Lpg de Yeni Gelişme.....

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar insignialar ile bizim subaplarımız aynı biliyorsunuz ki. İnsignialarda şimdi bizim magnezyum karışımlı subaplar yerine sonradan yaklaşık 800 ile 100 tl arasında subaplar çelikle değiştirilmeye başlandı ve şimdilik sistem sorunsuz çalışıyormuş... Ben ciddi ciddi düşünmeye başladım dizel yakıt sarfiyatına benzinlinin keyfinin ne demek olduğunu biliyorum çünkü...

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Lpg de Yeni Gelişme.....

800 ile 1000 tl heralde.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet yanlış yazmışım 1000 tl olacaktı.

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ya ben lpg yi yanlış biliyorum ya da iz önemsemiyorsunuz

bu aracın motoruna zararlı değil mi? kaza anında patlama riski yüksek değil mi ?

bende çok isterim arabam az yaksın falan ama lpg de güven vermiyor bana hiç

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esad J link' Alıntı:
ya ben lpg yi yanlış biliyorum ya da iz önemsemiyorsunuz

bu aracın motoruna zararlı değil mi? kaza anında patlama riski yüksek değil mi ?

bende çok isterim arabam az yaksın falan ama lpg de güven vermiyor bana hiç

bunları düşünmenin nedeni sadece lpg de yeteri kadar araştırma yapmamış olman esat... lpg nin parlama ve patlama riski benzinden daha az...avrupada leg li araçlardan daha az vergi alınıyor her yerde daha fazla öncelikleri var...kesinlikle güvenlik açısından zerre kadar riski yok benzinden fazla..

bizim motorlara olan zararı ise subap erimesidir... şimdide o sorunun önüne geçildiğine göre sorun ortadan kalkmıştır.

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

gökhan kardeş bilginin kaynağı sağlam mı eğer öyleyse bu güzel bi haber.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet sağlam insigniateam den taktırıp şuan kullanan biri var... objektifliğine inandığım biri... zaten aklı yatmayan mantık dışı bir şey değil bahsettikleri şeyler...

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

şimdi bu subap olayı turbolar için mi geçerli. cunku ben arastırdım ve prins marka + subap yaglama sistemi ile sorunsuz kullanılmaktaymış. takılan araçlar mevcut.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadircakir link' Alıntı:
şimdi bu subap olayı turbolar için mi geçerli. cunku ben arastırdım ve prins marka + subap yaglama sistemi ile sorunsuz kullanılmaktaymış. takılan araçlar mevcut.

sorunsz diye bir şey yok... yağlamalı sistem sadece subapların arıza çıkarmasını öteliyor.. bahsettiğim arkadaşın subapları değişmeden 13 bin km önce yağlamalı sistem taktırmış ve subap değiştirirken görmüş 2 subabın resmen şekli kaymış...

bu arada aracın turbo olması şart değil bu işlem için.. subapları magnezyüm karışımlı olması yeterli

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

peki acaba subapların ağzı yüzü kaydıktan sonra değişim yaptırsak ömür uzatırmıyız?

ben bir gideyim şaşmaza şunları iyice sorayım bilgi için teşekkür ederim