LPG ye geçtim huzurum kalmadı yardım lütfen...

selcuk_abanoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun bujilerde olabilir.bizdeki fiat siena da da aynı sorun vardı gaza bastığmızda bazen tekliyordu tamirciye götürdük bujilerden birisini değiştirdi ve sorun çözüldü.

ozcanekici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar akşam erken çıkıp LPG servisine gittim artık dostluğumuz baya ilerledi sabah akşam uprayınca:) Ustalar mahcup tanıdıkda böyle sorunlar çıkması onlarıda üzdü. Bu arada kitim BRG Fast ve my07 den daha kaliteli bir kit miş. Daha pahalı zaten. my07 ile kalite düştü dedi usta. Yazılım desteği olayında bi sorun yok ayar için kullandıkları yazılım sequent FAST güncel bi yazılım. Yani ürün konusunda itimatım tam. Dün akşam gittiğimde sabah bırak akşama kadar tüm sistemi elden geçirelim dedi usta. Birde test amacıyla geçiş ısını 45 dereceye çıkardı. Zaten sorunum motor soğukken had safhadaydı ve bu sabah gaza geçişde tekleme olmadı sonrasında minimum denebilecek çok hafif bir tekleme hissettim lambada kalkışda. Bu gün bu durumu da dikkate alarak tepeden tırnağa kontrol edecekler. Servisdeki ustaların işçiliğine ve işbilirliğine itimatım tam. Eğer sistemde bir hata çıkmazsa iyi bir opel ustası ismi buldum ona gideceğim umarım sonuca varırım. Oldu oldu, olmadı benzinle binmeye devam eder, uygun bir zamanda arabamla vedalaşırım. Hayırlısı olsun...

Konuyla ilgilenen tüm arkadaşlara sonsuz şükranlarımı sunarım...

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar akşam erken çıkıp LPG servisine gittim artık dostluğumuz baya ilerledi sabah akşam uprayınca:) Ustalar mahcup tanıdıkda böyle sorunlar çıkması onlarıda üzdü. Bu arada kitim BRG Fast ve my07 den daha kaliteli bir kit miş. Daha pahalı zaten. my07 ile kalite düştü dedi usta. Yazılım desteği olayında bi sorun yok ayar için kullandıkları yazılım sequent FAST güncel bi yazılım. Yani ürün konusunda itimatım tam. Dün akşam gittiğimde sabah bırak akşama kadar tüm sistemi elden geçirelim dedi usta. Birde test amacıyla geçiş ısını 45 dereceye çıkardı. Zaten sorunum motor soğukken had safhadaydı ve bu sabah gaza geçişde tekleme olmadı sonrasında minimum denebilecek çok hafif bir tekleme hissettim lambada kalkışda. Bu gün bu durumu da dikkate alarak tepeden tırnağa kontrol edecekler. Servisdeki ustaların işçiliğine ve işbilirliğine itimatım tam. Eğer sistemde bir hata çıkmazsa iyi bir opel ustası ismi buldum ona gideceğim umarım sonuca varırım. Oldu oldu, olmadı benzinle binmeye devam eder, uygun bir zamanda arabamla vedalaşırım. Hayırlısı olsun...

brc fast mi my07 mi kaliteli bunu o kadar araştırmama rağmen bende çözemedim formlarda üretimi durdu deniliyordu ama halen aktif olarak satılıyor ve dediğin gibi my07 den pahalı. Önemli olan hangisinin kaliteli olması değil kendi aracınıza uyum sağlaması...
benim aracımda da aynı kit var bahsettiğin sıkıntıyla bende karşılaştım. Çözümü bujileri orginal gm buji ile ve filtrelerin tümünü değiştirip 3-4 gün benzinle kullandım serviste ecu değerlerini fabrika ayarlarına getirdim lpg montajı yapan yerde de programı yenilettim sorunum düzeldi.
birde lpg basınç ayarını biraz düşürttür araç çekişten biraz düşer gaz yemesi normale döner.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Fast eski bile olsa sonuçta hatalı bir ürün değildir sanırım. Sequent 24 olmaması benim sıkıntımla ilişkilimidir yoksa tüketici olarak beni korumak amacıyla uyardınız? Beyni değiştirtmem sorunum hakkında bi çözüm olabilecekmidir?

Birde yetkili bir servisinde montaj olmasada 2a dan destek alabilirmiyim sizce?

fast hatalı bir ürün değildir hatta bütün hatalardan arındırılmış bir üründür bu konuda canını sıkma
işin aslı fast modelinin ithalatçı firması Turital my07'nin ise 2a'dır 2a'nın servisi iyi niyetiyle baksa bile programı vs. eksik olduğu için sorununu çözemeyebilirler ama turital'in merkez montaj yerinin teli
0212 549 87 95 burdan can beyle görüşün size yardımcı olacaklardır ankaradan yer göstereceklerdir ama öncelikle bir önceki mesajımdakileri bir uygulayın

ozcanekici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ersin Bey değerli bilgileriniz için teşekür ederim.

Bujilerimi ve tüm filtrelerimi yaklaşık 3500 km önce kesinlikle orijinalleriyle yenilemiştim. Arabama sadece orijinal olmayan 3-4 gün önce DODUCO Ateşleme bobini ve sanırım aynı firmanın kabloları takıldı. Diğer işlemleride arabamı bugün LPG servisine bırakmıştım tüm kontroller için alıp deneyip sonuç alamazsam bulduğum ustaya (opel servisi) bildireceğim. Bakarsınız bendede işe yarar.

Basınç düşürme olayı sanırım daha önce denenmişti.Ama araba rampalarda bayılınca kızdım başka çözüm bulun dedim...

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızı aldığınızda eğer sorun yine devam ederse aracınızı hemen alıp tekrar ustaya götürmeyin benzinle hatta biraz devirli 3-4 gün kullanın daha sonrada size bahsedilen opel ustasına gidin tech2 ile aracı kontrol etsinler fabrika ayarlarını yüklesinler daha sonra montajı yaptırdığınız yere tekrar gidip lpg programı yenilettirin.

ve sonucu bildirin umarım sorununuz çözülür. Size verdiğim telefonlada görüşün kendi ustalarıyla sizi görüştürürler onların deneyimi bizden çok fazladır

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arakadasim seni uzmek istemiyorum, ancak yukarida BRC Fast ile ilgili soylenelenleri hemen kabullendigine gore bu ise hic arastirma yapmadan girdigin belli. Brc Fast i, hala ellerinde kalmis olanlar takiyorlar. Yaniliyor olabilirim, ancak sadece biraz arastirirsan durumun hic de sana soylendigi gibi olmadigini goreceksin. Ben sadece fastin eski oldugunu ifade etmek istedim, tabii ki istedigini kullanirsin. Bir de sen niye iyi bi opel ustasi buluyorsun. Sistemi takip duzgun calisir vaziyette teslim etmek zorunda degil mi? Yanlis mi biliyorum. Astra F kasada bi arkadasim BRC Sq 24 montajindan sonra bu sikintiyi yasadi ona da ayni sekilde opelci tavsiye ettiler, kendi sistemlerinde sorun olmadigini soylediler, daha dogrusu baslarindan savdilar. Opelcileri dolasti problem cozulmedi, ancak baska bir BRC Sq 24 servisi sorunu cozdu. Siki dur, sorun lpg montajinda idi. Her iki montajci da yetkili idi. Her seyden once sunu bilmeni isterim. Arac lpg montajina gittiginde, benzin ile duzgun calisiyorsa ve de atesleme sistemi gozden gecirilip yipranmamis oldugu ( kismi yipranma benzinde sorun cikarmayabilir) gorulurse, montajdan sonraki butun problemler montajin gerektigi gibi yapilmadigindandir.
Selamlar..
Seyf Kamali

Son düzenleme:

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu aracı getirin de bir kontrol edelim. sorunun ne olduğunu anlarız.