LPG ye geçtim huzurum kalmadı yardım lütfen...

ozcanekici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada henüz parça için ödeme yapmadım. dene bakalım o na göre sorununu çözerse öderiz parasını dedi..İade mi etsem acaba? Benzinde performans daha iyileşince geri vermemeyi düşünüyordum açıkcası...

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ısrarla atiker taktırıpta sorun yaşayan birini arıyorum. bulamıyorum. hani insan taktırınca hemen kesin bunu taktır diye kendi vicdanını rahatlatmak ister ya benimki ondan değil sadece yaptıracak arkadaşlara sorun yaşamamaları için bir naçizane öneri.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji yada kablosundan olabilir. zayıf bir ateşleme varsa benzinde çok fazla hissedilmediği lpg de ise bariz belli olduğunu biliyorum

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ısrarla atiker taktırıpta sorun yaşayan birini arıyorum. bulamıyorum.

206 gti ına taktırmış 3 ay boyunca haftada 3 kez ayar için lpg ciye gitmiş bi arkadaşım var;)

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım seni üzmek istemem ama bendede bu arabamdan (Vectra 2.0 gls) önce astra f 98 gls var idi. Bahsettiğin tekleme silkeleme sabahları geç çalışma v.s sorunları yaşadım durdum. Çözüme gelince aramadığım çözüm kalmadı. Ya lpg siz binecektim çünki benzinde hiç bir sorun yoktuki benzinle binmek çok pahalıya maloluyor yada arabayı elden çıkaracaktım. Çözüm bulamayınca arabayı sattım. Aynı sorunlar sattığım kişidede devam etti. Bir gün şimdiki aracımım lpg ayarına baktırmak için ustaya gittiğimde tesadüfen eski arabamla karşılaştım(astra f 98 gls). Sorduğumda sorun olduğunu sahibi tarafından sistemin komple yeniden değiştirildiğini söylediler. Önceki sistem eko-gas dı long gas taktırıyordu. Tabiki 1500 ytl vererek. Bende merak ettim düzelecekmi diye. Gerçi araba benim olmaktan çıkmıştı ama merak işte. Ben bi okadar para harcadım düzelmedi yeni sahibi ise 1500 ytl ye yeni sistem taktırdı tabiki insan merak ediyor düzelecekmi diye. Sonuç üzücü aynı sorunlar değişik şekillerde devam etmiştir. Ben bütün bu işlerin sonucunda şuna kanaat getiriyorumki astra f ye lpg iyi gelmiyor. Baştada söyledim maksadım sizi üzmek değil yaşadığım tecrübeyi samimi bir şekilde sizlerle paylaşmak...

Son düzenleme:

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
arkadasım sıstemı degıstırmeye hıc gerek yok bellı baslı arızalar var
bobın bujı kabloları
lpg ecu regulator genelde bunlarda

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli Arkadaşlarım yeni üye olarak hepinizi selamlıyorum...

Arkadaşlar, yaklaşık 15 gün önce 1998 opel astraF 1.6 16 otomatik vites aracıma referansı iyi olan bir LPG servisinde BRC fast dedikleri sistemi takdırdım. Usta kafadan abi gaza ilk yüklenmede bi tekleme yapıyo ayarla çözülmedi ateleşeme sisteminde sorun var dedi ve ilk golü yedim. Bir iki gün test et dedi biz üzerimize düşen bişey olursa yardımcı oluruz dedi. (bu arada benzinde bi sorun olmuyodu.) Arabam kalkışlarda gaza yüklenince özellikle 1000-2000 devir arası bi yerde tekliyo. Sonra topluyo. Hızım örneğin 90 km ayağım gazdan çekip tekrar yüklendiğimde yine aynı şeyi yapıyodu. Araba sollamaya bile çıkamıyodum.. Opelci ustama gittim ateşleme sistemine baktı ve bobinde sorun var dedi Ateşleme bobinini ve kabloları değiştirdik. Düzelir gibi oldu ama hala hafif de olsa yapıyodu. Usta LPG de ince bi ayar çeksinler bişey kalmaz dedi. Tekrar LPG ustasına gittim ama nafile...Uzattım biraz kusura bakmayın ama problemimi tam olarak çözemiyolar pinpon topu gibi bi o ustaya bi ötekine... Bu konuda bilgisi olan bana yardım edebilecek olan arkadaşlar varsa yazarlarsa çok sevinirim... Saygılarımla...
Yeni taktırdıysan işin zor sistemi dengeye bindirene kadar başın ağrır.

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli Arkadaşlarım yeni üye olarak hepinizi selamlıyorum...

Arkadaşlar, yaklaşık 15 gün önce 1998 opel astraF 1.6 16 otomatik vites aracıma referansı iyi olan bir LPG servisinde BRC fast dedikleri sistemi takdırdım. Usta kafadan abi gaza ilk yüklenmede bi tekleme yapıyo ayarla çözülmedi ateleşeme sisteminde sorun var dedi ve ilk golü yedim. Bir iki gün test et dedi biz üzerimize düşen bişey olursa yardımcı oluruz dedi. (bu arada benzinde bi sorun olmuyodu.) Arabam kalkışlarda gaza yüklenince özellikle 1000-2000 devir arası bi yerde tekliyo. Sonra topluyo. Hızım örneğin 90 km ayağım gazdan çekip tekrar yüklendiğimde yine aynı şeyi yapıyodu. Araba sollamaya bile çıkamıyodum.. Opelci ustama gittim ateşleme sistemine baktı ve bobinde sorun var dedi Ateşleme bobinini ve kabloları değiştirdik. Düzelir gibi oldu ama hala hafif de olsa yapıyodu. Usta LPG de ince bi ayar çeksinler bişey kalmaz dedi. Tekrar LPG ustasına gittim ama nafile...Uzattım biraz kusura bakmayın ama problemimi tam olarak çözemiyolar pinpon topu gibi bi o ustaya bi ötekine... Bu konuda bilgisi olan bana yardım edebilecek olan arkadaşlar varsa yazarlarsa çok sevinirim... Saygılarımla...

BRC fast yaklasik uc yil onceydi. Eski bi model. BRC sequent 24 ise uc yildan buyana kullanilan ve gelistirelen model. Bildigim kadariyla fastin yazilim destegi yok.
Selamlar..
Seyf Kamali

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik viteslerde lpg de sorunlar çıktığını duymuştum
bence BRC yetkili servisi ve dağıtıcı firması
2A mühendislik var
http://www.2a-lpg.com
bura ile bir görüş sorununu anlat lpg yi taktırıdğın servisle bağlantı kurmalarını iste garantili sonuçta gerekiyosa söksünler paranı iade etsinler.

Bi sorun cikarmaz, cunku ilgisi yok.
Selamlar..
Seyf Kamali