kafayı yiyecem rolantide sarsılma, çekişten düşme

adige_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kafayı yiyecem araba kaplumbağa gibi oldu. rolantide sarsılma, çekişten düştü.

ya arkadaşlar kafayı yiyecem. arabam 99 cd astra. atiker marka sıralı sistem mevcut. arabam canavar gibiydi nazar değdi heralde. yokuşlara tüpteyken hiç zorlanmadan çok güzel çıkardım. çekişi çok iyiyidi. ama 2 gündir araba gitmez yokuşa çıkmaz oldu 1. viteste bile zor çıkıyor. tüptede aynı benzindede aynı ikisindede denedim. rolantide çok aşırı sarsılma oluyo neredeyse stop edecekmiş gibi. rolantideyken direksiyonu sağa sola çevirince titreme dahada artıyo. lütfen bana yardım edin. canavar gibi arabam kaplumbağa oldu. hem benzinde hemde tüpte aynı

Son düzenleme:

adige_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokmu bi fikri olan

yokmu bi fikri olan. ben karabükteyim burada opelden anlayan ustada yok yada var ben bilmiyorum. opel serviside yok. lütfen bi yardımcı olun

adige_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah ustalarımız bu yazıyı görür.

inşallah ustalarımız bu yazıyı görür. arabam canavar gibiydi. yokuş tepe demezdi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tüpü ne zaman taktırdın? baskı balatan yeni mi?

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Ah ahh ne deyim dilimde tüy bitti şu lpgden uzak durun diye ama nerde.Sakalım yokki sözüm dinlensin.Şaka bi yana lpg ile ilgili çok başlık açıldı biraz araştırırsan mutlaka senin sorununla ilgili birşeyler bulabilirsin.Geçmiş olsun.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar kafayı yiyecem. arabam 99 cd astra. atiker marka sıralı sistem mevcut. arabam canavar gibiydi nazar değdi heralde. yokuşlara tüpteyken hiç zorlanmadan çok güzel çıkardım. çekişi çok iyiyidi. ama 2 gündir araba gitmez yokuşa çıkmaz oldu 1. viteste bile zor çıkıyor. tüptede aynı benzindede aynı ikisindede denedim. rolantide çok aşırı sarsılma oluyo neredeyse stop edecekmiş gibi. rolantideyken direksiyonu sağa sola çevirince titreme dahada artıyo. lütfen bana yardım edin. canavar gibi arabam kaplumbağa oldu. hem benzinde hemde tüpte aynı

Yapacağın işlemi yazıyorum:

1: Rölanti sensörünü ve sensörün arkasındaki valfi söktür tinerle temizlet.
2: Egr valfini ve gaz kelebeğini temizlet.
3: Buji ve buji kablolarını benzin ve lpg enjektörlerini kontrol ettir en sonunda lpg ayarına tekrardan baktır.

Bak bakılım araban kuduracakmı kudurmayacakmı.

yigitbaran06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egsoz sistemini de komple elden geçirtiniz. Hava ve benzin filtrelerine de baktırın.

adige_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ah ahh ne deyim dilimde tüy bitti şu lpgden uzak durun diye ama nerde.Sakalım yokki sözüm dinlensin.Şaka bi yana lpg ile ilgili çok başlık açıldı biraz araştırırsan mutlaka senin sorununla ilgili birşeyler bulabilirsin.Geçmiş olsun.
tüptede benzindede aynı yapıyo sadece tüpte değil. onun için tüple ilgili bi sorun olmayabilir. benzindeykende aynı sorun var

adige_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapacağın işlemi yazıyorum:

1: Rölanti sensörünü ve sensörün arkasındaki valfi söktür tinerle temizlet.
2: Egr valfini ve gaz kelebeğini temizlet.
3: Buji ve buji kablolarını benzin ve lpg enjektörlerini kontrol ettir en sonunda lpg ayarına tekrardan baktır.

Bak bakılım araban kuduracakmı kudurmayacakmı.
bu dediklerinizi bi deneyeyim ama karabükte adam gibi ustada yokki bunları yaptırayım. tavsiyeleriniz için teşekkürler bi deneyecem