Lüks servis diye ben buna derim

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.jpg

2.jpg

Ağrı’da bir köy minibüsünün şoförü, müşterilerinin soğuktan üşümemesi için aracına soba kurdu.
Ağrı ile Goncalık köyü arasında yolcu taşıyan minibüsün şoförü Sıddık Dursun, AA muhabirine, aracının eski olması nedeniyle kalorifer sisteminin yolcuları yeterince ısıtmadığını söyledi.
Müşterilerini soğuktan korumak için minibüse soba kurduğunu belirten Dursun, sobanın dumanının ise tavana monte ettiği boru sayesinde dışarıya verildiğini kaydetti.
Dursun, müşterilerinin bu uygulamadan memnun olduğunu bildirdi.
Minibüs yolcularından Cengiz Yakut ise köylerinin Ağrı’ya uzak olduğunu, soba sayesinde soğuktan etkilenmeden rahat bir yolculuk yaptıklarını belirtti.
Minibüste soba olmaması halinde kimsenin köyden Ağrı’ya gelemeyeceğini ifade eden Yakut, "Araç içerisinde kadınlarımız ve çocuklarımızı getiriyoruz. Bu soğuklara dayanmalarının imkanı yok. Köyümüz uzak, ama araç sıcak olduğu için kimse soğuktan fazla etkilenmiyor" dedi.

Alıntıdır:http://msnyasam.milliyet.com.tr/2007/12/28/son/sontur02msn.asp

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte budur abicim. belki araçta kalorifer sistemi mevcut değil ama "soba sistemi" mevcut. tebrik ediyorum kendilerini!!!

saricocuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
memleketimden insan manzarası desek daha ii olur bence:confused::confused::(

Kurtbeyi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
türki insanı için imkansız diye bir şey yok :) şoför elinden gelen her türlü konforu yapmaya gayret ediyor...

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burdan büyük otobüs işletmelerine sesleniyorum '' Aşın artık kendinizi''..Vatandaşı örnek alın...

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir TÜRK dünyaya bdeldir işte daha kim keşfetmiş sobalı sistemi:) yaa o yüzden benzerimiz yoktur:(

ABS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her ne kadar onaylamasam da adamlar haklı.Erzurumda okuyorum halk otobusleri yeni olmalarına karşın bu soguklarda ısınmıyorlar.Kaldı ki o pert minibus nasıl ısınacak.
Adam yeni bir minibus alacak nakiti olsa zaten koy minibusculugu yapmaz.
Gerci yol da yok ya neyse.:(

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hizmet budur abicim.