lastik hız sınırları

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim astrada continental premium contact var fabrika çıkışlı şu an araç 42500 lerde ve önleri 36 binde arkaya taktık arkalar şu an bitik gb değişmek istiyorum ve v grubu takmak istiyorum.h grubu lastikte hız 210 biz 220yaparsak ne olur?hız sınırının farkı lastiğin geç ısınmasımı yüksek hızlarda daha dayanıklı olması mı?birde şuan hangi lastiği önerirsiniz?

efekadefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha dayanıklı olmasını etkiler. yüksek hızda aşınma daha hızlı olacaktır. 220kmdeki hızda v grubundaki aşınma h gurubundaki aşınmadan daha az olur yani.
ama daha önemlisi v grubunda yüksek hızlarda güvenliği artırmak için ek çelik teller vs de vardır. teller biraz daha kalındır ve üreticisine göre değişmekle beraber bu teller bükümlü yapılır. bu bükümler de ş.içi kullanımda biraz konfor eksikliği yaşatabilir. bu negatif etkiyi de çoğu sürücü pek anlamaz.
not: v>h için yazdım üsttekileri.

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha dayanıklı olmasını etkiler. yüksek hızda aşınma daha hızlı olacaktır. 220kmdeki hızda v grubundaki aşınma h gurubundaki aşınmadan daha az olur yani.
ama daha önemlisi v grubunda yüksek hızlarda güvenliği artırmak için ek çelik teller vs de vardır. teller biraz daha kalındır ve üreticisine göre değişmekle beraber bu teller bükümlü yapılır. bu bükümler de ş.içi kullanımda biraz konfor eksikliği yaşatabilir. bu negatif etkiyi de çoğu sürücü pek anlamaz.
not: v>h için yazdım üsttekileri.
anladım abicim peki önerceğin lastik varmı?

özgürkaptan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende nokian var zr w sınıfı sürekli 270 km,aralıklı 300 km ye dayanıklı.hı aracım 270-300 km yaparmı yapmaz ama içindeki teller,kauçuk bileşenleri,yanak vs vs o şartlara dayanıklı.birde yola iyi yapışır;)

efekadefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şöyle söyleyeyim. bendekiler H olması lazım turanza er300. fabrika çıkışı lastikleri. ben memnunum.
ama V lastik almana gerek yok. çünkü o hızlara çok çıkmayacaksın. çıksanda uzun süre gidemeyeceksin. buna ne ülkemizin yolları, ne de bizim araçlarımız elverişli değil.
ha araban ferrari olur; 3sn de 100, 10 sn 250km falan yapar o zaman mecbursun zaten bu tip lastiğe.
kaldı ki yutdışında bile lüks bu lastikler. neden var? günlük araç kullanan kullanıcılar kendini tatmin etsin diye. ek artısı çok daha iyi yol tutar.
tr şartlarında brigestone, good year hatta petlas iyidir bana sorarsan. michelinle basit bir olayda kötü anım var. onu önermem.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lassa İmpetus Revo aldık biz yol tutuşu ciddi fark etti.Gerçi Eski lastikler vasattı :) Tek sorun biraz sert olması oda beni etkilemese de babam deyip duruyor :D

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastikleri hız sınırının daha üstünda uzun zaman kullandığınzda bozulduğunu tecrübe ederek gördüm... bende h serisi lastik var... goodyear nct5 astranın fabrika çıkış lastiği idi bir arkadaşımdan almıştm... h serisi olduğu için 210 son hız... otobanda 45dk 200ün altına inmedim yarım saatten fazlası 220-225den yüksek süratlerdeydi ve bu yolcukluktan sonraki gün farkettim ki lastiklerin balansı bozulmş ve 110-120 gibi hissettiriyor lastikçiye götürdüm ama çözüm yoktu malesef lastikler bozulmuşlar balans bir türlü tutmuyor yüksek sıcaklıktan dolayı hafifde olsa eğrilmiş... şimdilik böle kullanıyorum zaten kış oldu artık 100km hızı bile görmüyorum ama bahara doğru değiştiririm artık... bir dahaya v serisi alırım artık :)

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim astrada continental premium contact var fabrika çıkışlı şu an araç 42500 lerde ve önleri 36 binde arkaya taktık arkalar şu an bitik gb değişmek istiyorum ve v grubu takmak istiyorum.h grubu lastikte hız 210 biz 220yaparsak ne olur?hız sınırının farkı lastiğin geç ısınmasımı yüksek hızlarda daha dayanıklı olması mı?birde şuan hangi lastiği önerirsiniz?

Lastikler 45,500 km de çok erken emekli olmuş.

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikler 45,500 km de çok erken emekli olmuş.
peder pek ilgilenmedi benim zorumlan lastiklerli 36 binde arkaya taka bildik:)onun etkisi çok 10-15 binde 1 ön arka yapsaydık eşit aşınırdı ama işte 2-3 katı erken bitti lastikler:)