönüyor. Oto beyici motor ustasına yönlendirdi, motor ustası da oto beyinciye.Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim

Mersin

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Bilgisayarla hız ölümü yaptık yolda hızı gösteriyor hatta 80 e kadar kardan da doğru gösteriyor sonra sapitiyor.bu arada şunu da farkettim kalorifer fanı ndan ve sinyal kolundan etkileniyor kadran sinyalleri beraber zıplayıp duruyor.bana sanki biyerde sase alamıyor gibi geliyor
Merhaba, çözüm buldunuz mu

Mersin

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Hocam aynı sorun bendede var. Km sayacı ilerlemiyor. Hız göstermiyor. Astra G 2000 Sportive. x20xev motor. Ben Opel Garage'da hacı ustaya gösterdim Poryanın değişmesi lazım dedi. Henüz değiştirtemedim bende.
Merhaba, çözüm bulabildiniz mi