Konteyner Evler Hakkında.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Köyde bizim de ihtiyacımız olan bir ürün benimde çok araştırdığım bir konu. Kısmet olursa köye bir tane bunlardan alacağım. Elektrik su işlerinin aboneliklerine fazla gerek yok eski evin aboneliklerini aktarırım olur biter. :D

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bizde diğer ava garaj için düşünüyoruz fakat ne fyat konusunda bilgimiz var nede genel anlamda demirci ustası getirdik en azından garajın üstünü kapamak için bizden 1500 ila 2000 tl istedi 1 arabalık yer için bense en az iki araba ve 2 motorun rahat sığabileceği bir yer istiyorum bildiğimiz garaj olacak basit bir elektrik tesisatı birde olursa tuvalet labvoba kaça patlar acaba

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Çağatay sadece aracını koymak için bir yer ise kendi elinden geliyor ise kendin de yaparsın. Köyde kendi aracımın durduğu yeri kendim yaptım 500 TL bulmadı bile ama sadece bir araçlık bir yer çatısı komple dahil bu fiyat.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Çağatay sadece aracını koymak için bir yer ise kendi elinden geliyor ise kendin de yaparsın. Köyde kendi aracımın durduğu yeri kendim yaptım 500 TL bulmadı bile ama sadece bir araçlık bir yer çatısı komple dahil bu fiyat.

abi elimden geliyor fakat hem yardım edecek kimse yok hemde profil demirleri taşıyacak araç lazım 6 metre bir boyu peder kaynak yaparken tutamıyor soğudan ya bırakıyor yada hareket ettiriyor kaynak yeri kopuyor:) bana en az 1 araba ve bir motor en fazla iki araba iki motor yer yeter tabi birde taban betonu var acaba onun metre karesi ne kadardır:)birde tüm bunların sığması için aşağı yukarı kaç metre kare yer gerekir iki araba kapılar açıldığından yandakine sürtmeyecek şekilde:)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Evet kaynak işi biraz zahmetli iş. Ben işi daha sağlama almak için vida da kullandım. Kaya gibi oldu. Zemin olarak bir şey kullanmadık bildiğin toprak sadece ana direkleri betonla gömdüm o kadar. Yalınız gömmeden önce beton ve toprakla temas halinde olacak yerleri hem boyadım hemde ziftledim :D çürümesin diye. Şimdilik yerinde bakalım ne kadar daha gider?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Evet kaynak işi biraz zahmetli iş. Ben işi daha sağlama almak için vida da kullandım. Kaya gibi oldu. Zemin olarak bir şey kullanmadık bildiğin toprak sadece ana direkleri betonla gömdüm o kadar. Yalınız gömmeden önce beton ve toprakla temas halinde olacak yerleri hem boyadım hemde ziftledim :D çürümesin diye. Şimdilik yerinde bakalım ne kadar daha gider?

abi o sen götürür:)vidalama şi iyimiş çatıyı düz mü yaptınız yoksa üçgen mi ben en çok üçgen çatıyı kesebilir miyim diye korkuyorum:)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yatık ön tarafı arka kısma göre 50 CM kadar daha yüksek kar filan yağması durumun da kayması için ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yok düz aynen dedin şekilde. Bunu yaparken tavan bağlantı yerlerine çok dikkat ettim biraz sık olarak olarak malzeme kullandım her ihtimale karşın. Birde çatı için galvanizli malzeme tercih ettim plastik olandan biraz tedirgin oldum. Soğuk ver karlı havalar da çatlar filan gibi düşündüm.