kar lastiği hezimeti

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saolasın emre paylaştığın bılgılerı bened bılmıyordum ogrendım sayen de

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
walla guvenemıyorum artık vıraja gırerken bıle kaymaya basladı 2. vites nerdeyse 3. vites bile lastik çekiyor kuru ıslak farmketmıyor

Islak zeminde buzlanma olabilir diyecektim ama kuru zeminde de durum aynı olduğuna göre Emre'nin dediklerini dikkate alman gerekir. Lastikleri biraz kullan, ondan sonra şikayetlerin devam ederse durumu tekrar değerlendirelim. Ayrıca kış lastiklerine yaz lastiklerine oranda biraz daha fazla hava basılması önerilir.

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastıkcı eskısı gıbı yine 33 psi olarak bastı ve bu sekılde onerdı takarken

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
33 yeterli olur. Ben şehiriçi 32, şehirdışı 34 psi basıyorum

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eniştem yaklaşık 2-3 ay önce Hyundai marka aracına Lassa kış lastiği aldı gayet memnun...

astrateknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi de yine de normal değil böylesi,

lastik 5 derecenin altında tutunacak diye ıslak zeminde bu kadar kötü yol tutuş kabul edilemez.

arkadaşların dediklerini tekrar gözden geçirdikten sonra hala sorun devam ediyorsa lastikte bir sorun var demektir.

8 yıldır kış lastiği kullanıyorum, ıslak zeminde ortalama yaz lastiklerine göre daha iyi yol tuttuğu kesin.

fleet14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunun için testlere bakmak lazım, bir de Avrupa lastik etiketine.

Bildiğim kadarı ile Snoways Era bu konuda oldukça zayıf. Era + da lastik yanakları daha yumuşak ve konforlu bir lastik. Lassa Era ve Era+ 'ı aynı arabada karışık kullanmayın diyor.

Snoways Eranın yanakları oldukça etli, mesela Goodyear Ultragrip 8 çok daha ince ve hafif. Lassa sağlamdır da hani yolu ıslakta ne kadar tutar?

Hanımın arabaya taktık, otobanda gidiyor. 32psi normal basınç, 38 psi yüksek sürat basıncı. 38psi bastım, sanki arkası yüksek süratte (120km üstü) geziyor. Benim için yolda bir çukura girince yarılmasın yeter, bir de karda, buzda tutsun.

Aynı şeyi Goodyear Ultragrip 8 ile yaptıydım da hiç böyle bir etkisi yoktu....

http://forum.donanimhaber.com/m_37125198/tm.htm

İyi de yine de normal değil böylesi,

lastik 5 derecenin altında tutunacak diye ıslak zeminde bu kadar kötü yol tutuş kabul edilemez.

arkadaşların dediklerini tekrar gözden geçirdikten sonra hala sorun devam ediyorsa lastikte bir sorun var demektir.

8 yıldır kış lastiği kullanıyorum, ıslak zeminde ortalama yaz lastiklerine göre daha iyi yol tuttuğu kesin.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de Goodyear UltraGrip kış lastiği takılı, Made in Germany ve yol tutuşu mükemmel. Her markaya güvenmemek lazım.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim kışlık lastiklerde aynı(Starmaxx). Islak zeminde frene biraz sert dokunduğunda kızaklayıp kayıyor ama kar üstünde mükemmel denebilir. Acaba bu kış lastiklerinin çoğu ıslak zemini görünce kayıyor mu?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Acaba bu kış lastiklerinin çoğu ıslak zemini görünce kayıyor mu?

Evet, genelde su tahliyesinde vasatlar.

Benim Nokian'lar da pek iyi değil. Çok hafif yağmurlarda 2. ve hatta 3. viteste bile patinaja kalıyor.

Gerçi hafif yağmurda yollar inanılmaz kaygan oluyor, onun da etkisi vardır. Yoğun yağışta daha iyiler.