Lastik değişimi hk.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
muhammet bende arayış içindeyim aslında. sessiz yumuşak ve yol tutuşu iyi olsun istiyorum.dün lastikçim de öyle söyleyince kesin michelin dedim ama sen dahil çok tepki var micheline. valla kafam karıştı:confused:

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhammet bende arayış içindeyim aslında. sessiz yumuşak ve yol tutuşu iyi olsun istiyorum.dün lastikçim de öyle söyleyince kesin michelin dedim ama sen dahil çok tepki var micheline. valla kafam karıştı:confused:

Michelin son iki üç senedir kalitesini epey bozmuş gerçekten.Söylenenler doğru maalesef :(

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 senesinden itibaren bütün kişisel araçlarımda michelin kullandım.Her türlü yol koşulunda bile.Daha önce kimse inanmasa da yazlık lastikle kış ortasında geredeyi zincirsiz geçtiğimi söylemiştim.Şimdiye kadar hiç balon yada yarılma gibi problemler yaşamadım.Üstelik pek acıyarak araba kullanan biri de değilim.Trafik sıkıştığında kafam çok kızarsa kaldırıma bile çıkarırım arabayı(tabi özel şartlar söz konusu ise konu o değil).Üstlik michelin i dişleri sıfır olana kadar kullandığımı bilirim ihmalkarlığım yüzünden.Kısaca hiç sorun yaşamadım.şu anki kullandığım araçta da michelin kullanıyorum memnuniyetim aynı.Continental hiç kullanmadım yorum yapamam.Sadece michelinde kişisel tecrübemi paylaşmak istedim.

Yalnız şunu söylemek isterim, geçende 4 lastiği petlas pt 515 olan bir araç kullandım, bir arkadaşındı izmite gidip geldik.O lastik hakkında şunu söyleyebilirim.Brigestone nin 330 serisi lastiğini daha önce kullanan varsa bilirler.Biraz serttir.Sertlik olarak Brigestone b330 sertliğinde bir lastik.Lakin yol izmit istanbul arası hem güneş hemde yağmuru bir arada gördüğümüz için şunu söyleyebilirimm, lastiğin kuru ve ıslak zeminde tepkileri hoşuma gitti.Yol tutuşu frende hemen kendini bırakmaması hoşuma gitti.Tabi aracında uzun süre kullananlar daha iyi tecrübelerini paylaşır.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 senesinden itibaren bütün kişisel araçlarımda michelin kullandım.Her türlü yol koşulunda bile.Daha önce kimse inanmasa da yazlık lastikle kış ortasında geredeyi zincirsiz geçtiğimi söylemiştim.Şimdiye kadar hiç balon yada yarılma gibi problemler yaşamadım.Üstelik pek acıyarak araba kullanan biri de değilim.Trafik sıkıştığında kafam çok kızarsa kaldırıma bile çıkarırım arabayı(tabi özel şartlar söz konusu ise konu o değil).Üstlik michelin i dişleri sıfır olana kadar kullandığımı bilirim ihmalkarlığım yüzünden.Kısaca hiç sorun yaşamadım.şu anki kullandığım araçta da michelin kullanıyorum memnuniyetim aynı.Continental hiç kullanmadım yorum yapamam.Sadece michelinde kişisel tecrübemi paylaşmak istedim.

Yalnız şunu söylemek isterim, geçende 4 lastiği petlas pt 515 olan bir araç kullandım, bir arkadaşındı izmite gidip geldik.O lastik hakkında şunu söyleyebilirim.Brigestone nin 330 serisi lastiğini daha önce kullanan varsa bilirler.Biraz serttir.Sertlik olarak Brigestone b330 sertliğinde bir lastik.Lakin yol izmit istanbul arası hem güneş hemde yağmuru bir arada gördüğümüz için şunu söyleyebilirimm, lastiğin kuru ve ıslak zeminde tepkileri hoşuma gitti.Yol tutuşu frende hemen kendini bırakmaması hoşuma gitti.Tabi aracında uzun süre kullananlar daha iyi tecrübelerini paylaşır.

2007 den beri michelin kullanıyorum maşallah diyeyim ne balon ne bir çatlak hiçbir şikayetim yok michelin i bende tek geçiyorum :bir:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pt515 vectramda kullanıyorum aşırı hoşuma giden bir lastik oldu :)
215 55 16 fiyatları malum en uyguna petlas aldım ama hiç pişman değilim. michelin ile sorun konusunda ise yol şartları çok önemli. mesela safranboluda çukur çoktur. balon riski michelinde en üst düzeyde ki zaten dayanmıyor...

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diyorum ya 10 seneden fazladır michelin kullanıyorum keskin kaldırımlara bile çıkıyorum işim gereği her türlü yol şartını yüksek hızlarda görüyorum ne balon ne yarılma hiç bir şikayetim olmadı dişleri bitene kadar sorunsuz kullandım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yaşım gereği Fısk (bazılarının bu markayı ilk defa duyduğuna eminim :) ), Pirelli, Goodyear, Uniroyal, Yokohama, Michelin, Kleber markalarını kullandım. Fısk son derece yumuşaktı, Pirelli kullandıklarımın içinde en sert olan, en dayanıklı ama performansını çabuk kaybeden bir marka, Uniroyal, Goodyear, Kleber, Yokıhama parasını hak eden markalar. Mıchelin'den hiç şikayetim olmadı. Lastik alacağım zaman gene Michelin'i tercih edeceğim. Bu markalar hakkında yazdığım yorumlar sizleri yanıltmasın, markadan ziyade lastiklerin serisi ve kullanım şekilleri de önemlidir. Mesela ben yıkamacıların lastiklere parlasın diye sürdükleri ne idüğü belli olmayan kalitesiz ürünleri kullanmam, kendi lastik parlatıcı kullanmaya özen gösteririm. Çukura düşmemeye, kaldırıma çıkmamaya, bozuk yollara girmemeye dikkat ederim. Bulunduğunuz bölgenin yolları bozuksa, sık sık yanlıyorsanız, pati çekiyorsanız, ara sıra araziye giriyorsanız o zaman darbelere karşı zayıf olan yumuşak hamurlu lastikler yerine daha dayanıklı olan sert hamurlu lastikleri seçmenizde fayda vardır.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farklı bir konu başlığı açmak istemedim... Şimdi uzun yol yapmaya başlayacağım aracımda bodykıt takılı olduğundan orjınal krikonun takıldığı yer maalesef erişim zor...

Piyasada satılan bir tamir kiti alıp bagaja koyucam. ve herhangi bir sorunda tamirciye kadar idare edecek... yada yedek lastiği kullanabilmek adına şu hidrolik krikolardan alıp bagaja koycam..sizin tavsiyeniz ne olur?

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farklı bir konu başlığı açmak istemedim... Şimdi uzun yol yapmaya başlayacağım aracımda bodykıt takılı olduğundan orjınal krikonun takıldığı yer maalesef erişim zor...

Piyasada satılan bir tamir kiti alıp bagaja koyucam. ve herhangi bir sorunda tamirciye kadar idare edecek... yada yedek lastiği kullanabilmek adına şu hidrolik krikolardan alıp bagaja koycam..sizin tavsiyeniz ne olur?

orijinal krikonun takıldığı özel bir yermi varmış? ben geçen gün kampanaları boyamak için krikoyu kullanmaya çalıştım ama az daha arac kampananın üstüne düşücektiki arkadaşın aracından diğer krikoyla destekledik.. büyük ihimal ben krikoyu yanlış yere yerleştirdim