kasislerde gelen gıcırtı

TUNCEER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç bazen kasisi bırak düz yolda bile gıcırdıyo :)

B

berkant_tuna

Bilgi Girilmemiş
2007 model Opel Corsa 1.4 twinport sahibiyim

Aracı aldığım günden beri özellikle kasislerde ve araç esnediğinde emniyet kemeri tarafından gıcırtı sesleri geliyordu. Opel'in yetkili servisine gittim. Orada çalışan ve aynı zamanda yeni Opel Corsa sahibi olan bir kişiyle araçtan bahsederken gıcırtı sesi yaptığını söyledim ve aynı sorunun kendisinde de olduğunu emniyet kemerleri bölgesinden geldiğini ve ses yalıtımı yaptırdığını söyledi. Aracınızı getirin sorunu halledelim dediler. Aracı götürdüm 1 saatlik işlemin ardından artık eskisi gibi araç kasislerde ve esnediğinde ses gelmiyor. Bu bir üretim hatası ve tüm araçlarda kronik olarak var. (Ne kadar kabul etmeselerde) En azından Yeni Opel Corsa için bunu söyleyebilrim. Şikayetçi olan arkadaşların gidip bu işlemleri yaptırmaları en büyük haklarıdır bence. Sonuçta onca para verdikten sonra böyle bir sorunla karşılaşmak hiçte iyi bir şey değil. O yüzden lütfen yetkili servise gidin ve bu işlemi yaptırın. Onlarda bu sorunu çok iyi biliyorlar ama hakkınızı aramassanız öyle kullanmak zorunda kalacaksınız. Bunuda unutmayın. Saygılar

mb2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam berkant tuna,

bendede aynı sorun var (yeni opel corsa). ama servise bir türlü anlatamıyorum. Teste çıkdığımızda arabada ses çıkmıyor. hangi servise gittiniz ? onlara gidersem belki sorunu çözerler.

galip29

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben de bu sorunu yaşıyordum.. Kasislere girdiğim zaman duyulan gıcırtı sesleri.. baya bir araştırma yaptım bu konuda 5-6 yere götürdüm gösterdim arabayı.. hepsi farklı teklifler ve çözümler sundu. kimi rot başları dedi kimi amatisör ve üst takozları dedi kimi z rotlar dedi. kimi motor viraj lastikleri dedi.. vs vs.. yani ön düzen parçaları komple değişecek diye yorum yaptım kendimce..!
Ama en sonunda gerçek sesin nereden geldiğini özel opel servisine giitiğimde oradada dile getirdim.. araçla bir tur attık ve life kaldırdık.. ön tablaların bağlantı kısmında lastik takozlar var onlardan geldiğini soyledi usta.. değiştirelim dedim bu lastik takozlar tek satılmaz komple tablayla bereber gelip birlikte değişiyormuş Benim araçta.. Neyapıcaz dedim fiyat aldım pahalı geldi soylediği rakam.. ŞIRINGA İLE TAKOZLARIN İÇİNE GİRİP YAĞLADI.. ve ÜZERİNE KAYDIRICI YAĞLAYICI ÖZELLİĞİ OLAN SPREY SIKTI..! aracı liften indirip tekrar teste çıktık.. ne tıkırtı nede gıcırtı vardı.. ve yaklaşık 3 aydır.. tık yok arabadan..! Bir tecrübe ve güzel bir çözüm..! Buyurun size tavsiyem olsun..

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Opel servisine sordum arkadan gelen gıcırtıyı hiç önemsemediler, servise sokmak istedim gerek yok dediler. O ses Corsa ve Astra olur dediler ! Kışın; soğukta gelir yazın çok duymassın dediler.. Direkyion kutusu
sesinden sonra bu arkadan gelen gıcırtıya da alışmak gerekiyor sanırım :(

Yaa başlıcam ama bu servislere. Astra çok yağ yakıyo dedik olur dediler. vectra sol viraja girerken normal sağ viraja girerken saçmalıyo dedik normal dediler. benim corsam için sileceklerde sorun var su gelmiyo bazenleri dedim olur dediler. iyide herşeye olur diyolar. bu modeller böyle. ne demek bu modeller böyle. opelin bunlara göz yumarak araç ürettiğini hiç sanmıyorum. işlerine gelmiyo yada sorunun ne olduğunu bilmedikleri için kaçıyolar.

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaa başlıcam ama bu servislere. Astra çok yağ yakıyo dedik olur dediler. vectra sol viraja girerken normal sağ viraja girerken saçmalıyo dedik normal dediler. benim corsam için sileceklerde sorun var su gelmiyo bazenleri dedim olur dediler. iyide herşeye olur diyolar. bu modeller böyle. ne demek bu modeller böyle. opelin bunlara göz yumarak araç ürettiğini hiç sanmıyorum. işlerine gelmiyo yada sorunun ne olduğunu bilmedikleri için kaçıyolar.

Bu arada bu sorunların hepsinide düzelttiler. önce bu modeller böyle diyolar. iki iç defa uğraşıp ısrar edince düzeliyo. demekki bu modeller böle değilmiş :D