Kaput açılmıyor

Ahmet Erem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Aracımın kaputu açılmıyor içerideki kolu çektiğimde tık diye bir ses geliyor ama kol boşta gibi başka açma yöntemi varmi ? Nasıl açabilirim?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Birisinden yardım alıp tekrar denemekte fayda var. Siz içeriden kolu çektiğinizde dışarıdan birisi kaputu açmaya çalışsın.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Denedik fakat kaputtaki kilidi hiç oynatmıyor bile.

O zaman büyük ihtimalle bağlantı teli kopuktur, kaporta ustasından yardım alman gerekecek.

Ahmet Erem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün 2 farklı kaportacıya gittim fakat ikisi de açamadı tel sıkışmış herhalde bir yerde çünkü milim çekemiyoruz pense ile falan çektik ama kımıldamıyor bile. Müsait bir dükkan bulursam lifte kaldırıp alttan açmaya çalışacağım.

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaput üzerinde kilidin geldiği yere baskı uygulayın gerekirse üstüne oturup hafif zıplayın (dikkat edin kaputa zarar vermeyin).Eğer açılırsa kilit sistemini balata spreyi-wd40-balata spreyi ile temizleyip gres ile yağlayın.

Ahmet Erem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı lifte kaldırarak aşağıdan sert bir tel yardımı ile açtık.Kilit sıkışmıştı. Teşekkürler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Teşekkürler. Üstelik gittiğim ustaların tel kopmuştur deyip uğraşarak tele zarar vermesi de cabası oldu.

Şahsen o kaput açılsın da tel filan benim pek umurum da olmaz açıkçası yeter ki açılsın bu vesile ile de komple teli filan da yeniler işi sağlama alırım.