Lpg - Lpg - Lpg

kalevera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık gına geldi ...
İki ay önce 2001 model opel astra elagans 1.6 bi araba aldım. Bütün bakımlarını tertemiz yaptırdıktan sonra bide "ECOTECH" marka sıralı tüp taktırdım Takan firmada "HEDEF" (Bu arada hayatımda bukadar lakait bi firma görmedim kesinlikle "HALKALI" daki şubesinden uzak durun) Tüpü taktıktan sonra herkezin başına geldiği gibi arıza lambası yandı bilgisayarda araç yakıt zenginliğiyle allakalı bi sorun gözüktü (doğal olarak) Bizim tüpçüye geri gittim ki hakkaten mahallede tüp dağıdan tüpçüler bizim tüpçüden daha tüpçü.. Neyse amcamlar baktı etti bu lamba böle yanar abi senin arabanda oksijen sensörü var normal bişe dediler yok olmadı tüpün dağıtıcısı ana bayiye yolladılar onlarda sağ olsunlar bişiden anlamaya çaba bile göstermeden başka birine postaladılar biz bu arada aracın arızasını sıfırlattık lamba mamba yanmıyor ... Lamba nın yanmasını sineye çektik Bu arada ben gazı Ordan burdan derken BP 'den almaya başladım BP'nin gazı arabaya iyi geldi yaklaşık bi ay arıza lambasını yakmadan dolaşıyordum taki memlekete gitmek için uzun yola çıkana kadar .İstanbuldan gazı fulledik yaklaşık 550 km yol yaptık gene gaz alma zamanı geldi otabanda nerden bulucan BP yi milengaz dan aldık gazımızı yaklaşık 200 250 km sonra arabanın motoru sanki bi ayağı kırık masanın ustundeymış gibi sallanmaya başladı sesi değişti (motor arıza lambası yandı bu arada ) gaz yememeye başlayın ca çektik bi servise baktık herşey normal bi anlam veremedik..Aynı olay memleketten dönerken tekrar yaşandı ama işin garip tarafı gazı BP'den alınca hiç bir sorun yok. Yok BP değilde başka biyerden alınca aynı sorun .Anladığım kadarıyla aranızda tamirci abiler var.Bana bi adres yol gösterirseniz hemen uygulatacam Arabalar hakkında teknik bilgimde yok.YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM..:cry:

Son düzenleme:

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kaca taktirtiniz

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
keşke brc yada prince taktırsaydınız.lovato da gayet güzel bi marka.nerden çıktı ecotech marka...??? ben heryerden gaz da alıyorum.milangaz,bp,opet,po ve shell.hepsinden almışımdırve tek arıza ışığı yanmadı.brc fast kullanıyorum. ya müşteriyi böyle mağdur ediyolarya o zaman deliriyorum ya...madem anlamıyosun neden gaz takıyorum diye geçiyosun işin başına??? abicim kolay gelsin sana da...

kalevera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu markaların isimlerini sizden duydum.Halbuki Takan şahıslara İtalyan marka olsun demiştim:eek: Nerden bileyim BRC den başka elli tane italyan markası var.. Şimdi ben ne yapabilirim bu aleti söksek brc taksak birsürü paraverdik olmaz ... Bi yasal hak idda edebilirmiyim tüpçülere. Sonuçda bu mal garantili ama olayı nasıl ispatlıyacam herzaman vuku bulan bi olay değil çünkü ..

kalevera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pordon bu alet 1.250 ytl ye takıldı benim arabaya....AMA.. Takıldıktan iki gün sonra bizim tüpçülerin servis yeri yeterlilik belgesi süresi doldmuuuş.Ruhsatı üstüme yaptırmama tam 3 hafta vardı.Bizimkiler belgeyi alamadımı 3 haftada .Bizim ruhsat mahkemelik oldumu. Bi yüz kağıt ordan gitti artı adamların aldığı alacağı yok diye yeni proje istedim başka servisten alsınlar diye benden 130 ytl daha istediler biraz bağırdık çağırdık vermedik parayı.Ama bu sefer yeniden muayene parası verdik 150 ytl... Yani 250 ytl de öle pisi pisine gitti bizden Ya dedimya sokaktaki tüpçüler daha yetkili bu adamlardan ben yandım siz yanmayın

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TSE'den hizmet yeri yeterlilik belgesi alıyoruz
makine mühendisleri odasına mühendisimizle gidip S.M.M. BELGESİ alıyoruz
A.İ.T.M 'ye göre hareket ediyoruz
ayda en az 20 saat kurs görüyoruz
bunların haricinde biz kendimizi de sürekli güncel tutuyoruz..

buna ragmen sektörümüzdeki bir tane kendini bilmez :mad: işletme sahibi tüm sektöre kazık atarcasına tutum sergiliyor.

ben o kişi adına sizden özür dilerim.

aracınızda sizin yapacağınız en kısa çözüm yolu Gaz regülatörünün üzerindeki vidayı saat yönünde 1/2 (yarım tur) sıkmaktır. en fazla 4-5 gün içinde faydasını göreceksiniz.. bu işlemi yaptıktan sonra da lütfen LPG'nizi Aygaz veya total'den alınız

Pordon bu alet 1.250 ytl ye takıldı benim arabaya....AMA.. Takıldıktan iki gün sonra bizim tüpçülerin servis yeri yeterlilik belgesi süresi doldmuuuş.Ruhsatı üstüme yaptırmama tam 3 hafta vardı.Bizimkiler belgeyi alamadımı 3 haftada .Bizim ruhsat mahkemelik oldumu. Bi yüz kağıt ordan gitti artı adamların aldığı alacağı yok diye yeni proje istedim başka servisten alsınlar diye benden 130 ytl daha istediler biraz bağırdık çağırdık vermedik parayı.Ama bu sefer yeniden muayene parası verdik 150 ytl... Yani 250 ytl de öle pisi pisine gitti bizden Ya dedimya sokaktaki tüpçüler daha yetkili bu adamlardan ben yandım siz yanmayın

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde lamba yanmıştı taktırdığım yere götürdüm lpg nin beynine tekrar bir format attılar düzeldi maaşallahı var şimdi uzun kısa yol fark etmiyor şehir içi klima açık 130-140 şehir dışı klima açık 110-120 yakıyor lamba yanarken hiç öyle rolantisiz falan çalışmadı gayet iyiydi sadece lamba yanıyordu

kalevera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ESTAĞ. Kaan abi . Sizin gibi çalışan insanlar herzaman kazanır. Sen rahat ol . AL bidaha bu yazıyı okuyupta kim gider o servise.. Bu arada çok şaşırdım demek bi vidayla halloluyor bizim problem. Ama hala emin değilim hemen bugun yaptırtıp sonucu bu gece buraya yazarım. Çok teşekkür ederim allah razı olsun

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben alamanyada, alaman mali prinz takdirdim. aldigimdan beri saat gibi calisiyor, hicbir ariza lambasi yanmadi. tabii 2000€ya mal oldu ama süper yaptilar.

daha önce fotograf arsivinde almanyada takilan örnek lpgli araclari koymustum...

takilan sistemden daha cok takanin tecrübesi önemli.

güvenmediginiz,bilmediginiz yere takdirmayin...

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 1200 ytl ye atiker taktırdım mayıs ayında ve yaklaşık şimdiye kdar 1500 km yol yaptım allaha şükür ne tekleme yaptı nede lamba yaktı...Birazda bu işi yapan kişinin ustalığına kalmış bence...