Kumanda Çalışmıyor - Araç Çalışmıyor.

hgevez93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba iyi günler herkese.

Bu gece hastaneye gitmek için aracı kullanacaktık ancak kumanda ile araç ne açılıyor ne kapanıyor. Anahtar ile kapıdan açıp aracı çalıştırmak istiyorum ancak hiç bir şekilde marş yapmıyor ve hırsızlığı önleme sistemi uyarısı veri park asistanı uyarısı veriyor. Aynı zamanda silecekleri çalıştırıp farları yakıp söndürüyor. Yedek kumanda ile de aynı şekilde deneme yapıyorum ancak ne kapıları açıp kapatıyor nede marş yapıyor. Eve yeni gelip yarım saat sonra çıktık yarım saat önce Allahtan yolda bırakmadı.

Video ekliyorum. Yardımlarınızı rica ederim.

Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=svkQMl9m4AA

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç kumandanızdaki immobilizer çipini tanımıyor gibi. Eğer asıl ve yedek anahtarda da durum böyleyse sorun araçta gibi kumandalarda değil gibi. Bu sorun rasgele mi başınıza geldi? Araç çok yatmış mıydı? Eğer şanslıysanız bi sigorta yanmıştır, ya da anahtarın girdiği yuva değişir. Ama böyle bir sorunun rasgele yoktan varolması çok olası değil gibi.

• Beğen
Tepkiler: hgevez93 ve Cemil

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ve kumdanın pili bitik değil değil mi eminsiniz =)

• Beğen
Tepkiler: hgevez93

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Kumandanin pili bitik olsa imbolizeri yinede tanir. Cunku bazi araclarda imbolizer tup seklinde.Herhangi bir enerjiye ihtiyac duymuyor

• Beğen
Tepkiler: hgevez93

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Araç kumandanızdaki immobilizer çipini tanımıyor gibi. Eğer asıl ve yedek anahtarda da durum böyleyse sorun araçta gibi kumandalarda değil gibi. Bu sorun rasgele mi başınıza geldi? Araç çok yatmış mıydı? Eğer şanslıysanız bi sigorta yanmıştır, ya da anahtarın girdiği yuva değişir. Ama böyle bir sorunun rasgele yoktan varolması çok olası değil gibi.
+++1

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen aracin programlanmasi gerekiyor

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kumandanin pili bitik olsa imbolizeri yinede tanir. Cunku bazi araclarda imbolizer tup seklinde.Herhangi bir enerjiye ihtiyac duymuyor
Evet doğru, bu noktayı gözden kaçırmışım =)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aküyü çıkarıp biraz bekleyin baktınız düzelmedi arkadaşlarında dediği programlanması lazım tekrar dan iki anahtarında ama durduk yere bu duruma düşmemesi gerekli opcom ile 10 dakika sürer tanıtmak ama bence komple motor ve cimi sıfırlayıp yeniden kurulursa daha sağlıklı olur

hgevez93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet bende sorunun araçta olabileceğini düşünüyorum. Aracı hergün kullanıyorum yaklaşık 1 ay önce n11den kumanda kabı aldım değiştirdim gayet normal çalışıyordu. Aracımda ufak bir hararet sıkıntısı var bazen otobanda giderken 80 90 hızlarda yokuşlarda bazen hararet 95 e kadar geliyor geri iniyor. Dün yine bu şekilde üç dört defa oldu. Eve geldim yarım saat sonra tekrar çıkmak istediğimde bu hatayla karşılaştım. Aracın sigorta kutusunu bir de aküyü kontrol edeceğim.

Geçen ramazan bayramında da memlekete giderken ankarada benzin istasyonunda kilitleme açma yapmadı ama anahtarla girip çalıştırdım sorun olmamıştı. Bu seferde aynı şeyi yapacağını düşündüm ama olmadı.

• Beğen
Tepkiler: ege621

hgevez93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aküyü çıkarıp biraz bekleyin baktınız düzelmedi arkadaşlarında dediği programlanması lazım tekrar dan iki anahtarında ama durduk yere bu duruma düşmemesi gerekli opcom ile 10 dakika sürer tanıtmak ama bence komple motor ve cimi sıfırlayıp yeniden kurulursa daha sağlıklı olur
Aküyü çıkarıp bekletip deneyeceğim. Opcom ile programlasak kalıcı olmuyor mu ? Opcom cihazını internetten araştırdım hangisini almak gerekir? Bir de bu programlamayı kendim yapabiliyor muyum? Çünkü araç evin otoparkında kaldı bir yere gitmesi zor yakında tamirci oto elektrikci de yok.