Katalitik konvertor çözümü nedir, muayene de sorun olur mu?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ne yalan söyleyeyim ben zorda kalınca benzine alıyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ne yalan söyleyeyim ben zorda kalınca benzine alıyorum

Abi aslında senin aracında sorun yok sorun bu aracından önceki aracının çok güçlü olmasından kaynaklanıyor at varken söz gelimi eşek misali ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi aslında senin aracında sorun yok sorun bu aracından önceki aracının çok güçlü olmasından kaynaklanıyor at varken söz gelimi eşek misali ;)

Orası doğru, ben eski aracımla memlekete veya Ankara'ya giderken genelde vites kolu 4 ile 5 arasında gider gelirdi, Astra'da rampayı gördüm mü hemen vitesi düşürüyorum ;) İşin şakası bir yana 2000 cc ile 1400 cc.lik motoru aynı kefeye koymak haksızlık olur, Astra rampalarda zayıf kalıyor, zorda kalırsam vitesi ufaltıyorum yeterli olmazsa benzine alıyorum. Geçen gün otomatik 2.0 Vectra ile Ankara'dan geldim, 100 de ortalama 7 litre benzin tükettim. Astra 17 kuruş LPG yakarken Vectra' nın 32 kuruş civarında benzin yakması bence son derece uygun. Aslında arabalarımız emsallerine göre çok yakmıyor, akaryakıt pahalı :(

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalitik konvertör tamamen bir yasal düzenleme şeyi, yoksa sokağa çıktığımda otobüs, minibüs, van, suv, sedan alayı son derece pis dizel dumanı atıyor, hani nerde havayı temizledi? Ciğerlerim temizledi havayı, ciğerlerim!

Benim araçta kat yok, iptal. Ancak motor 1dk 'da ısınmasından sonra egzos tertemiz! Kendim bazen bagajdan birşey alırken egzosu özellikle içime cekiyorum tertemiz, cunku y.parça değişimi zamanında, bakımı tam.

Ha şimdi benim de muayene geliyor, birkaç yer dolaşıp y.san bir kat taktıracağım, TÜV'ün düzenlemesine uysun diye ondan sonra yine dizellerin, bakımsız benzinlilerin pis egzosunu ciğerlerimle temizlemeye devam!

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben çevreyi düşünüyorum diyen kişi lpg araç kullansın ve araçların da kat ve erg hiç gerek yok bu iki parçanın amacı çevreye salınan gazların temizlenmesi başka da amaçları yok. Ama lpg varsa araç zaten diğer yakıta göre daha az zarar veriyor. Benim araç da erg fişi çekik kat yerinde susturucu var eksoz ölçümü yaptırdım değerleri iyi çıktı araç lpg li.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr fişi çekik derken oradaki soketi mi soktunuz. Ben de söksem performansa bi artısı ve yakıta bi katkısı olur mu?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Egr fişi çekik derken oradaki soketi mi soktunuz. Ben de söksem performansa bi artısı ve yakıta bi katkısı olur mu?

Eksoz üzerinde olan değil erg var onun ben fişini çektim araç daha atak oldu sadece o değil daha rahat çalışıyor yakıt konusunda artma filan olmadı hatta bana daha az yakıyor gibi geldi burada bir çok arkadaş da çekti sorun yaşayan pek olmadı zaten bu erg adamı hasta eder. Şahsen beni fazla fazla hasta etmişti .

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi o zaman ben de çıkartayım valla. Akünün arka tarafında olan icadın soketini çıkarıyoruz bu kadar değil mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi o zaman ben de çıkartayım valla. Akünün arka tarafında olan icadın soketini çıkarıyoruz bu kadar değil mi?

Google den senin arabanın erg bak işi sağlama al araba yeminle zımba oluyor resmen anılıyor hehe giderken ver kırbacı.