Kasko bedeli ne kadar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
ALBATROS_09' Alıntı:
Benim araba 95 model.Ben yaptırdım nisanda 980ytl axaoyaktan tabi benim doğum tarihi 80 altı olmadığından biraz pahalı oldu.80 öncesi ve 80 sonrası diye ayırmışlar.80 sonrasının kaza riski yüksekmiş....:)

İlk kez mi yaptırdın?...

mali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araç nekadar eskiyse kaskoya ödeyeceginiz miktar artar. Benim aracım 2000 model 1.6 16v astra cd, benim aracaıma biçtikleri kasko bedeli 18.500, benim yıllık ödediğim miktar ise 890ytl. anadolu sigorta tavsiye ederim, harsarsızlık indirimini bozmadan yılda 3 kez cam değiştirme hakkı, ayrıca mini onarım paketleride var. sizlere tavsiyem koskonuzu mutlaka yaptırın çok iyi oluyor.

mali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araç nekadar eskiyse kaskoya ödeyeceginiz miktar artar. Benim aracım 2000 model 1.6 16v astra cd, benim aracaıma biçtikleri kasko bedeli 18.500, benim yıllık ödediğim miktar ise 890ytl. anadolu sigorta tavsiye ederim, harsarsızlık indirimini bozmadan yılda 3 kez cam değiştirme hakkı, ayrıca mini onarım paketleride var. sizlere tavsiyem koskonuzu mutlaka yaptırın çok iyi oluyor.

mali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kasko bedeli

G

goragorn

Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Bir sigortacı olarak sıfır km araçlarla, eski araçların kasko bedellerinin ciddi farklılıklar gösterdiğini söyleyebilirim. Bunda ilk sebep araçlar içim alınan amortisman ek primleridir. Diğer taraftan varsayalım ki, sıfır km değeri 30.000 YTL olan bir aracanız var ve kasko yaptırdınız. Ertesi yıllarda araç bedeli düştüğü halde kasko bedelinin düşmediğini hatta belki de arttığını görebilirsiniz. Burada şöyle bir ayrıntı var. sıfır km değeri 30.000 YTL olan aracımız olsun ve aynı aracın 1 ya da 2 yaşında olan bir modeli ise 25.000 YTL piyasa değerine sahip olsun. Şimdi bu araçlarla aynı tarz bir kaza yapılsa ve aynı hasarlı parçaları değişse, değişen parça her iki araç için de aynı olacaktır. Ancak her iki aracın değeri birbirinden farklı ve kasko primi hesaplanırken temel alınan değerleri farklı olduğu için risk faktörleride farklıdır. Dolayısıyla araç eskidikçe belli oranda fiyat artışı söz konusu olmaya başlayacaktır.
Umarım biraz fikir verebilimişimdir. Başka sorunuz veya isteğiniz varsa lütfen çekinmeden bana yazın.

tolga115588

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Volkan' Alıntı:
Yeri gelmişken sorayım...

10 yaşından büyük arabalara kasko yapılıyor mu?...

Benim arabaya mesela?...
arkadaşım 10 yaşından büyük rabaya normalde kasko yapılmıyor hatta axa-oyak gibi büyük firmalar 5 yaş altı araca bile kasko yapmıyor ama tanıdığın falan varsa yapılabiliyor. benim var
istersen sana yardımcı olabiliriz.

tolga115588

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mali' Alıntı:
arkadaşım o sadece anadolu sigortaya özgü bişey değil.. büyük sigorta şirketlerinin böyle ek teminatları vardır.. örneğin aksigorta, axa-oyak, isviçre sigorta,..

_KRAL_

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araba kaskoda 20 milylar gösterdik poliçede

göksel yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben isviçre sigortadan yaptırdım ve enflasyona endeksli 1100 ytl araban 2000 model opel astra hb

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...