Karter delindi

haluk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar ki bu karter muhafazaları.bu firmalarda amma pinti arabaları alırken dünyanın parasını ödüyor millet servislerde cabası birde karter muhafazasına para ver ne güzel iş

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adamlar türkiye yollarını bilmiyor ki nerden bilecekler yağmur suyunun altında çukur olacağını nerden bilecekler tam yolun ortasında yarım metre yüksekliğinde logar kapağı olacağını nerden bilecekler yolun ortasında demir olacağını vs. vs.
bizimkiler çözümü bulmuş zaten bu muhafazlarda yerli üretim 35-50 arası alabiliyorsun ama servis benden o zaman 80 istemişti

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiyede demir karter muhafazası şart.
arkadaşımın vectra b2 ile yüksek bir kaldırıma çarptı ve yağ karterini parçaladı.karter koruması vardı ama fiber'den üretilmiş.
onun için var olan karter korumanıza bakmanızı,fiber ise demir olanı ile değiştirmenizi tavsiye ederim.

astram5537

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşim Bu ülkede Arabayi Alir Almaz Ilk Iş Bence Karter Korumayi Taktirmak Olmali

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karterın altında kucuk bı çatlak halındeyse kaynak olur merak etme. ama tam tapanın kenarındaysa hıc ugrasma yenısını veya cıkmasını al

hamsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese teşekkür ederim, dun sizler cevap verirken ben umraniye sanayideydim. Kaynak yaptırdım yag koydurdum bunlarda conta olmadığı için bir sıvı surduler hepsi 120 ytl tuttu. 75 ytl ye arabayı cektirdim. Yalnız eve gidince arıza ışığı yandı , işte o zaman eyvah dedim. yakındaki opel servise girdim makineyi baglayınca oksijen bilmem nesi ve moto ısı bilmem nesinde arıza var dedi. tekrar life kaldırdık oksijen bilmem nesinin kablosunu takmayı unutmuşlar onu taktık duzeldi. Yalnız motor ısı bilmem nesi duzelmedi , gerçi ustanın demesine gore arızalı olsa araba çalışmazmız. bende arızayı sildirdim. herkese teşekkürler.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekzosu söktulerya fişi unutmuşlar. emiş havası sıcaklık sensörumu?? onunda fişi çıkmıştır

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer olursa kaynak yoksa sağlam bi çıkma parca

corsam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim kapıcının arabası çalındı. 3 ay sonra bulundu tabi aracı bay bi hırpalamışlar. Servise götürdük 1.300 YTL masraf çıkardılar. Karşılayamayacağı için aynı işlemleri sanayide 710 YTL'ye hallettik.
Daha sonra ben tekrar servise gidip "Ülen şerrrrefsiz bide bunca yıllık arkadaşım olacaksın 1.300 masraf çıkardığın aracı 710 YTL'ye hallettim" şeklinde bir sol direk çıkardım. Oda hemen gardını alıp "Ülen dingil eğer ben bu aracı burada o şartlarda yapıp'da yarın öbürgün bu işlemlerden dolayı araç sahibinin başına bişi gelirse hem beni hem de firmayı oyarlar, oda yetmez bide içine bade koyarlar, zira ben orjinal parça kullanmak zorundayım, kullanacağım yan sanayı malı beni ve firmayı ipe götürür" şeklinde böbreklerime vurdu. Daha sonra'da "Ayrıca 1.300 diye çıkardığım fiyatın aslında normali 1.725 dir" diyerek bi'de depik attı....
Yani servislerin pahalı olması ve orjinal parça kullanılmasının nedeni bu dostlar