Kararsız Arıza Işığı

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;

Aracım 2005 model Astra H 1.6 twinport elegans easytronik HB.
Hiç tüp takılmadı.

Aracımla Mersin'de bilenler olabilir Silifke kalesine çıkarken (düşük vites ve yüksek devirler hızlanmalar ve yavaşlamaların bol olduğu klimanın açık olduğu bir durum) arıza lambası yandı. Stop edip yeniden çalıştırınca arıza lambası gitti.

Aradan 3 gün geçtikten sonra Mersin'den Kayseri'ye gelirken 100-150 km sonra 110 km sabit hız klima 26 derece ayarlı iken tekrar arıza lambası yandı. Stop edip tekrar çalıştırdım ama lamba bir süre yanık kaldı. 10-15 dk yola devam ettikten sonra kendiliğinden söndü.

Neyse önemsiz bir şey heralde derken, eve 70 km kala yandı ve artık hiç sönmüyor.

Ama ne sürüşte ne vites geçişlerinde ne de çekişte bir problem yaşadım.

Forumda hata kodlarını öğrenme yolunu buldum ama bendeki kod numaralarının hiç biri listede yok, ya da ben bulamadım. Kodlar Şöyle:

ecn 111606
ecn 155060
ecn 153006
ecn 112006
ecn 112052

biraz araştırdıktan sonra birinin klima kavraması ile ilgili olduğunu öğrenebildim. Bu arıza nasıl giderilir ne kadar tutar bilmiyorum ama tırt tırt diye sesler geliyor zaten klima yönlendirmesinden;

Arıza lambası klima kapalı iken de yanıyor.

Yardımcı olabilecek yönlendirebilecek arkadaşlar varsa çok yardımı dokunur. Kayseri de olduğum için usta tavsiyesi de alabilirim.

İlgilenen arkadaşlara teşekkür eder iyi günler dilerim.

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse cevap yamamış ancak ben kendi cevabımı kendim yazayım başka birinin başına gelirse belki yardımım dokunur.

bugün serviste araçtaki tüm hatalar silindi, silinmeyen arıza vermeye devam eden tek hata termostat sensörü idi. termostat sensörünü değiştirince arıza giderildi gibi görünüyor. 120 km kadar yol yaptım herhangi bir sorun çıkmadı.

birde klima hatası devam ediyor. Klima kavrama hatası nedir nasıl giderilir. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
manyetik kavrama var, klimada. Arızasını ilk kez duydum, tamiri olması lazım aslında debriyaj gibi düşünün. İyi bir kompresörcü sizi daha doğru yönlendirecektir.

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler ilgin için.

Direksiyonun altından gelen tirrttt tirrrtt diye sesler var klima hava uflemesinin yönünü degistirdigim de geliyor. Kavrama hatası bununla ilgili olabilir mi sizce? Klimanın ne sogutmasında ne de ısıtmasında sorun yok.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Hayır sirkülasyon klapesinin sesidir. Opcom ile calibre ederseniz biraz azalır ama normal bir ses

Sent from my iPhone using Tapatalk

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opcom tech2 gibi bir cihaz mi? Kalibrasyonu bu cihaza bağlayıp usta yapacak sanırım.