Karayollarında Hız limiti buğün değişti! 110Km

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serbest olsun abi zaten basan belli duran belli görende herkes 200 ü zorluyo sanar hele otobanda mercedes ciler bemw ciler ve audiciler basıyo birde cengiz abi onlarada benzin koymuyor zaten:D:D
evet haklısın,mesela tem yoluna çık en sağdan 90 la gidersen tırlara meze olursun yüklü tırlar bile fecii sürat yapıyor e sen haliyle kendini sol şeritlere atıyorsun aman allahım o da ne arkadan mermi gibi bir ağır abi geliyor hadi kaç bakalım ortaya o zaman da minibüsler ,kamyonetler makas da makas en iyisi aklını başına alıyorsun yaradana sığınıp sola geçiyorsun ve arabanın hakkını veriyorsun :D benzini o an için düşünemezsin çunki hayati tehliken var :D bana kızacaklar olabilir ama ülkemizde manzara aynen dediğim gibi, birgün bizim kuzen oktayla karşıya geçeceğiz aracı oktay kullanıyor köprüyü geçtik orta şeritte 80-90 km arası gidiyoruz aracını bagajına kadar çoluk çocuk istiflemiş bir amca soldan yanımıza gelip camdan oktaya işaretle fırça çekiyor sağdan git sağdan git diye o gün karnımız ağrımıştı gülmekten amcada kartal vardı ve dediğim gibi bagaj dahil doluydu o bile potansiyel tehlike iken hızlı makınalar ne yapmaz ınsana yurdum yollarında...

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet haklısın,mesela tem yoluna çık en sağdan 90 la gidersen tırlara meze olursun yüklü tırlar bile fecii sürat yapıyor e sen haliyle kendini sol şeritlere atıyorsun aman allahım o da ne arkadan mermi gibi bir ağır abi geliyor hadi kaç bakalım ortaya o zaman da minibüsler ,kamyonetler makas da makas en iyisi aklını başına alıyorsun yaradana sığınıp sola geçiyorsun ve arabanın hakkını veriyorsun :D benzini o an için düşünemezsin çunki hayati tehliken var :D bana kızacaklar olabilir ama ülkemizde manzara aynen dediğim gibi, birgün bizim kuzen oktayla karşıya geçeceğiz aracı oktay kullanıyor köprüyü geçtik orta şeritte 80-90 km arası gidiyoruz aracını bagajına kadar çoluk çocuk istiflemiş bir amca soldan yanımıza gelip camdan oktaya işaretle fırça çekiyor sağdan git sağdan git diye o gün karnımız ağrımıştı gülmekten amcada kartal vardı ve dediğim gibi bagaj dahil doluydu o bile potansiyel tehlike iken hızlı makınalar ne yapmaz ınsana yurdum yollarında...

Aynen öyle. daha şimdi e5 tem ne varsa trafiğini çektim istanbulun. bulduğum yerde bastım gaza. ben basmasam başkası basıyor benim önüm tıkanıyor. trafikte bilen gidiyor artık.

istanbuldada ne radar ne hız nerde uyulur bilmem. bugune kadar istanbulda radardan cezada yemedim. istanbulun kendi kuralı var kanımca.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimi zaman hız tabelalarının 30 km gösterdiği yerde babamla 120-130 gidiyoruz.Antalya'ya gittik geldik 120kmnin altına düşmedik bölünmüş yollarda :D

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Hadi bakalım bunun şerefine bugün tüm opelciler toplanıp 110 + %10 = 121 ile gidelim bayramımız mubarek olsun

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oleyyyy.Ya özellikle izine giderken zulum gelıyordu 90 la gitmek.800 km bitmek bilmiyodu.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Toplumda herkes kurallardan,şundan bundan bahseder, uygulamada söylediğiyle çelişir , ben radardan korkmadığım hiçbir yolda öyle 50 ile 90 ile gitmem, kimse de gitmez birbirimizi kandırmayalım... Ülkenin içinde bulunduğu hal belli,trafik belli, kurallar belli,mobese kayıtlarını tv den,netten izliyoruz vs. fazla söze gerek yok bence.Geçen gece hasta babamı hava alsın maksatlı biraz gezdireyim dedim,mecbur yavaş gitmeye çalıştım, ne mümkün öyle 50 km - 80 km adamı pestil ederler...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi bakalım bunun şerefine bugün tüm opelciler toplanıp 110 + %10 = 121 ile gidelim bayramımız mubarek olsun
Alp merakımdan soruyorum ben daima hız limitlerine uyarım uymayanı da yadırgarım mı anlamalıyız bu yazdığından .

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepsi iyi güzelde .bölünmüs yol tek gidis tek gelis 110 km/h ..otoyol 3seritli 120 km/h biraz komik, bari otoyoluda 130- 140 falan yapsalardi..

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oh be :D 99 km ile araba duruyor gibi geliyordu.Duble yollarda 120 ile çok keyifli olur...