lpg 'li OPEL memnunıyet derecesi!!

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
1.4 aracıma bende taktıracaktım ama ustalara danışınca 1.4 zaten az yakar gerek yok dediler.

güvendiğim ustalarla konuştuğumda LPG nin araca büyük zararları olduğunu belirtiyorlar. conta yakması, hararet, silkelemei motor performansında düşüş pistonlara verdikleri zararlar ayrıcada lpg nin tehlikelerinden bahsettiler.

ben taktırmayı düşünmüyorum.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 aracıma bende taktıracaktım ama ustalara danışınca 1.4 zaten az yakar gerek yok dediler.

güvendiğim ustalarla konuştuğumda LPG nin araca büyük zararları olduğunu belirtiyorlar. conta yakması, hararet, silkelemei motor performansında düşüş pistonlara verdikleri zararlar ayrıcada lpg nin tehlikelerinden bahsettiler.

lpg zaten esasen biz 1.6 2.0 araçlara takıyoruz ama büyük hacimli araçlarda %60 %70 e varan yakıt ekonomisi elde ediyorsun..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sen o ustalara fazla güvenme bence.

motora yeni bir sistem ekleniyor ve bu sistem motoru benzinden daha fazla zorluyor bu bir gerçek. bu yüzden 10 yaşın üzerinde olan araçlarımızda parça arızaları ortaya çıkıyor evet ama emin olun hem parçalarımı değiştirdim hem de LPG kiti takıldı.. hepsinin parası zaten şuan elimde...

düşünün aracım ş.içi 10lt yakıyor.
benzinde 34krş
LPG'de 20krş.

sizce mantıklı değil mi?

10-15 yaşında aracın parçaları zaten yıpranmış halde. belki LPG kiti takılmasa bile arıza verecek. insanımız aracına bakmıyor sonra arıza yapınca yok LPG'dn oldu yok yeni yazılım attırdır ondan oldu gibi bahaneler üretiyorlar. usta dediklerimizin çoğuda hala 90'lı yıllardan devam ediyor. ustanı değiştir ve kendine 2000li yıllara adapte olmus mümkünse genç ama tecrübeli teknolojik yenilikleri takip eden bir usta bul ;)

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de öyle. Güvenilir bir yerde taktıktan sonra ve montajı iyi olduktan sonra, ayrıca arabanın bakımlarını aksatmadıktan sonra bir şey olacağını sanmıyorum. Olursa da zaten LPG'den dolayı değil güncel bakımlarının yerinde ve tam yapılmadığından olacaktır düşüncesindeyim.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
200 km hızı gördüm. performans tavan :)
20 krş şehir içi 35 krş benzinle. daha ne olsun.

iş arkadaşım dizel gibi aracın var diyor :)

G

GUNDOGANMU

Bilgi Girilmemiş
opel lpg yi kokluyor 1997 1.6 gl b kasa vectram var ve gayet az yakıyor notunu siz verin şehirler arası 50 tl ye 350 km yol kat ettim hesabıma göre 0.143 tl yakıyor kilometre başı