klima açıkken fan çok sık çalışıyor

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir süredir klima açık iken fanın çok sık çalıştığını fark ettim. 10 saniyede bir fan devreye giriyor 10 sn kadar çalışıyor sonra duruyor. 10 sn sonra yine aynı.

önceden böyle değildi sanki. ne olmuş olabilir acaba ? fikri olan varmı ?

not : olayı gece fark ettim. fan devreye girince ışıklarda bi azalma olur ya, sık sık ışıklar azalmaya başlayınca "yaw nooluyor" dedim.

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım o fanın devreye girmesi klimayla alakalı deil havanın sıcaklığıyla alakalı hemde klima açıkken fan çalışırsa aracın kamyon gibi çalışır neden sorun ediyorsunki

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fanın calısması iyi bir durum hardcat in dedıgı gıbı havaların sıcak olmasından devamlı devreye girmesi olağan bir durum ,, benim aracımda da oluyor , farların azalmasıda gene iyi benimkinde bazen akü yetmıyor yolda giderken stop ettiği bile oluyor...

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın harareti normal, fanın devreye girmesi sıcaklığın yükselmesinden değil yani. bizim araçlarda ayrıca klima fanı yok sanırım. motor fanını kullanıyor. sıkıntı yapmamın sebebi ise fanın arızalmasından korktuğum için.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok fan arızalanmazda akünüz bitme durumuna gelebilir V kayısınızla akünüzü örçtürün sonra sıkıntı yaratmasın ki eğer suphelenıyorsanız ...

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima açıkken fan çalışır zaten bi sıkıntı yok

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
klimayı açtığın anda klima fanı devreye girer yoksa nasıl soğutsun

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önceden hiç dikkatimi çekmedi bu durum. klima fanı zaten yok alette. radyatör fanını kullanıyor. normal diyorsunuz yani. cevaplar için teşekkürler.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
olurmu abim 2 adet fan var biri tampon demirinin hemen arkasında dikkatli bakarsan görürsün.klima açıkken motora ek bir yük bindiği için radyatör fanıda sık açar durum normal