Konteyner Evler Hakkında.

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun yaptırmak degıl demokratık ıslem surelerı ondan dolayı demıstım bın tane evrak ıstıyolar bı oturma raporu ıcın bı subasman ıcın ondan demıstım bende..

Evet, bunları mecburen yaptırcaz...

Yapı Denetim de bende çok çalıştım. İstanbul da.

Verdiğin bilgiler için sağol.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

Köydeki arsamızın üzerine 1 adet Konteyner Ev koydurmayı düşünüyoruz.

Betonarme bir şey yaptırmak istedim ama, toplam 30 m2 lik 2 odalı bir yapı için en az 20.000 TL harcamak gerekiyor.

Konteyner ev içinse (en dolu haliyle) 10.000 - 12.000 TL ye çıkıyor, hemde sipariş vermem halinde 3 - 5 gün içinde teslim edilebileceğini söylüyorlar.

Aranızda, iç duvarları betopanlı, yerler mineflo, WC-Duşlu, mutfaklı ve komple yalıtımlı Yaşam Konteynerları ile ilgilenen veya bu konuda bilgi sahibi olan varmıdır?

Bilgisi olan arkadaşlar konteyner almamı önerir misiniz, Avantajları - Dezavantajları nedir ?

bilgilerinizi paylaşmaya devam ederseniz memnun olurum konuyu dikkatle takip ediyorum zira benimde köydeki arsayı değerlendirmem mümkün olabilir.teşekürler

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En yakın arkadaşım konteyner ev yapan bir firmasının sahibi. Telefon edeyim bakalım :)

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz de düşündük zamanında ama yalıtım açısından zayıf olduklarını,içerlerinin haddinden fazla soğuk olduğunu söylediler, vazgeçtik...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız konu yanlış açılmamışmı bahsedilen ev eğer ev ise yaşam odası denilen deprem afet yangın v.b gibi mağdurları geçici süre kalmasını imkan sağlayan konteynırlar değilse bahsettiğimiz şey prefabrik evler konteynır değil..

prefabrik evler aslında en güzeli amerikadaki evlerin hemen hemen çoğu prefabrik alınıp taşnabilir evler evini bir yerden bir yere taşıyan insanlarda çok var bu işi yapan yani ev taşımacılığı yapan firmalar var.. hatta bir keresinde bir kliseyi taşıdıklarını görmüşdüm tvde.. prefabrik malikaneler villalar var..

türkiye için esasen şartmı şart bir şey deprem ve afet ülkesiyiz neticede ne depremimiz ne sel felaketlerimiz ne yazları yangınlarımız eksik kalmıyor.. bu tip prefabrik firmaların ucuzlayıp lüksü kaliteyi arttırması lazımki satış yapıp yayılsın.

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız konu yanlış açılmamışmı bahsedilen ev eğer ev ise yaşam odası denilen deprem afet yangın v.b gibi mağdurları geçici süre kalmasını imkan sağlayan konteynırlar değilse bahsettiğimiz şey prefabrik evler konteynır değil...

Konu tamamen doğrudur.

Konteyner dan bahsediyoruz, genellikle Şantiyelerde ve Ofis amaçlı kullanılmaktalar ama Yaşam Konteyneri olarak üretilen modelleride mevcuttur.

En büyük farkı ise Yaşam Konteynerlerinin yalıtımlı ve konut amaçlı kullanıma yönelik hazırlanmasıdır.

Ayrıca aldığınız konteyneri ticari maksatla değil, yaşam amaçlı kullanacağım diye belirtirseniz, özel bir belge imzalıyorsunuz ve sadece %1 KDV öderseniz. Aksi halde KDV oranı % 18 olarak fiyata ilave ediliyor.

Benim ilgilendiğim modelde, dış ve iç duvarlarda 6mm kalınlığında XPS malzemesi kulanılıyor ki öenmli olan kalınlığı değil yoğunluğudur. Ama yoğunluk bilgisi vermiyorlar malesef, yada bilmiyorlar. Ayrıca çatıda ise yalıtım amaçlı cam yünü kullanılıyor.

İmalat ve malzeme açısında 2 yıl, paslanma açısından ise 20 yıl garanti veriyorlar.

Camlar bildiğiniz çift camlı PVC doğrama, iç kapılar Amerikan Kapı, Dış kapı standardı Preslenmiş Galvaniz Sac kapı ama Çelik veya Ahşap Doğrama Alternatifleri var.

Yerleri standart olarak mineflo kaplı ama laminant parke opsiyonu bulunmaktadır.

2000 TL fark ile İç duvarlar tamamen BETOPAN, istedğini yere istediğiniz şeyi asabiliyorsunuz ki, Konteynerlerin en büyük sorunu budur.

Tabi alternatifler ve opsiyonlar oldukça fazla... Parayı verdikten sonra özel imalatlarda yapılıyor ancak standart modellerde 7.0x3.0 mt. ebatlarında Wc+Duş 'lu ve 2 odalı modelin fiyatı 5.500 TL dir.

Bahsettiğim tüm opsiyonlar yaptırıldığında fiyat 8.500 - 9.000 'e çıkıyor.

Bu sadece Konteynerin maliyetidir unutmayalım.

Düz bir zemin hazırlanacak ve konteynerin tüm tesisat bağlantılarıda size aittir. Ama hiç gözünüzü korkutmayın. Çadırda kursanız elektrik ve su tesisatı gerekecektir.

Ben araştırmaya devam ediyorum. İlave bir bilgi alırsam sizlerle paylaşacağım.

Bu arada şuanda Van Depreminden dolayı perakende talepleri erteliyorlar ama şimdi sipariş alıp Şubat ayı ve sonrasında teslim mümkün dediler. Ayrıca Kredi kartınıza 9 taksit imkanı sunuyorlar...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konteynır geçici acil durumlar için güzel çözüm olabilirde ev amaçlı bilmiyorum hiç kafama yatmadı.. paslanma kesin olucakdır 20 yıl paslanmaya garanti verselerde ben o kadar dayanıcağını bile hiç sanmıyorum.

tabi işin su basmanı elektrik su foseptik için gerekli düzenlemeleride var.. sadece konteynırla olsa..

burda bir şey ler buldum prefabrik düşünenler için tek katlıların fiyatları çok makul hatta çift katlıların bile fiyatları çok makul normal betonarme bir villa tarzı çift katlı evlerin 200-300 bin tl gibi fiyatlardan başladığını düşünürseniz..

http://www.prefabrikevfiyatlari.com/tekkatliprefabrikev.html

http://www.prefabrikevfiyatlari.com/ikikatliprefabrikev.html

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konteynır geçici acil durumlar için güzel çözüm olabilirde ev amaçlı bilmiyorum hiç kafama yatmadı.. paslanma kesin olucakdır 20 yıl paslanmaya garanti verselerde ben o kadar dayanıcağını bile hiç sanmıyorum.

tabi işin su basmanı elektrik su foseptik için gerekli düzenlemeleride var.. sadece konteynırla olsa..

Tabiki de konteyneri kalıcı konut olarak kullanmayacağız. Prefabrik yapının daha kullanışlı, güvenlikli ve kaliteli olduğu muhakkaktır. Ayrıca Isıl Konfor olarakta konteynerden daha iyi performans sunacağı kesindir.

Ancak su basman, eletrik-su ve foseptik için gerekli düzenlemeler Prefabrik Yapılarda da olması gereken ortak unsurlardır..

Prefabriği yerinden kaldırıp götürmek zordur, çünkü taşıyı sistem zemin betonuna sabitlenen kanopi ayaklara bağlıdır. Firmanın size verdiği plana uygun bir zemin hazırlamak durumundasınız. Yani prefabrik yapıyı taşımak istediğiniz parça parça sökmek gerekecektir.

Klisenin taşındığı belgeseli bende izledim. O kilise Prefabrik değil, tarihi nitelikte bir yığma yapıydı ve tarihi nitelikte olduğu için çok özel yöntemler ve izinler alınarak başka bir noktaya nakledildi.

En küçük prefabrik 40 m^2 mertebesindedir. Konteyner de ise 2,40x6.00 ve 3.00x7.00 ebatlarında üretilen standart konteynerleri, yerinize uygun şekilde BİRLEŞİM KONTEYNER olarak kullanabilirsiniz...

Site kurallarına aykırı olur diye, firma adı ve linki vermiyorum ama neler yapılıyor neler. Gidip görmenizi tavsiye ederim...

Sonuç olarak yeriniz ve keseniz uygunsa tabiki de önceliğiniz PREFABRİK YAPI olmalı ama benim yerim dar ve estetik görünüş çok önemli değil, küçükte olsa bir yerim olsa derseniz KONTEYNERİ düşünebilirsiniz...

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et