kafayı yiyecem rolantide sarsılma, çekişten düşme

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım Sen Bi Servise Git Krank Devir sensörü Olabilir bendede olmuştu
ufak bişi maliyetide az değişti düzeldi sendede aynı olabilir 1 viteste rampada kalacakmış gibi olurdu gaza sonuna kadar bassanda bişi yapmıyordu

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silindirlerden biri yada en fazla ikisi calismiyor olabilirmi? AGR yada tüptenkaynaklanan ariza gibi gelmiyor bana, sanki conta yakmis gibi. silindir komperesörlerini ölctür derim ben.

coyote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu olayı yaşayan çok fazla insan var bunlardan biride benim:) egr temizliği carbon clean bujiler ne varsa temizlettir. ben hepsini yaptırdım öyle giderdim ama hava soğukken bazen yine yapıyor.

adige_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiyeleriniz için teşekkürler bi deneyelim dediklerinizi. kimisi egrden dir egr yi iptal et diyor bunun bir sakıncası olurmu arabaya bilgisi olan varmı. iptal ettirsemmi

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüptede benzindede aynı yapıyo sadece tüpte değil. onun için tüple ilgili bi sorun olmayabilir. benzindeykende aynı sorun var

Aynı sorun benzindede varsa sorun enjektörler veya benzin pompası ile alakalıdır hava debiside bozulmuş olabilir. Şayet arıza ışığı yanıyorsa sensörlerle ilgili sorun vardır.

adige_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benzindede varsa sorun enjektörler veya benzin pompası ile alakalıdır hava debiside bozulmuş olabilir. Şayet arıza ışığı yanıyorsa sensörlerle ilgili sorun vardır.
arıza ışığı yol esnasında 10 sn kadar yandı sonra kendiliğinden söndü

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza ışığı yol esnasında 10 sn kadar yandı sonra kendiliğinden söndü

Gardaş yapman gerekeni yazıyorum.

1: tech 2 ye bağlatıp sensörlerde bir sorun olup olmadığına baktır sensörlerde sorun yoksa tinerle veya balata spreyi ile her sensörü, sensör valflerini ve gaz kelebeğini ayrı ayrı temizlet.

2: Sorada lpg ve benzin enjektörlerini kontrol ettirip gaz ayarını yenilet. Sonuç olarak aracını yaklaşık bir yıl sorunsuz ve seri bir şekilde kullanırsın. Şayet yazdığım bu temizlik ve ayar işlemlerini yaptırdıktan sonra kullandığınız akaryakıtın kalite ve temizliğine dikkat edin güvenmediniz istasyonlardan yakıt almayın.

Yukarıda yazdıklarım ortalama her 20000 km de bir her araç için yapılması gereken şeylerdir. İstersen yaptırırsın kafan rahat eder istersen yaptırmazsın sadece lpg ayarını yeniletirsin bi müddet daha sorunsuz binersin tercih senin. Nihayetinde bizim buraya yazdıklarımız sadece öneriden ibarettir yine son karar sizin. Araçlarımızı bu hale getiren etkende Türkiyedeki akaryakıtın kalitesiz oluşudur. Mareadan önce bendede opel vectra vardı opelle çok uğraştım o yüzden aşağı yukarı her yerini bilirim. Almanyada bir opele en az 5 yıl anahtar vurdurmadan sorunsuz şekilde binebiliyorlar Türkiyede ise adam arcını sıfır km almasına rağmen 2 yıl sora her yerini değiştirmeye başlıyor tabiki bunda en büyük etmen Türkiyedeki kalitesiz akaryakıt kullanımıdır.

Son düzenleme:

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkdasım anlattığın olaylara arkadaslar tedavinin yapılabileceği durumları anlatıp açıklamışlar..
ama işin bence benzin pompasıyla alakalı..
pompan yanmış gibi gozukuyor...
120 ytl benzin pompasının fiyatı markanın bosh olmasına dikkat et derim alırken.
geçmiş olsun

adige_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun bulundu ama napacaz bilmiyorum. usta bi aletle baktı subaplara ve subaplardan biri yanmış dedi. böyle kulanmanı tavsiye etmem dedi. tüm subapları (16 tane) değiştirsek iyi olur dedi.
masrafa ise malzeme 300 ytl
kendi işçiliğine 200 ytl
rektefeciye 200 ytl toplam 700 bulur dedi.
sizce fiyatı nasıl?
böyle biraz gitsem ne olur?
ve gerçekten bunu yaptırayımmı ? aracın km si 137 bin

Son düzenleme: