kasislerde gelen gıcırtı

mb2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni Opel Corsa

Benim araç içinde bagaj kapı pini gevşemiş ondan dediler. Bakalım hakkaten ondanmı kaynaklanıyor. 1-2 günde anlaşılır.

mstfmst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aynı sorun bendede vardı düz yolda fren yapmadığım halde dahi ses vardı servise götürdüm balataları söküp gösterdiler balataların üzeri nasıl olduysa tortulaşmış,yenisini taktırınca sorun kalmadı,tortulaşma sebebine gerekçe olarak da balatalar sıcakken suyla temas olduğunu söylediler

mb2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bagaj kapısı pinide sorunu düzeltmedi. Gıcırtı sesi sadece seyrekleşti. Önerisi olan var mı ?

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu konu ile ilgili olarak daha önce forumda bir başlık açılmıştı ve Opellerin ön takımında kavçuk kullanıldığı kışın ise soğuktan bu noktadan ses gelebileceğinden bahsedilmişti bende bu sebeple bu sesden rahatsızlık duymamayı öğrenmeye çalışırken mesajlarınızı gördüm, havalar iyi gitmesine rağmen ses hala geliyor, rotları değiştirince kalkacamı bu ses ???

Rotları şimdilik düşünme. GOLD MASTER rin önerisi olan viraj demir lastiklerini değiştir .Keserse ekenomik olur.:good:

coskun34.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm , bu ses yüzünden zaman geliyor arabayı bile değiştirmeyi düşünüyorum. en ufak bozuk bir yola girsem arka bagaj üstünden takur takur hiç ses kesilmiyor. serviste yağ değişiminde yüzeysel baktılar ama bişey söyleyemediler. zaman kısıtlı olduğu için. rot başında hafif boşluk var, ondan olabilir diyolar ama sesin geldiği yer bariz gözüküyo gibi, arka kolonların olduğu kısımdan geliyo gibi. illa tekrar servise mi gitmem lazım. teşekkürler

Cartersbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.forzabesiktas.com
eğer ses önden gelen ses ise opelin geleneksel ön takoz sorunu çözümü yazın azalıyo kışın artıyo:) farklı ses ise servise göstermek lazım diye düşünüyorum

Ghostbuster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla aynı ses bendede basladı araba zıpladıkca gıcır gıcır gırc gırc yapio delirdiiimmmmm.

Tuluhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var hele yan yolcu kemerini biri takınca gıcırdıyor resmen kasisten geçerken..Yağlasammı die bakındım ama neresine süreceğimi bulamadım :)

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu seslerden bende muzdariptim ama araca 3-4 kişi binince hiç bir ses kalmıyor sanki araç biraz daha ağırlık için tasarlanmış gibi geldi

corsa-c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı ses benim corsa dada vardı ön ve arka viraj demiri kavuçuklarını gresle yağladılar ve ses kesildi.sanırım yağmurlu havalarda su girdiği için kurutuyo belli bi zamanda.bu tip kauçuk aksam orjinal bantta (imalat esnasında)takılırken üzerinde flim kalınlığında yağ vardır.sanırım bu yağ fazla dayanmıyor.eğer bara demir kavuçukları eskimediyse gres sürdürmek sorunu çözer.