Karayollarında Hız limiti buğün değişti! 110Km

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Arkadaşlar uzun süredir gündemde olan bölünmüş yollarda hız sınırının 110km ye çıkarılması ile ilğili yönetmelik bugünden geçerli olarak yayınlanarak yasallaştı..

Yönetmelik: http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2010/09/20100901-6.htm

MADDE 100 – Karayolları Trafik Kanununda ve bu Yönetmelikte yazılı kayıt ve şartlar dışında ve aksine bir işaret bulunmadıkça yol durumlarına göre römorksuz araç cinsleri için saatteki asgari ve azami hız sınırları aşağıda gösterilmiştir.

Yeni Hız Limit Tablosu aşağıda. (01 EYLUL 2010 )

speedre.jpg

Son düzenleme:

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın Denizli ye gideceğim işime yarar herhalde fakat otoyol hız limitinide 140 km/h yapsalar daha iyi olurdu.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı olsun diyorum, bence bizim ülkemiz için erken bir uygulama.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı olsun diyorum, bence bizim ülkemiz için erken bir uygulama.
niye erken olsun Berker, zaten ülkede acemiler dışında hız limitine uyan sürücü mü var ki en azından radarda yediğimiz ceza miktarı biraz düşecek.Ayrıca şehir içi 50 km çok mantıksız bir sürat ve ben uyan bir kişi görmedim.Mesela yine bir tezat şehiriçinde koca kamyon da 50 km otomobil de 50 km bu neye göre hesaplanıyor acaba durma mesafesine göre mi şayet öyle ise ortada bir gariplik var kamyon otomobil hız limitleri tüm yollarda dengesiz ve orantısız bence.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni teknoloji ile üretilmiş araçlara ne kadar gerçeği yansıtmasada yeni teknoloji asfaltlara 1960 ın hız limtleri yakışmıyordu...

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hızlara % 10 ilave edecekmiyiz. 110+11=121 idaal bir hız bence . Zaten fazla basıncada araba fazla yakıyor. 120 sıkmaz en azından.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Güzel ve yerinde oldu. Bölünmüş yollarımız aslında otobanlardan kalır değil. Yerinde bir uygulama.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar karayolcu olduğum için biliyorum özellikle şu cümleye dikkat edin " aksine bir işaret bulunmadıkça yol durumlarına göre". yani hız limiti 110 oldu diyip basıp gitmeyin. bununla ilgili olarak yolun ve üst yapının durumu, geçişin güvenliği, stratejik v.s durumlarına göre bağlı buşunduğu ilin bölge müdürlükleri hız limitlerini değişik uygulayacaklar. Tabelalara dikkat edin mutlaka. ençok bu kısımlarda can yakacaklar.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar karayolcu olduğum için biliyorum özellikle şu cümleye dikkat edin " aksine bir işaret bulunmadıkça yol durumlarına göre". yani hız limiti 110 oldu diyip basıp gitmeyin. bununla ilgili olarak yolun ve üst yapının durumu, geçişin güvenliği, stratejik v.s durumlarına göre bağlı buşunduğu ilin bölge müdürlükleri hız limitlerini değişik uygulayacaklar. Tabelalara dikkat edin mutlaka. ençok bu kısımlarda can yakacaklar.

teşekkür ederiz Salim bey :D:D:D

toojohn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yerinde olduğunu düşünüyorum ancak birçok kazayada davetiye cıkartmıcak değil malum trafikte saga veya sola sinyali verip arkasından gelene bakmadan şerit değiştiren saçma sapan yerlerde frene asılıp diğer sürücüleri tehlikeye sokan tabiri caizse dallama var.kazasız günler