lpg 'li OPEL memnunıyet derecesi!!

G

gezgin72

Bilgi Girilmemiş
merhabalar sevgili opel kullanıcıları...
bende sizlerin aranıza yeni katıldım, 2001 Corsa Comfort 1.4 16v satın aldım ve cok memnunum. arac az yakıyor ama bende sıralı sistem taktırmak istiyorum.
Hangi markayı taktırmalıyım ve tavsiye edeceginiz konular var mı?
şimdiden teşekkurler...

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erkangumusburun' Alıntı:
sıralı lpg aracın aynen benzindeki sistem gibi çalışması 1000-1250 ytl civarı

sirali lpg yi 1000-1250 ytl ye yapan yer olmamasi lazim hocam..brc nin misal opel astra icin fiyati 1750-1800 hatta tabi ruhsata islenmesi falan (kendin yaptir) 2000 ytl yi rahat buluyor..ona gore

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Ben genel olarak memnunum sistemden ... ( TARTARİNİ )

atlas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıralı lpg 2 milyara yakın bi fiyata takıyorlar bildiğim kadarıyla... Benzine oranla ettiğiniz kara bağlı bu parayı çıkarması uzun zaman alacaktır :) Lpg sonuçta uzun süreli kullanımda motoru deyim yerindeyse harcamış olursunuz... Bn normalini kullanıyorum dewir saati 4'ü geçince gücü kesiyor... Zaten arbanın werimli wites up zamanı 3000-3500 dewir arası... Ayar yapınca geçer dediler en ii denilen 3 ustaya götürdüm durum aynı.. :(

jordan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu konuya çok tereddütlü yaklaşıyorum şuan beklemedeyim belki ilerde taktırabilirim

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg işi sakat iş ya ben kesinlikle karşıyım böyle bi işleme uzun vadeli kullanımda gerçekten arabanın motorunu yiyor Astra g de katalizöründe ömrünü bitiriyo ki katalizörde ucuz bişey değil ayrıca kapalı otoparklara filan da arabayı almıyorlar özellikle büyük bi şehirde yaşıyorsanız genelde şehir merkezindeki otoparklar kapalı otopark buda kullanıcı için büyük sorun

Arabam.com dan alıntıdır... Az bile söylemiş... Vallahi alan kullansın. Tüm dünyada kullanılan Lpg sayısının büyük çoğunluğu türkiyede bilip bilmeden sallamayınız lütfen... Ama dediğim gibi isteyen kullansın. Hayrını görsün ben aracıma taktırmam

LPG yakıtı kuru bir yakıttır, bu nedenle piston üzerinde aşırı hararete neden olur. Dolayısı ile bir müddet sonra silindir kapağı eğilir ve conta yakar, bu motorların kapağını taşlamak doğru değildir dolayısıyla ile yeni kapak almanız gerekir. Ayrıca pistonlara ve segmanlara da zarar verir. Yani motor yenilemek istiyorsanız bence bir sakıncası yok. Taksiciler eski tip karbüratörlü motorlarda LPG kullanıyor ama o motorların kompresyon oranları yeni motorlara göre daha düşük ve araçlarını şehir içinde ve düşük devirde kullandıkları gibi motor yenileme maliyetleri de sizin aracınıza göre daha düşüktür. Aracınıza taktıracağınız LPG sistemi ile uzun yolda bir müddet yüksek süratle giderseniz motorun piston üstü harareti artacaktır ama siz bunu aracın hararet göstergesinde göremeyeceksiniz ve yolda motor problemi çıktığında bunun nedenini ancak motor açıldığında anlayacaksınız. Bence yeni teknolojili yakıt püskürtmeli araçlarda LPG kullanımının motora, yukarıda saydığım gibi çok çeşitli zararları olduğu gibi yakıt giderlerinde de size çok ciddi bir faydası olmayacaktır. Çünkü LPG satış fiyatıyla kurşunsuz benzinin litre fiyatı arasındaki makas hızla kapanmaktadır.

başka bi topictede yazmıştım bende lada samara vardı. gayet yetkili modern bir montaj atölyesinde taktırdım lpgyi. ve aynen bu olayı yaşadım yaklaşım 12.000 km sonra :

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bunlar başka forumlarda gezinirken gözüme takılan lpg ile ilgili bilgiler

yaf abiler bizim peder beyde 98 omega var 2,5 v6 6ay once onada taktık şu yeni teknoloji lpg den arabanın içine etti!O v6 motorun performasının nasıl o kadar düştüğüne ben akıl sır erdiremedim vermedik arıza lambasıda kalmadı!Araba arkasını kaldıramıo rampada falan sesi bile acayip değişti arabanın ve acayip yağ yakmaya başladı.Rezil edio bizi uzun yolda arabanın kimyası bozuldu yaf!Yazık etmeyin arkadaşlar opelinize modeli ne olursa olsun..Az daha bekleyin dizel alın!Ciahanbey karedşim 2.0dti alsana vectra mükemmel bi araba düşünmezmisin yazık yani tüp olayı bence ona yapacağın masrafla dizel al abi ayrıca tüpün güvenilirliği kanıtlanmışmıdır çok merak ediorum...
Opel grubunda bize surekli sikayetler geliyor ben iice korktum lpg den en iyi yerlerde taktırmıslar marka model yazmıyorum surekli sorun cıkıyor ozellikle aracın beyni (ecu) su risk altında gerci hickimse bana katılmayacaktır ama olsun ben dogru olduguna inandıgım icin sizlerle paylastım Buarada lpg den bir sure sonra ki bazıları sanslı uzun sure bir sorun ile karsılasmıyolar bunuda otomobilin genel durumuna baglıyorum ve tabii sans.bazılarıda kısa zamanda sorunlar zinciri ile karsı karsıya geliyorlar.bir nevi lpg tetikleyici durumunda

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben iki aracımada yaptırdım 99 mod.Vectra GT 96 mod.Vectra CDX
her ikisnede 100 puan 5 aydır kullanıyorum ve ikiside şu anda kendini amorti etti hiç bi sıkıntı çıkmadı

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
M@honi' Alıntı:
lpg işi sakat iş ya ben kesinlikle karşıyım böyle bi işleme uzun vadeli kullanımda gerçekten arabanın motorunu yiyor Astra g de katalizöründe ömrünü bitiriyo ki katalizörde ucuz bişey değil ayrıca kapalı otoparklara filan da arabayı almıyorlar özellikle büyük bi şehirde yaşıyorsanız genelde şehir merkezindeki otoparklar kapalı otopark buda kullanıcı için büyük sorun

arada lt de yaklasık 1.5 ytl yakın fark var.sence kapanırmı bu fark???