LPG taktırayımmı?

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben ne kadar bahtsızım ya. benzin geçen yıl 3,050 ytl olunca sattığım aracıma lpg taktırdıydım.ama karbüratörlü idi sorun yaşadım.kısmet bu ya benzin 2,75 ytl ye kadar düştü.dedim bu rakam normal.sattım arabayı astra aldım.benzinli.lpg taktırmayacam dedim.neden olsa benzin 2,75 ytl idi.ama kısmet 2 -3 hafta sonnra benzin 3 ytl yi geçti.arkadaşlar forumda bir sürü lpg ile ilgili konuşmalar var. ama ben derli toplu olsun istiyorum.145000 de 2000 model 1.6 astra aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum.ama karasızım.sizlerden isteğim sadece kullandığınız lpg markası - ve 100 km de yakıt tüketimi (lt bazında) tabii şehir içi ve şehir dışı olarak.ayrıca performans durumu nedir.kimileri güç kaybı yaşamadım derken kimileri %10 güç kaybından bahsetti.kimileri 100 km de şehirçi 7-8 lt lpg kullandığını söylerken kimileri 11-12 lt kullanımdan bahsetti.rakamlar bana çok tutarsız geldi.bir yardım edin lütfen.

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Walla bu benim düşüncem bende tüplü kullandım hem enjeksiyon hemde karbüratörlü enjeksiyon bi devrim bence karbüratörlüye göre ama genede bence motora iyi gelmiyor nede olsa kuru hava basıyor motora yıllar geçtikçe motorun seriliği düşüyor ve boğaz gelebeyi falan bozuluyor ama ben 2 yıl biner satarım ve gezerim diyorsan taktır ha bide 2 de birde ne hikmetse araba arada sırada boğuluyor veya çekişten düşüyor bilğisayara bağlayıp yeniden veri giriyorlar sanki program eskiyor gibi çok başıma geldi enjeksiyonlu arabalarda ama ben şunu savunuyorum arabanın durumu açısından gaz takıp çok gezeceğinize az gezin öz gezin hem gezdikçe masrafta artıyor haliyle parçalar bozuluyor hiç bişey olmaza bakımı tiriger vs çabul geliyor gene paran gidiyor az yakıyor diye çok geiziyorsun benzinle günde 20 kmre yaparken tüpte 40 km yapıyorsun ve bi müddet sonra pisikolojik olarak arabasız yapamıyor ve habire arabayla biyerlere gidiyorsun arabasız dışarı bile çıkası gelmiyor adamın :D yani bu bende öyleydi çekiş meseleside dediğim gibi ilk 1 hatta 1,5 sene bi fark görmüyorsun ama 2. seneden sonra bence bu benim görüşüm ataklığı düşüyor motorun son sürati düşüyor tepkimesi azalıyor.......

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
-Tartarini kullanıyorum 1 yıldan fazladır
-Memnunum çok şükür
-Son hesaplamalarıma göre ş.içi 9-10 lt ; ş.arası da 7-8 lt gibi yakıyor
-Performansı tatmin edici
-%1-3-5 herneyse güç kaybı mutlaka var yok diyen yalan söyler bence ...

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
brc kullanıyorum en son ölçümlerde şehir içi 115-120 şehirdışı 95-105 hız yaparsan 130 yakıyor lpgyi ankarada 1.320 ytl ye alıyorum.(aygaz)
eğer aygaz alıyorsam araçta performans kaybı olmadığı gibi artış var benzinliden daha iyi (abartmıyorum) ama düşük viteslerde yokuşta kalkışlarda benzinliyi tutmuyor.
eğer milangaz alırsam yukarıdaki ölçümler 5-10 kuruş daha da düşüyor ama araçta performans kaybı oluyor çekiş düşüyor bu yüzden aygaz tercih ediyorum.

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
**Cuma günü atiker taktırdım (1100 ytl)
**300 km yaptım 40 ytl gaz ile
**Aracın çekişinden hiç bi kayıp yaşamadım..Koku ve benzeri sorun yok.
**Düzgün programa yapılan bi yerde yaptırıacaksan öneririm...

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
İşin ehli temiz montaj yapan bir usta ile sıralı sistem bence ekonomiyi müthiş rahatlatıyor. Performansta düşüş belki kimine göre az ama var. Yok demek imkansız kanımca.

9-10 aydır Vectra 2.0 GLS aracımda Voltran sıralı sistem kullanıyorum. Benim montajcı dandik olmasına rağmen (Tamamen acemiliğime geldi) genel olarak memnunum.
Tüketimler: (Ben henüz 1 yıllık şoförüm biraz arabayı hırpalıyor olabilirim ona göre değerlendirin)

Şehir İçi: 100 km de 12-13 lt
Şehir Dışı 100 km de 8-9 lt

OTTO COUPE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-Tartarini kullanıyorum 1 yıldan fazladır
-Memnunum çok şükür
-Son hesaplamalarıma göre ş.içi 9-10 lt ; ş.arası da 7-8 lt gibi yakıyor
-Performansı tatmin edici
-%1-3-5 herneyse güç kaybı mutlaka var yok diyen yalan söyler bence ...

%100 HAKLI TAVSİYE EDERİM...

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşejkkür ederim.ekonomik olduğu zaten kıesin ama ne bilim tereddüt ediyor insan.kıyamıyorum astrama matkap deymesine

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşejkkür ederim.ekonomik olduğu zaten kıesin ama ne bilim tereddüt ediyor insan.kıyamıyorum astrama matkap deymesine

O zaman montaj yapılırken aracın başında durma:D adamlar ordan kablo çıkarıp öteki tarafa bağlıyo..böyle en az 20 kablo kaputun içinde dolaşıyo:D

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman montaj yapılırken aracın başında durma:D adamlar ordan kablo çıkarıp öteki tarafa bağlıyo..böyle en az 20 kablo kaputun içinde dolaşıyo:D
lanet olsun işte bendeki de huy yani.ben başında olmadan aracı yıkatmam bile.ne olacaksa olsun muhakkak yanında olmalıyımmmm