LPG Markaları Hakkında Bilgi

calibra24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BRC LPG SIRALI OTOGAZ SİSTEMİ
Çok nokta enjeksiyonlu araçlarda ve 2000 model üzeri plastik manifoldlu araçlarda kullanılan enjektörlü sistemdir. Sistemde bulunan LPG ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTESİ araçtan gerekli verileri alarak, hesaplamalar yapar ve LPG enjektörleri sayesinde, gerekli yakıtı benzin enjektörlerine yakın bir yerden manifolda enjekte edilir. Böylece, çok yüksek performans elde edilir. Araç, gazla çalışırken, benzin enjektörleri LPG ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTESİ tarafından kapatılır ve aracın elektronik kontrol ünitesine herhangi bir sorun olmadığına dair sinyal gönderilir. Böylece, aracın kontrol ünitesi korunmuş olur. Aracın ayarı montajdan sonra ve revizyonlarda, bilgisayardan yapılır. Araç stop ettiğinde veya kaza anında, LPG ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTESİ otomatik olarak, multivalf ünitesindeki solenoid valfi , vaporizator üzerindeki gaz valfini ve enjektörleri kapatır. Ayrıca, LPG tankı üzerindeki multivalf üzerinde, 26 barda açan EMNİYET VENTİLİ , yangın anında 120ºC de eriyip gazı tahliye eden ve patlamayı önleyen TERMİK SİGORTA bulunmaktadır. Tanktan ön tarafa giden borunun Kaza anında kırılması anında , gaz akışını kesen AŞIRI AKIM VALFİ bulunmaktadır. Multivalflerimiz , LPG dolu tankla , 600 ºC de alevle yapılan , BON FİRE testlerini başarıyla geçmiştir.

LANDIRENZO

Landirenzo önde gelen İtalyan LPG Dönüşüm Sistemlerinden biridir. Türkiye piyasasında da yıllardan beri bilinen ve kullanılan Landirenzoyu lpg’li araç kullanıcıları da yakından tanımaktadır.

Landirenzo’nun en önemli artısı kullandığı BOSH marka enjektörlerdir. Sistemin her parçasında kullanılan malzeme kalitesi ilk bakışta fark edilmesine karşın, gerek açılma kapanma hızı, gerek malzeme kalitesi ve gerekse temizlenebilir olması dolayısıyla BOSH enjektörler Landirenzonun en büyük artısıdır.

KME (AKME)

KME lpg sistemi Polonya patentli bir üründür. KME firması elektronik tasarım konusunda isim yapmış bir firmadır. Geliştirdiği sistemlerle Avrupa’nın oto gaz sektöründeki en prestijli ödüllerinden birisi olan Avrupa Kristal Meşe Yaprağı ödülünü almaya hak kazanmıştır. Bu ödülle KME sisteminin en çevreci otogaz sistemi olduğu teyid edilmiştir.

Tüm AKME ürünleri uluslar arası ürün kalite sertifikasına (ECR 67-01) sahiptir.

ROMANO

Romano teknik özellikleri çok üstün bir sistemdir. Özellikle de sıralı sistemler için çok önemli bir öğe olan enjektörler konusunda romano rakiplerine net bir üstünlük sağlamaktadır.
-Romano Enjektörlerinin Teknik Özellikleri:
1. Açma kapama hızı 1.7 milisaniyedir,
2. Sökülüp temizlenebilme özelliği vardır,
3 Tamir takımı değişeblir,
4. Romano enjektörleri ses yapmaz,
5. Tek tek olması dolayısıyla montaj kolaylığı ve görsel estek sağlar,
6. Romano enjektörleri 100 bin km garantilidir.

-Regülatör:
Romano regülatörü, basıncı otomatik kendi ayarlar, sabit basınçlı ve yüksek kapasitelidir.
-ECU (Elektronik Beyin):
Elektronik Kontrol Ünitesi 3,4,5,6, ve 8 silindirli ful grup, turbo ve eş zamanlı araçlara uyumludur. Bütün bu özelliklerinden dolayı romano, servisimizin baş ürünü durumundadır

Yukarıda yer alan markaların tamamı İtalyan Marka Olup sadece KME Markasının yazılımı polonya malıdır.

www.istanbullpg.com

utku3319

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 opel astra h ıma zavoli taktırdım sorunsuz binniyorum ne performans kaybı yaşadım nede arıza lambam yandı harika bir şey tavsiye ederim

ocemrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende vectra gt me taktırdım BRC Fast süper birşey otobanda araç zaptolmuyor...

Mrdeath35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar arkadaşlar 1993 vectra A kasa 2.0i otomatik aracıma lpg taktırmaya karar verdim ve uzun zamandır araştırıyorum herkes pisikolojik olarak kendi taktırdığına iyi diyor ve frumlarda pekte faydalı cevaplar bulamadım kendime atiker ve zavolli arasında kararsız kaldım ikiside aydı biri yerli biri yabancı taktırıcağım yer abi hangini istiosan takarım diyor ama atiker tak diyor hem yerli sermaye hemde sorunsuz ürün bende sizlere danışmak istedim bu iki marka için olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim!!!

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar arkadaşlar 1993 vectra A kasa 2.0i otomatik aracıma lpg taktırmaya karar verdim ve uzun zamandır araştırıyorum herkes pisikolojik olarak kendi taktırdığına iyi diyor ve frumlarda pekte faydalı cevaplar bulamadım kendime atiker ve zavolli arasında kararsız kaldım ikiside aydı biri yerli biri yabancı taktırıcağım yer abi hangini istiosan takarım diyor ama atiker tak diyor hem yerli sermaye hemde sorunsuz ürün bende sizlere danışmak istedim bu iki marka için olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim!!!

Tespitinizde haklısınız.Sonuçta 4-5 aracı olan ve hepsinde farklı lpg kiti takanların tavsiyesini, ya da aynı kiti bicok araçta deneyenleri dikkate almak dah kesin bir fikir verir.Ancaksanırım buna da pek rastlanmıyor.

Ben de kendi deneyimlerimi aktarıcam;

İlk aracım bir uno idi...Tek nokta enjeksiyonlu,karbüratörlü de degil. BRC AT90E kiti takılı idi üzerinde.Yani takılı almıştım. İlk aldıgımda aşırı yakıttan şikayetçi idim ve bir türlü istenilen normlara gelmedi, ben de sanayide zaman kaybetmektense neredeyse aracı benzinli gibi kullandım. Evet lpg de benzine yakın tüketiyodu. Yok fiatlar böyledir, unolar cok yakar falan derken, araçtan cok memnun olmama ve daha büyük bir araç ihtiyacı dogunca opel astra njoy 2003 benzinli 1.6 bir araç aldım.Benzinli aldım ki lpg yi ben taktırayım diye...Velhasılı uzun araştırmalarım sonucu, yerinde gidip gördügüm montajcılar dahik sonunda Ankara da Mocan Otogaza gittim. BRC Türkiye distribitörü 2alpg firmasının yetkili servisi, fiyatları da sıradan montajcılarla aynı oldugu için, bir cumts sabahı gidip akşama takıldı. Aynı gün (Hani depoda hava olur bir kaç depo bitsin muhabbetine ragmen) lpg tüketimi cok iyiydi, performans testleri yaptık, otobanda 190 km sa lik hızlara ulastık ilk montaj sonrası.Çok iyiydi. Tabi kullanmadan anlayamayız diyerek yollara koyulduk.Takılan kit BRC Seq 24 My07 Plug&Drive yazılımlı idi...Ve 4 ay sonra satmak zorunda kaldıgım aracım (tamamen maddi nedenlerle) çok ama çok iyi tüketiyordu.Uzun yolda 90ı gecmedigim zamanlarda 10 kuruşa düştügünü de gördüm.Ş.içi ise maksimum 18 kuruş yakardı (lpg 1.75 iken).Herhalde şimdilerde 16 ş.içi yakar idi bende olsa.Aracı sattıgımda lpg 1.90 ytl/lt idi ve benzinli yeni bir araç aldım honda civic 1.6.Benzin lpg arasında fark kalmadı dieyrek takmayı düsünmedim.Ama lpg bir anda 40 kuruş ucuzlayınca şimdi yine düşünüyorum.

Sonuç olarak klasik olacak ama sizde mntaj yaptıracagınız yere bir gidin, sadece izleyin ve az cok anlarsınız ne kadar kaliteli imalat yapıldıgını...Ben bunları yaparak Mocan a gittim ve cok memnun kaldım.Aracı kullandıgım (lpg li şekilde) 10 bin km de en ufak bir sorun ya da güç kaybı ya da yolda kalma gibi,gaz kokusu gibi şeyler karsılaşmadım...

Yeni aracıma taktırdıgımda ki brc yi ve mocan ı deneyeceğim, o zaman işte brc iidir ya da kötüdür diyebileceğim.

İyigünler

calibra24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BRC - LANDIRENZO - ROMANO - KME Markalarının Dudullu Bölge Bayii

İSTANBUL LPG
www.istanbullpg.com

Mrdeath35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tespitinizde haklısınız.Sonuçta 4-5 aracı olan ve hepsinde farklı lpg kiti takanların tavsiyesini, ya da aynı kiti bicok araçta deneyenleri dikkate almak dah kesin bir fikir verir.Ancaksanırım buna da pek rastlanmıyor.

Ben de kendi deneyimlerimi aktarıcam;

İlk aracım bir uno idi...Tek nokta enjeksiyonlu,karbüratörlü de degil. BRC AT90E kiti takılı idi üzerinde.Yani takılı almıştım. İlk aldıgımda aşırı yakıttan şikayetçi idim ve bir türlü istenilen normlara gelmedi, ben de sanayide zaman kaybetmektense neredeyse aracı benzinli gibi kullandım. Evet lpg de benzine yakın tüketiyodu. Yok fiatlar böyledir, unolar cok yakar falan derken, araçtan cok memnun olmama ve daha büyük bir araç ihtiyacı dogunca opel astra njoy 2003 benzinli 1.6 bir araç aldım.Benzinli aldım ki lpg yi ben taktırayım diye...Velhasılı uzun araştırmalarım sonucu, yerinde gidip gördügüm montajcılar dahik sonunda Ankara da Mocan Otogaza gittim. BRC Türkiye distribitörü 2alpg firmasının yetkili servisi, fiyatları da sıradan montajcılarla aynı oldugu için, bir cumts sabahı gidip akşama takıldı. Aynı gün (Hani depoda hava olur bir kaç depo bitsin muhabbetine ragmen) lpg tüketimi cok iyiydi, performans testleri yaptık, otobanda 190 km sa lik hızlara ulastık ilk montaj sonrası.Çok iyiydi. Tabi kullanmadan anlayamayız diyerek yollara koyulduk.Takılan kit BRC Seq 24 My07 Plug&Drive yazılımlı idi...Ve 4 ay sonra satmak zorunda kaldıgım aracım (tamamen maddi nedenlerle) çok ama çok iyi tüketiyordu.Uzun yolda 90ı gecmedigim zamanlarda 10 kuruşa düştügünü de gördüm.Ş.içi ise maksimum 18 kuruş yakardı (lpg 1.75 iken).Herhalde şimdilerde 16 ş.içi yakar idi bende olsa.Aracı sattıgımda lpg 1.90 ytl/lt idi ve benzinli yeni bir araç aldım honda civic 1.6.Benzin lpg arasında fark kalmadı dieyrek takmayı düsünmedim.Ama lpg bir anda 40 kuruş ucuzlayınca şimdi yine düşünüyorum.

Sonuç olarak klasik olacak ama sizde mntaj yaptıracagınız yere bir gidin, sadece izleyin ve az cok anlarsınız ne kadar kaliteli imalat yapıldıgını...Ben bunları yaparak Mocan a gittim ve cok memnun kaldım.Aracı kullandıgım (lpg li şekilde) 10 bin km de en ufak bir sorun ya da güç kaybı ya da yolda kalma gibi,gaz kokusu gibi şeyler karsılaşmadım...

Yeni aracıma taktırdıgımda ki brc yi ve mocan ı deneyeceğim, o zaman işte brc iidir ya da kötüdür diyebileceğim.

İyigünler

Teşekkür ederim arkadaşım pozitive önyargısız düşüncen için!!!

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
3 yıldır voltran var baskada bısey demıyorum super garantıden enjektorlerı degıstırdım sadece