LPG CORTLADI :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: LPG CORTLADI :(

CALİBRA BG link' Alıntı:
ozdemır bu akşam gaz alırken bı baktım 2011 model ınsıgnıa yanaştı manuel şanzıman eleman 44500 lıraya almış daha 40000 de landırenzo bağlatmış yağlama fılan yok adapazarından antalyaya gıt gel 350 lıra yakmış Adapazarı Antalya arası 700 km

Güzel değermiş abi.Ben bu yaz aynı yolu 100 km fazla halini izmit antalya kemeri 260 liraya gittim geldim.Fazla bir fark yok.Lpg eğer sıkıntı çıkarmayacaksa benzin için ideal tabi ben güvenmiyorum ve sevmiyorum o ayrı :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güzel yakmış, az yakmış, iyi değerler ancak LPG den haz etmiyorum. Varsın 20 kuruş fazla yaksın güvenli olsun aracım. LPG benden uzak, sevenlere yakın olsun. okkk

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen aylarda sürekli görüştüğüm yakın bi ustamızın yanına gittim... Müşterilerinden birine yeni Lpg takmıştı ilk kontrole gelmiş adam Askeri personelmiş  Lpg işini sanayide özelde yaptırmış yetkili servise bakımları için gidiyorum servis çalışanları araçta Lpg takılı olduğunu farketmediler dedi şaşırdım incelediler bulamadılar dedi en son kaputu açıp inceleyince anladılar diyordu nasıl yapıldı falan diyede ısrarcı bir şekilde sormuşlar vatandaşa

Gelelim asıl konuya ustamızla muhabbet içerisindeyken o vatandaş geldi ve aracı incelerken Farkettim Lpg yi bagaja yada stepneye koymamış aracın altına koymuş usta niye böyle bir yol tercih ettiğini sordum vatandaşa askeri personelim araçla giriyorum içeriye çok sıkıntı yaşatıyorlar bende farklı monte edilmesini istedim demişti Lpg tüpü görünmüyor alttan bakın üstten bakın bagajı açın açıkta Lpg tankı yok !  şaşkınlıkla sordum nerede diye arka koltuk ile bagaj arasına yerleştirdik dedi şok oldum arka tamponda Lpg girişi var ama tank görünmüyor alt kısımdan güzelce yalıtım yapılmış imkansız gibi birşey...

Usta gel inat etme senin aracada takalım rahat rahat bin dedi kapıda 6 araç var Lpg dönüşüm sırası bekleyen görüyorsun işte dedi çok az yol yaptığımdan dolayı gerek duymuyorum dedim (yılda 5-6 Bin) bekarsın evlenince görürüm seni dedi :) subap yağlama işini falan sordum hiç gereği yok 80-100 bin arası aklına gelsin o iş dedi sen o zamana kadar zaten ettiğin kar ile rahat rahat sorunsuz halledersin diye söyledi işin özü 20-30 Bin Km de motoru cortlatmak her babayiğidin harcı değil bence konu baştan sona suikast :)

Bu arada araç 2010 Focus

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Lpg güvenli değil diyen arkadaşlar buyursunlar merak ettiklerini sorsunlar. Hiç üşenmeden bilimsel makaleler ve testlerle cevap vermeye hazırım. Kesinlikle kendi yorumlarıma yer vermeyeceğim.

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Geçen aylarda sürekli görüştüğüm yakın bi ustamızın yanına gittim... Müşterilerinden birine yeni Lpg takmıştı ilk kontrole gelmiş adam Askeri personelmiş  Lpg işini sanayide özelde yaptırmış yetkili servise bakımları için gidiyorum servis çalışanları araçta Lpg takılı olduğunu farketmediler dedi şaşırdım incelediler bulamadılar dedi en son kaputu açıp inceleyince anladılar diyordu nasıl yapıldı falan diyede ısrarcı bir şekilde sormuşlar vatandaşa

Gelelim asıl konuya ustamızla muhabbet içerisindeyken o vatandaş geldi ve aracı incelerken Farkettim Lpg yi bagaja yada stepneye koymamış aracın altına koymuş usta niye böyle bir yol tercih ettiğini sordum vatandaşa askeri personelim araçla giriyorum içeriye çok sıkıntı yaşatıyorlar bende farklı monte edilmesini istedim demişti Lpg tüpü görünmüyor alttan bakın üstten bakın bagajı açın açıkta Lpg tankı yok !  şaşkınlıkla sordum nerede diye arka koltuk ile bagaj arasına yerleştirdik dedi şok oldum arka tamponda Lpg girişi var ama tank görünmüyor alt kısımdan güzelce yalıtım yapılmış imkansız gibi birşey...

Usta gel inat etme senin aracada takalım rahat rahat bin dedi kapıda 6 araç var Lpg dönüşüm sırası bekleyen görüyorsun işte dedi çok az yol yaptığımdan dolayı gerek duymuyorum dedim (yılda 5-6 Bin) bekarsın evlenince görürüm seni dedi :) subap yağlama işini falan sordum hiç gereği yok 80-100 bin arası aklına gelsin o iş dedi sen o zamana kadar zaten ettiğin kar ile rahat rahat sorunsuz halledersin diye söyledi işin özü 20-30 Bin Km de motoru cortlatmak her babayiğidin harcı değil bence konu baştan sona suikast :)

Bu arada araç 2010 Focus

Valla tankin yerini cok merak ettim,keske bikac resim cekseydiniz,arac sedanmiydi hbmi

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hb focus du çekmek istedim ama görünmüyordu fotoraf çekebilirmiyim diye sordum müşteriye ama aracın sahibi ile usta görünecek biryerde değil dedi alt kısımdan tank ı yerleştirip tekrar kapatmışlar  özgün arkadaşımızın mazot donmasına karşı yaptığı uygulamadaki gibi gizlenmişti kasım bey

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=10066.0

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Hb focus du çekmek istedim ama görünmüyordu fotoraf çekebilirmiyim diye sordum müşteriye ama aracın sahibi ile usta görünecek biryerde değil dedi alt kısımdan tank ı yerleştirip tekrar kapatmışlar  özgün arkadaşımızın mazot donmasına karşı yaptığı uygulamadaki gibi gizlenmişti kasım bey

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=10066.0

Ayni aractan bendede vardi ama bahsettiginiz yer hic dikkatimi cekmedi

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arka koltuk ile bagaj arasında orada bir bölmeye yapıldığını söylediler koltuğun alt kısmındanda bahsetmiş olabilirler

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

LPG güvenli değil mantığı yanlış.o 10 sene önceydi.Şimdi sıralı sistemlerle birlikte lpg benzin kadar güvenli.10 sene önce arabalar da şimdiki kadar güvenli değildi napalım şimdi binmeyelim mi?

Teknoloji gelişiyor.İyi bir ustayla yapılan son teknoloji lpg güvenlik açısından hiçbir sıkıntı çıkartmaz.Eğer bilinçli bir kullanıcı olur muayenelerini yaptırır sızdırmazlığını kontrol ettirirsen lpg kesinlikle güvenlik konusunda sıkıntı çıkartmaz.Kaldı ki dünyada milyonlarca insan lpgli araç kullanıyor.Avrupa ülkeleri lpgye teşvik eden uygulamalar yapıyor.güvenlik konusunda sıkıntı olsa böyle birşey yapabilirler mi?

Tamam aracın performansı düşmesin diye taktırılmayabilir ya da arıza çıkartacağından çekinilip taktırılmayabilir ama güvenlik bir gerekçe olamaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...