LPG taktırayımmı?

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hafta sonu 6-7 ayrı ustayla görüştüm 2 tanesi kesilmesi lazım bir zararı yok dedi biri ise özellikle kesilmesi lazım araç daha performanslı olur hava daha basınçlı girer motora dedi.
Geriye kalanları kesilmedende montaj yapılabilirdi dedi ve biz kesmeden montaj yapıyoruz dediler.
Şaşmazda görüştüğüm bir usta ise (kartı yanımda olmadığı için yazamadım ama bulup buraya yazacağım ankaradaki arkadaşlara da tavsiye ederim) çok detaylı bir bilgi verdi enjeksiyonlara bağlı olan hortumların en kısa şekilde montaj yapılması gerekiyor bu yüzden motor kapağına takılması iyi olur üstelik hortumların uzunlukları da eşit olur dedi bu hortumların uzunlukları 5 cm daha fazla değişik olmaması gerekiyormuş.hava filtresinin altına veya motorun sağ tarafındaki boşluğa monte edildiğinde bu durum oluşabiliyormuş. İstersem o hava filtresinden gelen boruyu temin edersem değiştirebiliceğini söyledi ama aracın performansından memnunsan değiştirmeye de gerek yok dedi.
Neticede edindiğim kanı şu
her yiğidin ayrı ayrı yoğurt yiyiş tarzı varmış bu konuda bir standart yok....
lpg olayına girecekseniz çok iyi araştırmak lazım en azından daha önce montaj yapılmış aracları inceleyin
ve araçtan şu an memnun olduğum için bu parçayı değiştirmeyecem
kaput konusu ise ordaki keçe yanmaz maddeden yapılıyormuş bu temasın bir zararı olmaz mış zaten enjeksiyon çalışırken sıcak değil soğuk oluyormuş ama bir tel parçası ile yukarı çektirildi şimdilik böyle kullanacaz :rolleyes: :rolleyes:

Hiç takma kafana .Benim araçta da aynı şekilde takılı ve de bir çok araç gördüm hepsi de aynı..Performansa bak sen.Sonuçta motor içindeki görüntü çok da önemli değil.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
ben sana kısaca bırsey soyleyeyım
oluyu cok yıkarsan ya.... ya.. hesabı
boyle tıtızlık yaparsan en kotusune dusersın haberın ola

oguz_bio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ben cuma günü Atiker taktırdım. depoyu doldurup 200 km gittiğinde göstergeyi hala tam çizgide görünce arabayı falan düşündüğün kalmıyor. :) Bu arada ben de montajı motor kapağının altından yaptırdım. Görüntü olarak da kötü durmadı. Bu arada otoyolda 190 ı gördüm. Benzin de az daha performans farkediyordu sanıyorum ama bana bu kadarı fazlasıyla yetiyor :)

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle taktırın arkadaşlar brc den şaşmadım şimdiye kadar bende astra g var 2004 125-130 arası yakıyor daha ne olsun yaa.ama önemli olan ii biryerde taktırmanız işçilik ve malzeme çok önemli

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yorumların hepsini okudum taktırmak yönünde teşvik edici bilgiler edindim
şu anda bu işi yapan arkadaşlara gitmek isterim yaptırmaya çıkınca
nedir bu işin maliyeti? ruhsata işletme vs. dahil kaç para harcatır bize??

oguz_bio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1200 YTL yi 10 takside böldürdüm. Ruhsat işine gelince benim biraz fiyatlı çıktı. Çünkü arabayı yeni üzerime aldım, plaka değişti, lpg işlendi ve sigorta parasıyla beraber 400 civarı tutmuş olması lazım. Sen en iyisi bir takipçi bul sor.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekonomik planlara alayım bakayım ne çıkacak

halilelibol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence kesinlikle atiker taktırma çok ses yapıyor ben bunu bilir bunu söylerim taktıracagın kişide önemli.