lpg 'li OPEL memnunıyet derecesi!!

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manta400' Alıntı:
lpg li aracların servıs lerde de problem yaşadığını duydum .
bazı parçaların garantı kapsamından çıktığını duydum .böyle problem yaşayan varmı acaba???

kardeş forumda mesaj yazmaya başlamadan önce '' üye arşivi '' başlığı altında kendini formata uygun bir şekilde tanıtırmısın lütfen..

rakkas_dream

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
M@honi' Alıntı:
arkadaşlar bunlar başka forumlarda gezinirken gözüme takılan lpg ile ilgili bilgiler

yaf abiler bizim peder beyde 98 omega var 2,5 v6 6ay once onada taktık şu yeni teknoloji lpg den arabanın içine etti!O v6 motorun performasının nasıl o kadar düştüğüne ben akıl sır erdiremedim vermedik arıza lambasıda kalmadı!Araba arkasını kaldıramıo rampada falan sesi bile acayip değişti arabanın ve acayip yağ yakmaya başladı.Rezil edio bizi uzun yolda arabanın kimyası bozuldu yaf!Yazık etmeyin arkadaşlar opelinize modeli ne olursa olsun..Az daha bekleyin dizel alın!Ciahanbey karedşim 2.0dti alsana vectra mükemmel bi araba düşünmezmisin yazık yani tüp olayı bence ona yapacağın masrafla dizel al abi ayrıca tüpün güvenilirliği kanıtlanmışmıdır çok merak ediorum...

Opel grubunda bize surekli sikayetler geliyor ben iice korktum lpg den en iyi yerlerde taktırmıslar marka model yazmıyorum surekli sorun cıkıyor ozellikle aracın beyni (ecu) su risk altında gerci hickimse bana katılmayacaktır ama olsun ben dogru olduguna inandıgım icin sizlerle paylastım Buarada lpg den bir sure sonra ki bazıları sanslı uzun sure bir sorun ile karsılasmıyolar bunuda otomobilin genel durumuna baglıyorum ve tabii sans.bazılarıda kısa zamanda sorunlar zinciri ile karsı karsıya geliyorlar.bir nevi lpg tetikleyici durumunda
Walla bende taktırdım ilk başlarda cok sorun yaşadım lpg beynini değiştirdiler daha sonra sorun kalmadı cokta memnun kaldım..

bohachan1978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg cok iyi ama sıralı

benim astra g var 2001 sıralı taktırdım emmegas italyan 50 bin oldu ve en ufak ayar bile yapılmadı ben cok memnunum sehir ici ama ankara fiyatı aygaz 1.310 ytl sehir ici 110bin tl sehir dısı 88 -100 bin arası oluyor lpgde eski sistemdeki gibi koku cekis dusuklugu gibi seyler olmuyor tam yaktıyından, eskilerde koku olmasının nedeni cig atmsıdır dogan sahin taksilerin arkasına gelınce kokan kokuyu bilirsiniz.soyle dusunun evinizde ocak dogalgaz yada tup kullanıyorsunuzdur.yandıgı zaman ocakta gaz kokusu olurmu hic olamaz.aynı sekılde sıralıdada yok benzınde bıle arka ekzozdan kokar sabahlerı ılk calısmada buda benzını tam yakmadıgını belırtısıdı ve kurum benzınde fazla olur.
bence kullanan bi arkadasınız varsa mutlaka binin arabasına ozaman anlarsınız nekadar iii olduğunu kokusuna herseyıne bakın mukemmel bide kullanan arkadaslar benzinli iken bujilerinin degisiminde dikkat etsinler bujiler kurumlanmıstır ama sıralı lpg de yok denecek kadar az oluyor buji desiminde baksınlar.
benim aracım yuzbıne geldi ve onceden taktırmama cok pişman oldum.

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende bu sabah brc sıralı taktırmak için servise bıraktım arabamı yarın alıcam bakalım görücez nasıl bişeymiş :) . arabayı kullanıyım biraz izlenimleri paylaşırım sizlerle. brc squent 24 takılıyor arabaya.

sendem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SENDEM'den lpg üzerine

Yeni satın aldığım cdx'imde sıralı sistem lpg var...Tercihimi de belirleyenbuolmuştu...ben çokmemnunum...hiç bir sorun yok!Benzinliden tekfarkı biraz daha gürültülü çalışması...kesinlikle tavsiye ederim...komplekyapmaya gerek yok...ingiliz kraliyet ailesi de çevre kirliliği babında araçlarına lpg taktırdığını da buradanhatırlatırım...
Sıralı sistem yüzde 40 tasarruf sayladığını da ututmayın!!!

sendem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CDX'imde İtalyan E-Gas marka sıralı var...çok memnunum...şehiriçi çok sağlıklı bir öllçüm olmasa da 205 kuruş yakılyor..daha sağlıklı ölçümleri önümüzdeki günlerde ancak yapabileceğim..çünkü araç 30 derece ısıya uluşancaya kadar benzin kullanıyor...ustalar sıralının yüzde 40 tasarruf sağladığını öne sürüyor...bilgilerinize

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıralı sistemde yakıt tasarrufu bazı araçlarda %60 a kadar çıkabilmektedir.

senolbilgin74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın __mdellal haddim olmayarak aracınıza tüpü işletmenizi tavsiye ederim. tüpü işletmemek aracınızın bağlanma sebebidir.150 200 ytl lik bir masraf için bosu bosuna ceza yiyip aracınız bağlanmasın. Ayrıca aracınız kaskolu ise Allah korusun bir kaza durumunda kasko ile sorun yaşayabilirsiniz.Haddim olmayarak söyleme gereğini duydum. Saygılar..

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
senolbilgin74' Alıntı:
sayın __mdellal haddim olmayarak aracınıza tüpü işletmenizi tavsiye ederim. tüpü işletmemek aracınızın bağlanma sebebidir.150 200 ytl lik bir masraf için bosu bosuna ceza yiyip aracınız bağlanmasın. Ayrıca aracınız kaskolu ise Allah korusun bir kaza durumunda kasko ile sorun yaşayabilirsiniz.Haddim olmayarak söyleme gereğini duydum. Saygılar..
Teşekkür ederim zaten Mart ayında vizeye girecek o zaman işletrecem nasipse ruhsata ve kaskoya ... :good: